[Kawon] Growlog 2019.

Pamiętnik ogrodnika

[Kawon] Growlog 2019.

Postprzez Kawon » 9 maja 2019, o 18:14

Niby Growlog z 2019 roku, ale musimy się trochę cofnąć w czasie, aby dotrzeć do tego miejsca, gdzie obecnie jestem.

Wszystko w zasadzie zaczęło się od budowy GrowBoxa, który początkowo nie miał służyć do uprawy papryki. Wykonałem go ze starej obudowy po komputerze i odbijającej światło maty na szybę do samochodu.
Obrazek
Obecnie w środku siedzi Żarówka 18W 2700K i wraz z wentylatorem pracują po 18h dziennie.

Przyszedł i czas na posadzenie papryki. Wskoczyłem od razu na głęboką wodę bez żadnego doświadczenia i kupiłem HP22B na allegro. Posadziłem i jakoś sobie rosła bez większego nawożenia, przycinania i na dziadowym podłożu z Zielonego OBI.
Niestety owoców się nie doczekałem, lecz pewnie była to po części kwestia wysiania papryki w połowie września. Mniej lub bardziej świadomie paprykę przezimowałem.

Nadszedł 2019.

Oczywiście, jak to ja, zaspałem i wrzuciłem nasiona (pozostałe z zeszłego roku) na watę 26.03.
Obrazek
Doczekałem się 6 kiełków. Chciałem się o nie zatroszczyć, więc pojechałem do sklepu, gdzie kupiłem Ziemię Substral Natural Gotowe Podłoże do siewu i nawóz Substral "Pomidoro".

Olewając początkowo zupełnie forum, przesadziłem paprykę do papierowych doniczek rozsadowych.
Obrazek

Przyszedł czas na Majówkę. Zrobiłem zdjęcie papryk, podlałem je i pojechałem na 9 dni.
Obrazek

Po powrocie zobaczyłem dość smutną rzecz. Trzy papryki uschły, szczęście w nieszczęściu jedna powoli wstaje.
Obrazek

Wracając do zeszłorocznej.
Wymieniłem jej ziemię na tę samą do rozsad i nawożę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. To był strzał w 10! Papryka ożyła i w błyskawicznym tempie zaczęła rosnąć. Przyciąłem ją minimalnie i kilka dni temu moim oczom ukazały się długo oczekiwane pąki.
Obrazek

Niestety, nic nie może być aż takie kolorowe. Na kilku liściach pojawiło się takie coś:
Obrazek
Obrazek

Jako, że czekam już jakiś czas na wymarzone plony chciałbym dostać papryczki w miarę najszybciej jak się da ;)
I w tym miejscu zwracam się do Was. Jak powinienem poprowadzić wszystkie papryki? Co zmienić?
Mam możliwość wysadzenia papryk do skrzyń na taras/balkon.
Pozdrawiam
Kawon <salut>

-- 9 maja 2019, o 18:30 --

Nie wiem, czy jest to kwestia mojej przeglądarki, ale nie widzę zdjęć. Wrzucam je w załącznikach w takiej samej kolejności jak są wyżej.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg


-- 9 maja 2019, o 18:44 --

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg


-- 9 maja 2019, o 18:56 --

Najmocniej przepraszam. Uczę się dopiero sposobu działania forum. Zdjęcia są ponumerowane po ich nazwach. Poprawię się następnym razem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kawon

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2019, o 12:32
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 13 gości