ooryginall growbox sezon 2019

Pamiętnik ogrodnika

ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez ooryginall » 20 sty 2019, o 20:20

Nowy rok nowy sezon :) Plany na ten sezon : 21 odmian (więcej mniej ostrych aby było zjadliwe :D), nawozy eko (Biogrow, spirulina, pokrzywy i skrzyp polny) a dalej się zobaczy.
Zaopatrzyłem się w regał uzbrojony w oświetlenie Gu10 (4 poziomy x 8szt x 4W połączone równolegle aby można było konfigurować wg. potrzeb i uznania) + wentylacja (nawiew+wywiew, załączane po 2 poziomy), przykrycie z koca ratowniczego, sterowanie programatorem czasowym, w którym będą wegetować papryki do chwili wysadzenia pod foliak <salut>
Spis odmian 8-) :
1. Fatali Peach
2. Habanero White
3. Habanero Chocolate
4. JASFH Black
5. Not Pink Tiger
6. Jakiś Scorpion
7. The Super Hot Beast
8. Aji White Fantasy
9. Cayenne Long Slim
10. Corno Di Toro Giallo
11. Explosive Ember
12. Jalapeno Fooled
13. Jalapeno TAM
14. Lemon Drop
15. Mulato Isano
16. Pasija Bajio
17. Primento Crystal
18. Primento Padron
19. Golden California
20. Red California
21. Tabasco
Uprzednio moczone w wodzie z dodatkiem wody utlenionej przez ok 24h, wysiane 18.01.2019r., czekam na pierwsze kiełki 8-)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez ooryginall » 3 lut 2019, o 19:55

Update po 2 tygodniach od siewu :)
Rozpiska siewu
Obrazek

Paleta 1
Obrazek

Paleta 2
Obrazek
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez solymr » 5 lut 2019, o 01:14

Powodzenia w uprawie <thumright>
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez ooryginall » 19 lut 2019, o 22:04

Dzięki <thumright>

Nowy up z soboty 16 lutego. Muszę przyznać, że po przesadzeniu do kubków i zastosowaniu mixtury z Biogrowa,Rootjiuca i Spiruliny rośliny ładnie pną się w górę i wyglądają na zdrowe 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez ooryginall » 3 mar 2019, o 22:55

Kolejny UP z dzisiaj,
suma sadzonek 155szt. (w tym kilka bakłażanów), jak doliczę się poszczególnych odmian to wrzucę podsumowanie :)
Do tej pory naświetlałem po 10h dziennie ale z racji zbyt szybkiego wzrostu zmniejszyłem ten czas do 6h. Sukcesywnie usuwam niektóre liście żeby nie zrobił mi się busz totalny :-P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze wnioski:
+ w regale wegetacyjnym papryki rosną jak szalone - szybciej niż przypuszczałem :twisted: ,
+ odmiany o dłuższym cyklu wzrostu spokojnie powinny dotrwać do wysadzenia w foliaku - termin wysiewu myślę że dobrze dobrany <thumright> ,
+ zastosowana spirulina myślę, że dobrze uzupełnia nawóz na wzrost - papryki wyglądają na zdrowe, bez widocznych niedoborów <thumright> ,
- Jalapeno i Pimiento Padron jednak za szybko wysiałem i już wyrosło tak że trzeba było przyciąć stożki - co można było przewidzieć :o ,
- z odmianami o krótszym cyklu wzrostu należy się jednak wstrzymać o miesiąc i nie ulegać pokusie wysiania za wcześnie :)
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez Salami24 » 4 mar 2019, o 11:08

Super growbox <salut> takie moje i tutaj zastrzegam ze jest to spostrzeżenie po obserwacji moich upraw. Zmniejszając ilość światła zmniejszysz rozrost rośliny, ale pójdzie ona dość szybko w gore z powodu malej ilości światła, co wydaje mi się ze w Twojej sytuacji będzie większym problemem :| Ale trzymaj tak dalej, myślę ze będzie duzooooo <chili> <chili> <chili> <chili> na jesień :D
Avatar użytkownika
Salami24

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 106
Images: 45
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 17:29
Lokalizacja: Laryszów k.Tarnowskich Gór
Pochwały: 2
Papryki:

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez ooryginall » 4 mar 2019, o 20:41

Dzięki :) Będę obserwował skutki ograniczenia czasu naświetlania, jeśli potwierdzi się to co piszesz to powrócę do dłuższego czasu naświetlania a papryki jeśli zajdzie taka potrzeba znów się przytnie :? Przy takiej ilości sadzonek można poeksperymentować z przycinaniem i obserwacją tych następstw :)
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez Salami24 » 11 mar 2019, o 20:15

I jak? Daje radę na mniejszym oświetleniu? Zastanawiam się jak u mnie to zorganizowac, póki co mam jeszcze malutkie ale potem to szybko już idzie [FACE WITH TEARS OF JOY]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Salami24

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 106
Images: 45
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 17:29
Lokalizacja: Laryszów k.Tarnowskich Gór
Pochwały: 2
Papryki:

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez ooryginall » 11 mar 2019, o 20:33

Przyznam szczerze, że dają radę i nie zauważyłem żeby się wyciągały z powodu ograniczenia naświetlania. Stwierdzam to na podstawie Chinesów, które zachowują krótkie przyrosty :) Jalapy i tak żyją swoim życiem tzn. jak rosły szybko tak dalej rosną :) nawet po przycięciu stożków błyskawicznie wypuściły nowe dosyć długie pędy boczne w ciągu tygodnia :)
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: ooryginall growbox sezon 2019

Postprzez Salami24 » 11 mar 2019, o 21:24

No to widocznie maja wystarczająco światła, ewentualnie po kolorze liści możesz tez poznać za mała ilość swiatla, przy chinolach jak miały dużo światła to zawsze miałem ładny ciemny zielony kolor [SMILING FACE WITH SMILING EYES] zapodaj jakieś fajne foty dla motywacji innych growerow [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Salami24

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 106
Images: 45
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 17:29
Lokalizacja: Laryszów k.Tarnowskich Gór
Pochwały: 2
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości