Oui.Growlog.S02E01.Small.Steps.TS.XVID.AC3

Pamiętnik ogrodnika

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez Oui » 18 maja 2011, o 17:37

Pierwsze zbiory - narazie ziola. :D Papryki wszystkie obrywam jeszcze. Mianowicie zrywalem liscie bazylii i rwalem na male kawaleczki. Nazbieralem caly sloik i wstawilem do zamrazalnika. Bedzie na zime. :D Kolejna partia pojdzie do ususzenia. ;) W sobote bede mial prawdopodobnie aparat to wrzuce aktualne zdjecia. ;D
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez eskafal » 19 maja 2011, o 08:13

Zbiory zioła to też bardzo dobre zbiory ;) A co do ostrości to te nowe jeszcze bardzo małe ale te starsze dobrze wyglądają, mniej więcej tak jak moje w poprzednim sezonie o tej porze. Jak to jest z tą rosiczką, bo gdzieś czytałem, że jak zamknie się na dużym owadzie to ten liść już się nie otworzy, prawda to?
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez Oui » 19 maja 2011, o 22:22

Rosiczka to takie kijki co sie zawijaja - to dopiero wychodzi mi z ziemi. I to jak sie pomaca to sie zawija, a potem odwija i tak caly czas. Te wloski sa pokryte 'kisielkiem', ktory przykleja owady do siebie. Natomiast mucholowka to ma takie paszcze - pulapki. I wyglada to tak, ze one przewaznie moga sie zamknac do 3 razy. W srodku pulapek sa 4 wloski, po dwa na jednej polowce. I jak to sie tyknie dwa razy to sie zamykaja paszcze. Jak nie ma robaka w srodku to sie nastepnego dnia otworzy. Ale sie ogolnie nie powinno tak bawic bo to pozniej umiera i mozna sobie roslinke zepsuc jak sie bedzie ciagle tykac. WIEM. Fajnie to wyglada jak sie zamyka :D Ale juz lepiej zlapac komara, urwac mu skrzydelko i wrzucic do srodka. Natomiast jak do pulapki wejdzie owad to albo pulapka zje, wyciagnie mineraly i padnie ta jedna pulapka, albo wyssie i po kilku dniach sie otworzy z pozostalosciami po robaku - wtedy trzeba to wyciagnac i wywalic, zeby jakies choroby sie nie zrobily i zeby tez bylo miejsce na nowa muche. ; )

rosiczka: http://www.drosera.pl/thumbs/drosera-sp ... x280_n.jpg
mucholowka: http://bio.binertia.com/galeria/rafalpi ... owka09.jpg
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez Oui » 26 maja 2011, o 14:14

Niestety zapomnialem robiac sosy, by zrobic tez zdjecia roslinek -_- A wiec zdjecia powinny byc po weekendzie dopiero. Na zachete powiem, ze Explosive Ember od tygodnia puszcza paczki, natomiast dzisiaj zauwazylem tez kilka na Bhut Jolokii, wiec zajawa. :D Miejsce na parapetach mi sie konczy przez rozrost roslinek. Do tego brak doniczek i ziemi. ;D Znow trzeba bedzie kupic. Przesadzilem znow moja najwieksza Red Peperoni i wyglada szczerze mowiac jak potwor przez ta doniczke na parapecie haha. A roslinka ma 45 cm
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez G-1 » 26 maja 2011, o 18:55

Ja mialem ostatnio na oknie 3x7,5l donice i jeszcze jedna wieksza. Ale juz teraz ma byc ok pogoda wiec wszystko stoi na dworzu. Jeszcze musze przesadzic reszte ... masakra.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez eskafal » 27 maja 2011, o 09:46

No to ja mam rosiczkę :) kwitnie od jakiegoś czasu :D
Myślałem żeby kupić też muchołówkę ale nie spotkałem dorodnych w sklepie, same takie stare i podeschnięte.
Wrzuć foty to będziemy podziwiać papryki :)
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez Oui » 1 cze 2011, o 09:14

Wczoraj powsadzalem kilka roslinek na kamienie i powyciagalem korzenie co by ladneij wygladaly. Narazie roslinki stoja w rusztowaniach drewnianych zeby sie nie przewracaly :D A i zrobilem zdjecia, bede mial je jutro. Niestety sa one z soboty, wiec nie bedzie jeszcze pokazanych korzonkow. ; )
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez Oui » 2 cze 2011, o 18:22

Kupilem dzisiaj nawoz Substral Magiczna Sila do pomidorkow. Zobaczymy na dniach jaki bedzie przyrost

a narazie fotki z 29.05.2011

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez eskafal » 2 cze 2011, o 18:37

co to jest to ogromne? to chyba nie papryka? Nie przesadź z nawozem bo ja 2 krzaki u siebie przenawoziłem, zrobiły się takie ciemno-zielone, znaczy za dużo azotu i teraz dostają tylko czystą wodę.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: twozerooneone # Oui

Postprzez Oui » 2 cze 2011, o 19:21

To jest miechunka peruwianska, dzisiaj zaobserwowalem, ze zaczyna puszczac pierwszego owocka :D A co do nawozu to wiem, 1gram na dwa litry. Z tego co ja widze, to tego nawozu na pare lat bedzie :D
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości