Mój Pierwszy Sezon

Pamiętnik ogrodnika

Mój Pierwszy Sezon

Postprzez kicasz007 » 31 mar 2019, o 13:36

Witam forumowiczów.Jest to mój pierwszy growlog a zarazem pierwszy sezon hodowli ostrych papryczek.A oto rozpiska co zostało posadzone:
Scotch Bonnet(Nasiona kupione za 1,50zł w castoramie ,co mnie bardzo zaskoczyło)
Bhut Jolokia(I tutaj jeszcze większe zaskoczenie ,nasiona również z castoramy i również za 1,50zł w ilości 12 sztuk)
Carolina Reaper(Kupione ze sklepu twojenasiona.pl tak samo jak cała reszta poniżej)
Trinidad Moruga Scorpion
Longhorn Thunder Mountain
Habanero Red Savina

Pierwsze kiełki ,Scotch Bonnet i Bhut Jolokia.Tempo rośnięcia nie jest zawrotne w przypadku Scotch Bonnet z niewiadomych przyczyn ,dziennie rośnie 2-3mm ,nie znam się ale wydaje mi się ,że ten wynik nie powala ,światło jest ,temperatura też(22 stopnie) ,może ktoś mi doradzi ,co może być roślince albo jak przyspieszyć proces :)
15229
A tutaj reszta Scotch Bonnet ,co dziwne nasiona z castoramy osiągnęły niezły wynik bo 7/8 nasion wykiełkowało ,przy Bhut Jolokii jest to 2/8 aktualnie ale dopiero dzisiaj wykiełkowały pierwsze więc jeszcze mają czas :)
15221
A tu growbox a w nim reszta nasion (Carolina,TS Moruga,Longhorn Thunder i Habanero)oraz kiełki z zdj wyżej.Posadzone w środe a już widać kiełki u Longhorn Thunder Mountain :)
15225
A reszta eksperymentalnie na wacie ,chce sprawdzić co będzie efektywniejsze ,wata czy ziemia ,choć na razie nasiona na wacie wychodzą szybciej o 1-2 dni.Tutaj równiej pierwsze kiełki Longhorn Thunder Mountain i Bhut Jolokia ,reszta to Habanero,Carolina i TS Moruga
15228
15227
Avatar użytkownika
kicasz007

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 16
Dołączył(a): 31 mar 2019, o 12:34
Papryki: Bhut Jolokia,HP22B,TS Moruga,Habanero Red Savina,Scotch Bonnet

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mój Pierwszy Sezon

Postprzez sosna_18 » 31 mar 2019, o 16:31

Do kielkowania superhotow jest potrzebna temperatura ok 28st C, jesli bedzie nizsza to moze wydluzyc sie proces kielkowania. Roslinki bujna sie gdy dostana pierwszych lisci wlasciwych, wtedy beda czerpac energie i szybko rosnac o ile zapewnisz im odpowiednie warunki. Czym doswietlasz?

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Re: Mój Pierwszy Sezon

Postprzez kicasz007 » 1 kwi 2019, o 13:16

Doświetlam ledowymi lampkami z ikeii na razie(pobór mocy 3W a 20W "odczuwalne") barwa biała/żółta w granicach 6000k(dokładnie nie pamiętam).Update:dzisiaj rano wykiełkowało Habanero X1 i TS Moruga X1 .... skuces :D
Dzięki za info o temperaturze i o tym kiedy roślinki ruszą pełną parą :) .Jeszcze mały edit: 22 stopnie mają kiełki Scotch Bonnet w zbiorowej doniczce ,w growboxie temperatura to 25 stopni a na wacie 27-28 stopnie(mam agame brodatą ,której lampa grzewcza nagrzewa całą oprawke żarówki do wysokiej temperatury więc trzymam obok nasionka :D)
Dzień 5(zamówienie z twojenasiona.pl ,reszta 10 dni już w ziemi/na waciku):
Trinidad Moruga Scorpion:
15230
Habanero Red Savina:
15231
Avatar użytkownika
kicasz007

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 16
Dołączył(a): 31 mar 2019, o 12:34
Papryki: Bhut Jolokia,HP22B,TS Moruga,Habanero Red Savina,Scotch Bonnet

Re: Mój Pierwszy Sezon

Postprzez kicasz007 » 4 kwi 2019, o 17:04

Update: Dzień 8/13
Dzisiaj wyszła z nasiona pierwsza Carolina i pojawiły się pierwsze liście u Longhorn Thunder Mountain,Bhut Jolokii i Scotch Bonnet.Ulepszyłem również growboxa ,górę boxa zasłoniłem folią oraz wstawiłem do środka grzałkę w wodzie do zwiększenia temperatury(teraz wacha się między 26-29st C) i wilgotności.Zamontowałem również pompkę powietrza ze względu na wysoką wilgotność(nie chce aby wszystko spleśniało) dzięki czemu jest aktualnie dobra cyrkulacja powietrza :)
A tutaj pierwsze listki u moich roślinek:
15234
15233
15235
15236
A tutaj moja pierwsza HP22B :)
15232
Avatar użytkownika
kicasz007

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 16
Dołączył(a): 31 mar 2019, o 12:34
Papryki: Bhut Jolokia,HP22B,TS Moruga,Habanero Red Savina,Scotch Bonnet


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron