Zimowy Eksperyment 18/19

Pamiętnik ogrodnika

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez rad3kb81 » 30 wrz 2018, o 20:37

Na moje oko to z przenawożenia, są jakby poparzone.
Avatar użytkownika
rad3kb81

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 09:39
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez lath » 1 paź 2018, o 08:28

oznaki przenawożenia
Zbiór 2018: 27,398 kg
Avatar użytkownika
lath

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Images: 227
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:01
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez Wladek » 1 paź 2018, o 13:33

dzięki za odpowiedz tak też podejrzewałem, może przesadzenie pomoże ?
niech żyje sezon grzewczy ! ruszyły nasiona piripiri i jalapeno więc mam nadzieje w sobotę siewki wysadzić już do rozsadnika jeśli nie to przyszły tydzień. I w tedy w jednym bałaganie przesadzić tą największą do nowej doniczki,
trochę chyba zbyt radośnie podszedłem do nawożenia ;) nic
Ogólnie mam wrażenie (albo pobożne życzenie) że doświetlanie wieczorami ledowym halogenem 4,5w daje efekty ale to się okaże
A jeszcze pytanie może ktoś się orientuje czy 5l doniczka wystarczy jako ostateczna? czy może szukać większej ?


[zdjęcia wrzucę w tygodniu]
Avatar użytkownika
Wladek

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 wrz 2018, o 10:02
Papryki: Habanero

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez rad3kb81 » 1 paź 2018, o 13:39

Podlewaj przez parę tygodni samą wodą (z biohumusem ewentualnie). Ja doniczki mam siódemki, ale myślę, że jeśli będziesz pielęgnował krzaczki, by się rozkrzewiały i nie rosły za bardzo w górę, spokojnie 5l powinno wystarczyć.
Avatar użytkownika
rad3kb81

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 09:39
Papryki:

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez jonaszw » 1 paź 2018, o 21:58

Siemanko, podepnę się do eksperymentu bo sam miałem zamiar - który wdrażam w życie - zacząć "trochę" wcześniej. Czekam na nasionka od tomaszka a poza tym mam parę nasion CR prosto z USA. Mam boxa, którego sam zrobiłem - niebawem opiszę w dziale z growboxami. Byłem kierowany czystą ciekawością jak to będzie wyglądało :) Jak wszystko dojdzie do mnie to zaczynam wysiew 1/3 nasion a pozostałe wysieję w styczniu/lutym i zobaczymy różnicę :) Poprzedni sezon potraktowałem jako naukę więc też nie prowadziłem growloga ale w tym sezonie się już nie obędzie
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez Wladek » 2 paź 2018, o 06:39

jonaszw napisał(a):Siemanko, podepnę się do eksperymentu bo sam miałem zamiar - który wdrażam w życie - zacząć "trochę" wcześniej. Czekam na nasionka od tomaszka a poza tym mam parę nasion CR prosto z USA. Mam boxa, którego sam zrobiłem - niebawem opiszę w dziale z growboxami. Byłem kierowany czystą ciekawością jak to będzie wyglądało :) Jak wszystko dojdzie do mnie to zaczynam wysiew 1/3 nasion a pozostałe wysieję w styczniu/lutym i zobaczymy różnicę :) Poprzedni sezon potraktowałem jako naukę więc też nie prowadziłem growloga ale w tym sezonie się już nie obędzie

Jak możesz wrzuć zdjęcia tego groboxa sam myślałem nad tym aby to zrobić
ale założenia eksperymentu są takie aby było tanio, (nasiona z papryk którekupiłem w auchan itp., żarówka na promoci w leroju ) i chciałem zaobaczyć czy bez duzego nakładu da się zimą wychodować jakiś przyzwoity plon
ale zastanawiam się nad zrobieniem growboxa dla pozostałych które właśnie ruszyły - piripiri i jalapeno
jak masz projekt podziel się :) 8-)
Avatar użytkownika
Wladek

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 wrz 2018, o 10:02
Papryki: Habanero

Re: Zimowy Eksperyment 18/19

Postprzez jonaszw » 2 paź 2018, o 06:53

Jasne, wrzucę jakoś niedługo ;) Box ma parę rzeczy, które bym zmienił ale to na spokojnie opiszę. Box wyszedł mnie ok 200 zł za całość więc wcale tak strasznie drogo nie jest a zostaje na lata ;)
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron