puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez salceson » 20 wrz 2016, o 13:24

Na puckerbutt pojawiła się długo oczekiwana odmiana Chocolate Bhutlah SM czyli oryginał od jej twórcy Stevena McLaurina. Papryka która ma pobić Carolinę Reaper pod względem ostrości.
Czy są osoby które chciałby zamówić te nasionka razem ze mną tak żeby podzielić koszty transportu? Można oczywiście także zamówić inne gatunki, jest wiele ciekawych papryczek z kolekcji Christopher Phillipsa albo oryginalne nasiona Carolina Reaper bezpośrednio od twórcy tej odmiany Eda Currie.
Od siebie mogę dodać nasionka "Mystery Medditerrean" i "Antep Aci Dolma" z kolekcji Phillipsa których nasiona mam z tegorocznej uprawy.
Przesyłka jest niestety droga, bo 15 dolarów za ilość do 2 kompletów nasion i 24 dolary za ilość do 10 kompletów, ale jakby kilka osób zamówiło to zrobiłoby się znośniej. Zamówienie mógłbym zorganizować ja, albo ktoś inny z forum.

Chocolate Bhutlah SM: http://store.puckerbuttpeppercompany.co ... tlah-seeds
Carolina Reaper: http://store.puckerbuttpeppercompany.co ... ina-reaper
Kolekcja Christophera Phillipsa: http://store.puckerbuttpeppercompany.co ... collection
Wszystkie nasiona: http://store.puckerbuttpeppercompany.co ... pper-seeds
Avatar użytkownika
salceson

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 114
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:23
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez Turtle » 25 wrz 2016, o 17:47

No to może ja zacznę :-D
Zapisz mnie na 1* chocolate bhutlah (jakby co mogę się tym też zająć).

Może podzielimy paczki..?
10nasion dobrej jakości to b.dużo dla kogoś z niewielką folią - mnie wystarczą 3, więc mam jeszcze 7 do odsprzedaży.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez tomaszek » 25 wrz 2016, o 19:43

Z tymi nasionami "dobrej jakości" to bym tak nie galopował,fakt faktem niektóre z odmian ładnie kiełkują i solidne dały plony za to Carolina w zeszłym roku przyszła w opłakanym stanie,nasiona popękane-przesuszone kiełkowalność na poziomie 80%,jako jedyna zrzucała zawiązki notorycznie,makabrycznie mały plon.Z semillasu 1000% więcej.
Dwa lata temu miałem nasiona również od Eda i było wszystko ok.tak to wyglądało:
Obrazek
w tym roku po kilka owoców z krzaka,zamawiałem nie tylko dla mnie i sytuacja była taka sama.
Poproście Eda żeby wysłał w nieoznakowanej kopercie (bez firmowego stempla seedbanku) bo mogą utknąć na cle,do Europy jest to loteria ponieważ wywóz większości nasion jest zabroniona a oni tego nie weryfikują tylko zatrzymują wszystkie które wyłapią.
Jestem zdania że należy wysiewać cały pakiet i wybrać najsilniejsze siewki, jeśli mamy ograniczoną kubaturę uprawy to się naprawdę opłaca,jeżeli jest ich więcej można się sadzonkami podzielić.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez Borys » 25 wrz 2016, o 20:23

tomaszek napisał(a):Z tymi nasionami "dobrej jakości" to bym tak nie galopował,fakt faktem niektóre z odmian ładnie kiełkują i solidne dały plony za to Carolina w zeszłym roku przyszła w opłakanym stanie,nasiona popękane-przesuszone kiełkowalność na poziomie 80% (...) Poproście Eda żeby wysłał w nieoznakowanej kopercie (bez firmowego stempla seedbanku) bo mogą utknąć na cle,do Europy jest to loteria ponieważ wywóz większości nasion jest zabroniona a oni tego nie weryfikują tylko zatrzymują wszystkie które wyłapią.


W zeszłym roku, jako że na pepperlover.com nie pobierają opłaty za przesyłkę (idzie ~8 dni) i zawsze jest 20+ nasion odmiany, zamówiłem kilka na próbę.
Na kopercie widniał napis czerwonego stempla "NON-MACHINABLE". Może w tym leży problem ?
Słabe kiełkowanie moim zdaniem to sytuacja losowa... przykładowo 2 odmiany celująco kiełkowały aż szkoda było robić selekcję :P a jedna mimo 25 nasion, wcale nie zakiełkowała i nie był to żaden hybrydowy superhot. Możliwe że właśnie przesuszenie.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez diabelosss » 26 wrz 2016, o 10:53

Więc ja sie pisze na kolejne 4 nasiona do odkupienia :D
Avatar użytkownika
diabelosss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 07:33
Lokalizacja: OLSZTYN
Papryki: lubie wszystkie :)

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez salceson » 26 wrz 2016, o 12:46

To może kupimy dwa zestawy Chocolate Bhutlah SM i podzielimy ilość nasion na ilość kupujących? Wtedy każdy zapłaciłby po równo za koszty zakupu (plus koszt dosłania w Polsce). Zazwycaj przychodzi troszkę więcej niż dziesięć nasion, ale z tym nigdy nie wiadomo.
Można się też spytać i może trzy zestawy dałoby się kupić w cenie wysyłki 15$, bo zamawiając 2x Chocolate Bhutlah SM i dodając jedną paczkę innych nasion dalej pokazuje się 15 dolarów kosztów wysyłki, więc można się zapytać czy wysłaliby 3 komplety w tej cenie wysyłki.
Swoją drogą denerwujące jest takie zarabianie na kosztach wysyłki. Lepiej byłoby uczciwie podać odpowiednio wyższe ceny nasion, a nie tak kombinować..

Jak chcesz Turtle to się tym zajmij. Jesteś bardziej aktywny na forum, więc tym samym bardziej wiarygodny w oczach zamawiających.
Avatar użytkownika
salceson

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 114
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:23
Papryki:

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez diabelosss » 26 wrz 2016, o 20:14

Dla mnie może tak być jak napisałeś czy ja będę miał 4 nasiona czy 7 nie ma zadnej różnicy dajcie tylko znać ile za co i komu przelać i bedzie dla mnie ok
Avatar użytkownika
diabelosss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 07:33
Lokalizacja: OLSZTYN
Papryki: lubie wszystkie :)

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez Turtle » 27 wrz 2016, o 16:07

Właśnie wysłałem @ do Eda

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez Turtle » 27 wrz 2016, o 17:36

Załatwione, ponoć błąd i już nalicza poprawnie.. 3*bhutlah daje przesyłką 15,25$
Bierzemy 3paczki?

33,25$ wg. dzisiejszego kursu to 132,34 PLN (1 PLN = 0,251256  USD)
4,43 za nasiono :-D
Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Re: puckerbuttpeppercompany.com - Chocolate Bhutlah SM

Postprzez salceson » 27 wrz 2016, o 18:08

No bierzemy trzy jak się da w tej cenie wysyłki. Będzie komplet dla każdego :)
Avatar użytkownika
salceson

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 114
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:23
Papryki:

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron