1 AMATORSKI GROWLOG- parapetówka 2018

Pamiętnik ogrodnika

1 AMATORSKI GROWLOG- parapetówka 2018

Postprzez lysy » 17 maja 2018, o 13:32

Witam wszystkich :)
W tamtym roku postanowiłem że spróbuję sobie zasadzić paprykę chili przy oknie, kupiłem kilka nasion od jednego z forumowiczów tomaszka. Moja uprawa polegała na tym że podlewałem od czasu do czasu nawozem i czystą wodą, nie interesowałem się ją i tak sobie rosła (Dla ciekawostkich kwitła nawet w zimę). Teraz postanowiłem że założę growloga i będę bardziej to kontrolował i zastosuje jakieś treningi. Zasadziłem odmiany purira, piri piri, habanero white. Z tamtego roku została jedna purira, explosive ember i odmiana która wgl nie kwitła i nie wiem co to. Może w tym roku zakwitnie to się dowiemy :D
Posadzone niestety w doniczkach 1,12l i jedna w 4,80l. Docelowo będę chciał przesadzić w doniczki 3,5l. Ziemia Canna Terra Professional, keramzyt na wierzch, nawóz Biobizz Bio-Grow, ziemia wymieszana z wysuszonymi skórkami od banana.
Zamierzam zrobić na działce gnojówkę z pokrzyw, mniszku lekarskiego, skorup od bananów i jajek, a później przeleje sobie do butelki i będę podlewał w domu.
Papryczki aktualnie przebywają w mini szklarni a gdy trochę podrosną to zdejmę osłonę.
Planuje trening lst.
Purira 05.05.18 Według mnie najsilniejsza z wszystkich posadzonych. 1,2l
1.jpg

Purira 05.05.18 W doniczce 4,8l
2.jpg

Widok z góry
3.jpg

Mini szklarnia
4.jpg

Jedno roczna Explosive Ember Chcę z niej zrobić bonsai. Przesadziłem ją w doniczkę która jest na zdjęciu i obciąłem łodygi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
5.jpg

Jedno roczna Purira Kwitła nawet w zimę przy uchylonym oknie, troszkę ja zaniedbałem bo nawet nie podcinałem. Po sezonie zrobię fryzjera i przesadzę w większą doniczkę.
6.jpg


Następna aktualizacja za tydzień, ewentualnie przed małym treningiem lst.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
lysy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 kwi 2017, o 10:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron