Dla tych co z Łodzi i okolic

Kupiłeś, zawiodłeś się, wart jest uwagi, napisz swoją opinię

Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez Justysia » 14 cze 2011, o 13:53

Polecam sklep/hurtownie na ul.Brzezińskiej 92 w Łodzi, są m.inn. dystrybutorem produktów firmy Ceres ale jak zdążyłam się zorientować wieelu innych. Zakupy moje leżą w bagażniku i czekają na wniesienie więc o jakosci wypowiem się jak je zobaczę ale cenowo:

70l. substratu (podłoża kokosowego) Ceres do warzyw (bo mają też do pikowania, kwiatów, odkwaszone itd) kosztuje 23zl
150 l torfu 13zł...

Cenowo chyba ok choć moze ktoś doświadczony się wypowie....


Przeniosłem do właściwego działu /Polishteam
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez karlos » 14 cze 2011, o 15:05

Podłoże uniwersalne z biedronki:
20L za 2,99zł


I już wszystko jasne :P
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez Kwax » 14 cze 2011, o 15:39

Ziemia z pola - 0zł :P
Pamiętajmy, że podłoże, podłożu nie równe ;)
A z większością rzeczy jest tak, że cena rośnie wraz z jakością [chociaż nie zawsze].
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez karlos » 14 cze 2011, o 15:45

Powiem tak w kwiaciarni dostane ziemie uniwersalna z okolic Poznania za 4,5zł za 5L za ziemie wykopaną koparką :P!
I nie sądzę aby ona mocno się różniła od tej z biedronki, która nie dojść że jest tańsza o 1,5zł to jeszcze mamy jej 4 razy więcej :D


Co do bardziej renomowanych marek nie chce się wypowiadać, musiał bym poznać dokładnie metodę pozyskiwania i obróbki ziemi...
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez Kwax » 14 cze 2011, o 15:49

Masz rację. Ale ziemia uniwersalna, a torf czy kokos, o których wspomniała koleżanka, to różne rzeczy.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez Justysia » 14 cze 2011, o 16:02

no ba dla porównania- jak sieję w kokosie to nie ma bata że nie uzyskam 80% roślinek minimum! pierwsze moje sianie było niestety w szajskiej ziemi (nie oceniam biedronkowej bo nie miałam) kupionej na giełdzie kwiatowej. Zamiast 80% wykiełkowanych miałam 80% niewypałów (a nasiona dobre bo od czołowego sprzedawcy tego forum). Fakt, że ziemię "w miarę" można dostać po 2,99 czy po 3,5 jak koło mnie w markecie. Ja tam przekonałam się do podłoża kokosowego i do substratu. Mieszam lub nie z normalną ziemią, roślinki ładnie rosną, nic mi się nie zbryla, system korzeniowy na piątkę. Piszecie o ziemi polnej ale sami sobie wszyscy zdajemy sprawę, że do tego też trzeba mieć taką możliwość, żeby sobie ukopać ziemi polnej DOBREJ gatunkowo. Bezglebia dookoła jest mnóstwo ale nikt mi nie powie, że na tym będzie hodowle zakładał...
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez karlos » 14 cze 2011, o 16:38

ja uprawiam swoje rośliny w własnej mieszance robionej na oko z normalnej uniwersalnie ziemi oraz kokosu. Ziemia ma wlasciwosci bufurujace substancje organiczne natomiast kokos nadaj pulchnosci i dostarcza gazy potrzebne do prawidłowego wzrostu korzeni
I wszystko na razie jest ok.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez monisia_666 » 14 cze 2011, o 20:30

POlishteam używa kokosu firmy Canna i jak widać w Jego growboxie, rośliny rosną jak na drożdżach... (oczywiście stosuje też odpowiednie nawozy tej samej firmy). Zaopatrywał Go Grower z Łodzi.
Avatar użytkownika
monisia_666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 130
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 18:04
Lokalizacja: Łódź
Highscores: 3
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez Justysia » 15 cze 2011, o 08:49

Poleciłam ten sklep bo mają dobre ceny, jakościowo się zobaczy choć cZytałam dobre opinie. Dla porównania podłoże kokosowe u growera za 50l kosztuje 45-60zł...kto ma do wydania na podłoże oczywiście niech wybiera opcje rich farmer:P
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Dla tych co z Łodzi i okolic

Postprzez Polishteam » 15 cze 2011, o 20:14

Ja tam nie narzekam, i nie uważam, że kokos za 50 zł jest dla bogatych. Taki worek 50l starcza na 4 sezony (dzisiaj się dowiedziałem), sądziłem że 3. Więc koszt roczny to jakieś 12zł. Dla domowej uprawy to nie dużo. Chociaż może się okazać, że kokos o którym piszesz jest równie dobry. Ja produkt Canny mam przetestowany i jestem bardzo zadowolony. Jak przetestujesz ten to opisz to może kupię na przyszły rok do testów w paru roślinach i będę miał porównanie.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Następna strona

Powrót do Sklepy ogrodnicze i nie tylko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości