Growlog OnVax 2020

Pamiętnik ogrodnika

Growlog OnVax 2020

Postprzez onvax » 28 mar 2020, o 21:07

Witam serdecznie, chciałbym się pochwalić moją pierwszą w miarę poważną próbą wyhodowania potworków <chili> Zacząłem dosyć słabo bo nie trafiłem na to forum w odpowiednim czasie ( przed wysianiem ). Tak więc moja przygoda jest pełna błędów i porażek, ale narazie rosną :)

Dzień 1:
22.02.2020r.

Wysiew nasionek zakupionych w sklepie Castorama, udało mi się tam dostać habanero + bhut jolokia, posiałem również nasionka ze sklepowej habanero ( Lidl ).
Posiane w mini szklarence z castoramy.
Niestety brak zdjęcia :(
( wiele rzeczy w tym growlogu będzie z castoramy, mam do niej 500m :lol: ).
Dzień 10:
02.03.2020r.

Przesadziłem wszystkie wykiełkowane nasionka z mini szklarenki do doniczek 200ml, zrobiłem też "grow leda" z taśmy led rgb.
Wnioski: nie robić ledów z taśm, efekt znikomy a roboty dużo + puszki wypełnione wodą jako uchwyty do rury to zły pomysł, woda się rozlała po całej podłodze :lol:
Obrazek

Dzień 13:
05.03.2020r.

Tutaj kolejny super pomysł, growbox z kartonu w którym zamontowałem growleda z castoramy.
Wnioski: led bardzo słaby, wzrost powolny

Obrazek

Dzień 16:
08.03.2020r.
Założyłem konto na chilliheadzie <salut> + pierwszy post.

Dzień 21:
13.03.2020r.
Tutaj zaczynają się lepsze pomysły, po zaczerpnięciu wiedzy z forum postanowiłem zbudować porządny growbox z oświetleniem Mr. Ed'a.

Obrazek
Obrazek

Dzień 24:
16.03.2020r.
Widocznie szybciej zaczęły rosnąć przy dobrym oświetleniu.
Obrazek

Dzień 25:
17.03.2020r.
Posiałem wcześniej zamówione nasionka( Dragons Breath, Carolina Reaper Yellow, Carolina Reaper Red, Bhut Jolokia White, Habanero Golden, Habanada).

Zdjęć niestety brak.

Dzień 28
20.03.2020r.
Obrazek

Dzień 36 ( stan na dzisiaj ):
28.03.2020r.
Rośliki wyraźnie większe, gdzieś po drodze wrzuciłem 6 roślinek do hydro żeby zobaczyć czy szybciej urosną.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Postaram się w miare możliwości aktualizować growlog, jak ktoś ma jakieś sugestie, uwagi, propozycje to śmiało pisać, przez brak doświadczenia wszystkie informacji są mile widziane :D



Pozdrawiam serdecznie.
OnVax
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez onvax » 10 kwi 2020, o 12:58

UPDATE:

02.04.2020r.
Zaczęło robić się trochę ciasno więc hydro poszło na dolną półkę, zrobiłem tam mniejsze oświetlenie z 6 żarówek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


9.04.2020r.
Pierwsze większe problemy z papryczkami :( Papryczki w hydro zbladły, kolor jasno zielony.
Papryczki w ziemi mają jak wyczytałem edemę + niektóre mają brązowe kropki
Obrazek

Zastosowałem środek agricol topsin.
Jak ktoś miał podobny problem to proszę o informację co mam dalej robić ;)

Pozdrawiam


EDIT:

Zapomniałem o timelapsie który zrobiłem na papryczkach habanero w hydro:

https://youtu.be/-O8erVRfi5Q
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez ch4 » 10 kwi 2020, o 14:02

OnVax,
te ciemne kropki to faktycznie objaw infekcji grzybowej i Topsin jest jednym ze środków z tej właśnie grupy.
Lepsze rezultaty daje zapewnienie wymiany i ruchu powietrza.
Zwróć uwagę, że w growboxach jest to dość trudne. a dodatkowo temperatura oraz duża wilgotność (zwłaszcza od hydro) sprzyja tego typu problemom i wiele osób stosuje w środku wiatraki lub w inny sposób zapewnia stały ruch i wymianę powietrza. A na Twoim timelapse widać, że ruchu powietrza w boxie zbyt wiele nie ma - przynajmniej na dole.
Dodatkowo bardzo sprzyja on wzrostowi roślin oraz generalnie usprawnia proces fotosyntezy, gdyż wymuszony ruch powietrza zapewnia lepszą wymianę CO2 i O2 odpowiednio do i zrośliny.

Pozdrawiam, <salut>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez onvax » 10 kwi 2020, o 14:38

Co do timelapse to masz rację, tam wentylacja jest znikoma, górna półka ma wentylator taki jak w toaletach + mały wiatraczek do rotacji powietrza w środku. Papryczki z timelapse mają problem z kolorem liści ( bardzo jasno zielone ). Jeszcze jedno pytanie, czy po wczorajszym użyciu tego środka mogę je wystawić na słońce czy lepiej zostawić w szafie :D Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez onvax » 16 kwi 2020, o 23:57

UPDATE!

14.04.2020r.
Obrazek

Topsin pomógl, zniknęły brązowe kropki.

Jakby ktoś miał podobny problem to polecam powycinać zarażone liście, wtedy nie przechodzi na resztę roślin ! ;)

17.04.2020r.
Postanowiłem przesadzić rośliny do większych pojemników 200ml > 500ml ( opakowania na sałatki 500ml ).
Obrazek

w dodatku zauważyłem że na większości roślin pojawiły się pąki i zastanawiam się czy mam je obrywać/wycinać czy zostawić i niech sobie roślina sama radzi ?
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez futrzaq » 26 kwi 2020, o 19:35

Czym kręciłeś timelapse? Aparat czy telefon? Jaka aplikacja?
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez onvax » 27 kwi 2020, o 13:24

Telefon z androidem, aplikacja opencamera, zdjęcia robione co 2 min a później posklejane do kupy programem ffmpeg. :)
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez futrzaq » 30 kwi 2020, o 14:44

Zainstalowałem apkę, wchodzę w wybór interwału, biorę np. 5 minut i gdzie potem włączyć, aby robiło fotkę? Bo jak nacisnę na przycisk aparatu to robi tylko jedną jak w zwykłym aparacie.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez onvax » 1 maja 2020, o 17:25

Seria: Bez limitu
Interwał trybu seryjnego: 5min lub 2 min

Robisz zdjęcie i będzie odliczać czas do kolejnego i tak bez końca :D
Avatar użytkownika
onvax

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 mar 2020, o 17:00
Lokalizacja: Opolskie
Papryki: Dragons Breath, CR Red Yellow,Habanero Red, Orange, Golden, Bhut Jolokia Białe

Re: Growlog OnVax 2020

Postprzez futrzaq » 9 maja 2020, o 20:45

Super, już działa. Dzięki!
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości