Pierwszy sezon 2018. Made in China, Habanero, Birds Eye.

Pamiętnik ogrodnika

Pierwszy sezon 2018. Made in China, Habanero, Birds Eye.

Postprzez tapoppat » 31 maja 2018, o 20:37

Witam wszystkich hodowców oraz forumowiczów.

Zasiałem z ciekawości kilkanaście sztuk papryk odmian: Habanero(nasiona zakupione w sklepie), Birds Eye(Wydłubane z wysuszonych papryczek) oraz Made in China(wydłubane z papryczek zakupionych w chinach przez znajomego).
Ku mojemu zaskoczeniu, wszystkie z posianych ziarenek zakiełkowały co bardzo mnie ucieszyło i popchnęło do dalszego opiekowania się roślinkami.
Zacząłem czytać trochę w necie tam temat hodowli papryczek i trafiłem na to właśnie forum:) Znalazłem tutaj naprawdę dużo cennych informacji co pozwoliło mi umiejętniej opiekować się roślinami.
Mam również do Was dwa pytania na które nie znalazłem odpowiedzi(być może słabo szukałem).
1.Potrzebuje mojej roślinki 1 lipca przetransportować z Dani do Polski, podróż będzie trwać około 15 godzin autem.Moje pytanie brzmi, w jaki sposób zrobić to najbezpieczniej dla nich(pomyślałem o wysadzeniu i przewiezieniu jako sadzonki)
2.Zapylanie.Rośliny aż do dotarcia do Polski cały czas będą w domowych warunkach.Moja pytanie brzmi w jaki sposób je zapylić?
Niżej załączam kilka fotek z postępem rozwoju roślin:

26 kwietnia(Made in China)
Obrazek

30 kwietnia(Made in China)
Obrazek

30 kwietnia(Made in China)(przeprowadzka)
Obrazek

12 maja(Made in China)
Obrazek

19 maja(Made in China)
Obrazek

31 maja(made in China)
Obrazek

31 maja(Made in China)(przeprowadzka)
Obrazek

31 maja(Habanero 6szt. na brzegach) (Birds Eye 3szt. w środku)
Obrazek

Zostawiłem dla siebie tyle co na dwóch ostatnich zdjęciach.
Resztę roślin przeznaczyłem na rozdanie:)
Podlewane wodą raz na 3 dni, stoją na południowym parapecie, raz na 2 dni w nocy doświetlane lampka ledową.

Pozdrawiam
tapoppat.
Avatar użytkownika
tapoppat

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 18:22
Papryki: Habanero,Birds Eyes, Made in China.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwszy sezon 2018. Made in China, Habanero, Birds Eye.

Postprzez qrzak » 4 cze 2018, o 12:42

1.Potrzebuje mojej roślinki 1 lipca przetransportować z Dani do Polski, podróż będzie trwać około 15 godzin autem.Moje pytanie brzmi, w jaki sposób zrobić to najbezpieczniej dla nich(pomyślałem o wysadzeniu i przewiezieniu jako sadzonki)


Znaczy, chcesz je z gruntu z powrotem do donic przełożyć?

2.Zapylanie.Rośliny aż do dotarcia do Polski cały czas będą w domowych warunkach.Moja pytanie brzmi w jaki sposób je zapylić?
Niżej załączam kilka fotek z postępem rozwoju roślin:


Ręcznie. Potrząśnij krzakiem albo posmyraj palcem w kwiatku ;)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Pierwszy sezon 2018. Made in China, Habanero, Birds Eye.

Postprzez tapoppat » 4 cze 2018, o 21:51

Myślałem poprostu o wysadzeniu ich z ziemi i przełożyć z resztkami ziemi do jakichś foliowych torebek i przewieźć na leżąco.Myslisz ze to dobry pomysł ? Czy lepiej nie ryzykować i zostawić je w tych naczyniach w których są aktualnie?szczerze mówiąc nie będę miał zbyt wiele miejsca w aucie dlatego kombinuje.
Dzięki za odpowiedz na drugie pytanie.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
tapoppat

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 18:22
Papryki: Habanero,Birds Eyes, Made in China.

Re: Pierwszy sezon 2018. Made in China, Habanero, Birds Eye.

Postprzez qrzak » 18 cze 2018, o 14:50

No jeśli nie masz innej możliwości, to próbuj, najwyżej na następny sezon będziesz wiedział czego nie robić :D

W zależności od wielkości krzaka, system korzeniowy może być BARDZO rozbudowany. Na pewno podczas wysadzania z ziemi się uszkodzi i/lub skróci. W miarę możliwości spróbuj wykopać jak największy kawał ziemi, włóż taką "kostkę" np. do foliowej siatki (nie zawiązuj szczelnie, żeby zachować obieg powietrza), a te kostki ziemi z korzeniami w siatkach najlepiej włóż do jakiegoś pudła tak, żeby nie obijały się i nie przemieszczały podczas podróży.

Po posadzeniu na miejsce docelowe NA PEWNO roślina będzie zestresowana i zwolni nadziemny przyrost- opryskaj ją Asahi sl i uzbrój się w cierpliwość. Po wyjściu ze stresu zacznie odbudowywać system korzeniowy, a po pewnie około 2 tygodniach- zacznie budować masę zieloną, powodzenia :)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron