Amatorski Growlog Doniczkowy 2018

Pamiętnik ogrodnika

Amatorski Growlog Doniczkowy 2018

Postprzez AkiraHiroyuki » 28 maja 2018, o 19:01

Witam na moim pierwszym w życiu growlogu oraz na pierwszym poście który zamieszczam na tym forum.

Zacznijmy może od początku i małego wprowadzenia:
Nie jestem profesjonalnym hodowcą i nie zamierzam takiego udawać. Kocham rośliny i ostre jedzenie więc jeśli mogę to połączyć zajmując się paprykami chili to chętnie zainwestuje w to trochę czasu.
Dotychczas miałem przyjemność delektować się owocami wyhodowanymi osobiście tych oto gatunków:
-Jamaican Mushroom Red
-Jalapeño
Udało mi się to zrobić z zupełnie laickim podejściem, bez przygotowania merytorycznego jak i z lekką dozą lenistwa. Na szczęście zebrałem dość obfity plon i mogłem się cieszyć własnoręcznie wyhodowanymi owocami/warzywami.

W tym roku mam plan bardziej ambitny, mianowicie:
Papryki jakimi zdecydowałem się zająć to:
-Trinidad Moruga Scorpion Yellow
-Habanero Chocolate
-Habanero White
-Jalapeño Purple
-Jalapeño Orange
Krzaczki znajdują się w około 25 litrowych donicach i tam sobie spokojnie rosną. Są małe gdyż były wysiewane w połowie kwietnia a Jalapeño postanowiłem dołączyć do swojej kolekcji zaledwie 5 dni temu. Nie przejmuje się późnym wysiewem gdyż papryki docelowo nie będą przesadzane do gruntu tylko zostaną w donicach na tarasie/ogrodzie. Kiedy temperatury nie są najwyższe krzaczki chronią się za dużym oknem z dużą ilością słońca. Tam będą chronić się także zimą, gdyż mają tam spokojnie 6 godzin słońca dziennie (zdaje sobie sprawę, że mimo wszystko to nie za dużo) i przyjemną temperature około 20°C. W ten właśnie sposób chciałbym je hodować.

Mam ambitny plan żeby chociaż jeden lub dwa krzaczki zmienić w naprawdę piękny i gęsty busz poprzez hodowlę w domu przez parę lat. Najchętniej wytypował bym do tego celu Scorpiony i Habanero Chocolate, gdyż są najciekawszymi rodzajami w mojej kolekcji ale na "drzewko" Jalapeño z pewnością bym nie narzekał. Będzie to po prostu proces eleiminacji i oszacowanie która roślina rokuje najlepiej do tego rodzaju eksperymentu. I tu właśnie pojawia się moja prośba o porady dla początkującego hodowcy z dość ambitnym i dalekosiężnym planem. Z góry zaznaczam że odpada jakiekolwiek doświetlanie i growboxy. Proszę więc o porady mogące pomóc mi cieszyć się równie udanym plonem jak w zeszłym roku oraz chętnie usłyszałbym Waszą opinię na ten temat. Byłbym też bardzo wdzięczny gdybyście zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami z hodowli całorocznej w donicach w domu jak i z hodowania gigantów (drzewek).

Tutaj zamieszczam moją bardziej okazałe egzemplarze, którym zamierzam dać podrosnąć:

Trinidad Moruga Scorpion Yellow 1:
Obrazek
Trinidad Moruga Scorpion Yellow 2:
Obrazek
Habanero Chocolate:
Obrazek
Habanero White Small (jeszcze maluszek):
Obrazek

Aktualnie czekam jeszcze na wykiełkowanie Jalapeño Orange i Purple. Korzonki na ręczniku papierowym już puściły więc czekam aż wyłonią się z doniczek po tym jak je przesadziłem.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie opinie i porady :)
<chili> <salut>
Avatar użytkownika
AkiraHiroyuki

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Images: 0
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 18:40
Papryki: Trinidad Moruga Scorpion Yellow
Habanero Chocolate
Jamaican Mushroom Red

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron