GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Pamiętnik ogrodnika

GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 8 maja 2011, o 23:21

No to tak nie będę się rozwodził nad swoim growlogiem. Wszystko rozpoczęło się przeszło rok temu, a w tym sezonie się rozkręciło czego efektem jest lekki jeszcze nie widoczny gąszcz ostrości na małym balkonie. Więcej informacji i rozważań jak i zdjęć pod tym linkiem : http://www.habanero.pl/forum/index.php?topic=907.0

Aktualnie w skład mojej uprawy wchodzą:

4 zeszłoroczne Ostre Zielone Papryki Westlandia ( jak to mówie one są rosyjskie, na opakowaniu było napisane po rosyjsku, a one same też wytrzymują dziwnym trafem mrozy do -5 na luzie nie tracąc pąków i kwiatów dziwne te rośliny ^^)

3 zeszłoroczne skarłowaciałe cyklony od kumpla (osobiście jednego jeszcze bardziej ja skurczyłem zobaczymy jaki on da efekt ^^)

2x Papryka Ozdoba
2x Zvonek
2x Chocolate Habanero
1x Hot Pepper Lantern
2x Red Savina Habanero
2x Orange Habanero
2x Yellow Habanero
2x White Habanero
2x Bhut Jolokia
2x Cherry Hot Chilii
2x Pepperoncini
2x Caribbean Red
2x Scotch Bonnet
2x Aji Benito
2x Thai Chilii
1x nieznana odmiana ostrej papryki

Dodatkowo moje papryki przez marzec i kwiecień trapione były grzybami, chorobami i zdarzały się niedobory. No i w końcu poparzenie słoneczne je dopadło.

Jutro wrzucę aktualne zdjęcia z dosyć bliskiej odległości.

Pozdrawiam i zapraszam do wglądu w mojego growloga jak i dyskusje co i jak.
Belfegor
 

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez karlos » 8 maja 2011, o 23:25

ponad 30 papryk na małym balkonie :)
chce zobaczyć jak to będzie wyglądało w pełni wegetacji w lipcu, sierpniu Chili



powodzenia thumright
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez beerciik » 9 maja 2011, o 09:19

powodzenia :D pewnie jungla będzie ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 9 maja 2011, o 10:51

Rośliny wyzdrowiały. Niedobory, grzyby i choróbska po prawie dwóch miechach puściły co mnie cieszy, ale roślinki czeka teraz trudne zadanie odbić na boki odpowiednio.
Jedne się zabrały ostro do roboty przez co ciągle domagają się papu w postaci nawozu. A część, która nie zachorowała żyje swoim życiem i rośnie całkiem innym tempem.

A tak to wyglądało:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Większość jeszcze nie rozpoczęła odbijania po tym jak w przeciągu miesiąca potraciły praktycznie wszystkie liście.

A tak to wygląda teraz:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj zdjęcia Westlandi, które najcięższe pogody wytrzymują jednak zimowanie je tak zniszczyło, że odbiły słabo, lecz dzieki temu, że przetrwały dam im szanse w tym sezonie. Aktualnie każda ma po +10 pąków i pozwole im owocować wtedy nawożenie ich na pewno nie zniszczy i powinny ruszyć z kopyta jak się plan powiedzie. No i w białych doniczkach trzy zminiaturyzowane cyklony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogół wygląda ciapke biednie co się niebawem zmieni bo roślinki na Agrecolu do pomidorów i papryk naprawdę biorą się za siebie:

Obrazek
Obrazek

A tu taka mała niespodzianka moje pierwsze hydro, które testuję na osobliwie rosnącym Aji Benito, któremu zdarza się zamiast wypuszczenia pary liści wypuścić boczny pęd wyrastający jak liść i jeden zdrowy i czasami o dziwnych kształtach liść no i moja mała koleżanka, która dzisiaj na krzaczki zawitała.

Obrazek
Obrazek

Obrazek


Zdjęcia Chocolate Habanero, Hot Pepper Lantern, Ozdobnej i Zvonka za jakiś czas gdyż te krzaki bardzo słabo rosną i znajdują się na parapecie w domu jeszcze:) tomato
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 16 maja 2011, o 17:18

No to ruszamy z aktualizacją chili. Mamy dzisiaj 16 maja, matury za mną i coraz to lepiej wyglądające moje pochorowane krzaki.

Aktualny wygląd balkonowego mikro buszu:
Obrazek

Kurde mam sentyment do tych moich Westlandii zaczynają kwitnąć po ciężkiej zimie kiedy to praktycznie padły, ale skoro walczyły i wytrwały pozostaje mi dać im szansę owocowania w końcu jeszcze 4-5 miesięcy wzrostu je czeka i owocowania :)
Obrazek
Obrazek

Hot Pepper Lantern
17 kwietnia:
Obrazek

16 maja:
Obrazek
Obrazek

Chocolate Habanero ( ta kapkę mocniejsza sztuka)
17 kwietnia:
Obrazek

16 maja:
Obrazek
Obrazek

Zminiaturyzowana wersja cyklona, która na dobre rozkręciła się z kwitnieniem:
Obrazek
Obrazek

Pierwszy i największy owoc zawiązany w tym roku wreszcie się wybarwia i na dniach będzie do zjedzenia mmm :)
Obrazek

A na zakończenie moje pierwsze hydroponiczne chili dosyć koślawo rośnie itp ale zbiera się do kwitnięcia więc zacznę mu poświęcać więcej czasu:
Obrazek

Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Cerber » 16 maja 2011, o 20:47

Te twoje Westlandie to naprawdę "wielkie" są. Ale mam nadzieję, że coś z nich będzie bo mam ochotę spróbować jak one smakują. A tak poza tym to widzę, że z moich cayenne jednak coś zostało po tym jak je poprzycinałeś.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 16 maja 2011, o 21:09

No najbardziej dostał w dupe ten kikut ale tez on najładniej wygląda :D w pszyszłym roku będę myślę je dalej trzymał ale zamierzam je te dwa najbardziej rozłożyste rąbnąć podobnie jak kikuta. Wiesz teraz moje all chinesy przechodziły przez opcje kikut jak im liście orąbałem ^^ ale one nie miały bocznych pędów więc zobaczymy efekty jeszcze. Narazie mikro drzewka się mają dobrze jak widać.
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 1 cze 2011, o 18:49

Witam <salut> , od ostatniego UP-a minęło trochę czasu. Pojawił się mój pierwszy chilitest no i zaliczyłem niedługo po tym wypad jakies 8-9 dni to było kiedy to moje roślinki przeszły pod opiekę rodziców, którzy jak zobaczycie na zdjęciach nie zawiedli. Rośliny podrosły i to nawet bardzo co prawda niektóre się wolniej rozwijają, ale ważne że się rozwijają.
Zacznijmy od wyglądu ogólnego mojego mini chilibuszu:

27.04.2011
Obrazek

16.05.2011
Obrazek

Dzisiaj czyli 01.06.2011
Obrazek

Westlandie jak widać zwiększyły nieznacznie swoją wielkość w momencie gdy pozwoliłem im owocować. Aktualnie rozwija się 5 już sporych jak na nie owoców i czeka masa kwiatków mam nadzieję, że nie poprzestaną na 5 a zrobią mi miłą niespodziankę.
Oto one:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz pora na porównanie mojego hydro:

16.05.2011
Obrazek

01.06.2011
Obrazek
Obrazek

No i na zakończenie przedstawię dzielną piątkę uprawianą gruntową na wsi u mojej Piękniejszej Połówki:) W skład tej odważnej świty wchodzą 2xAji Benito 2xnieznane chili 1xcherry hot chilli. Życzę im pomyślnego wzrostu <chili>

Przed obsypaniem korzeni i okolicy najbliższej świeżo wykopanym torfem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po podsypaniu korzeni i okolic:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania:) Belf
Belfegor
 

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez dami » 1 cze 2011, o 20:19

podoba mi sie uprawa hydroponiczka ciekawe jak smakuja papryki ?
Avatar użytkownika
dami

NOWY
 
Posty: 49
Dołączył(a): 12 maja 2011, o 13:25
Papryki:

Re: GROWLOG 2011 - Drugi sezon Belfa

Postprzez Belfegor » 1 cze 2011, o 20:26

Krzaczek jeszcze nie owocuje czekam, aż się trochę rozrośnie :) Ale dam znać napewno.
Belfegor
 

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości