Pierwszy start - 2018

Pamiętnik ogrodnika

Pierwszy start - 2018

Postprzez Pawfie68 » 4 mar 2018, o 00:57

Witam wszystkich!
Jestem tutaj nowy i dopiero rozpoczynam swoją przygodę z hodowlą papryk. Pomysł na własne papryczki wpadł mi do głowy w ubiegłym roku przed wakacjami, jednak wtedy było już za późno na sadzenie czegokolwiek.
W tym roku postanowiłem zacząć nieco wcześniej, nasiona dotarły 16 lutego i w ten sam dzień odmiany Bhut Jolokia Yellow, Royal Black, Pasilla Baijo, Explosive Ember, Malagueta Pepper oraz papryka pomidorowa wylądowały na mokrym papierze toaletowym. W następnym tygodniu będę kiełkował jeszcze Jalapeno, 7 Pot, Habanero yellow oraz Lemon Drop.
Sporo odmian jak na początek, ale znaczną część planuję rozdać. Zostawię sobie po 1/2 krzaczki z odmiany + planuję wyhodować bonzai z Royal Black oraz Explosive Ember.
Nasion nie namaczałem, po prostu wrzuciłem na poskładany kilka razy papier toaletowy i spryskiwałem raz dziennie przegotowaną wodą.
Wykiełkowane nasiona trafiły do uniwersalnej ziemi ogrodniczej pH=6-6,5, doniczek 5x5x5cm i zostały umieszczone w prowizorycznym growboxie. Growbox wykonany z pudełka z Pepco o podstawie 30x40cm i taśmy led 1m zimna biała, 2m czerwona 1m niebieska - taśmę otrzymałem w ścinkach za darmo, trzeba było tylko polutować. Do oświetlenia dojdzie jeszcze 2m taśmy 10W/m. Wentylator wyciągający działa na 5V, wentylację wnętrza zapewniają dziurki fi 8mm po 10 sztuk na każdej z dłuższych ścianek boxa. Temperatura przy załączonym oświetleniu wynosi 28*C, przy wyłączonym spada do 20-22*C w nocy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aktualne zdjęcia dodam jutro, te ostatnie pochodzą z przed 4 dni, od tego czasu już wszystkie wykiełkowały i pięć sadzonek papryki Pomidorowej wylądowało na parapecie.

Czekam na Wasze uwagi i sugestie!
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Pawfie68

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 18
Dołączył(a): 25 lut 2018, o 16:43
Papryki: Bhut Jolokia, Explosive Ember, Malagueta, Pasilla Bajio, Pomidorowa, Royal Black

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwszy start - 2018

Postprzez mih000 » 4 mar 2018, o 08:19

Widzę bardzo metodyczne i budżetowe podejście do uprawy. To się ceni. Powodzenia.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Pierwszy start - 2018

Postprzez Pawfie68 » 5 mar 2018, o 00:53

Dzięki!

Dzisiaj mały update, papryczki pomidorowe trafiły na parapet, niestety zachodni i trochę się wyginają. Odwracam wieczorem doniczki o 180* żeby rosły w miarę prosto. Wszystko co w boxie ładnie wyszło z ziemi, zostaje tylko oczekiwanie :D
13868
13870
Avatar użytkownika
Pawfie68

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 18
Dołączył(a): 25 lut 2018, o 16:43
Papryki: Bhut Jolokia, Explosive Ember, Malagueta, Pasilla Bajio, Pomidorowa, Royal Black

Re: Pierwszy start - 2018

Postprzez Pawfie68 » 24 mar 2018, o 12:01

I kolejny Update, dzisiaj już w nowym boxie. W starym strasznie powoli rosły. Konstrukcja nowego boxa - stolik z ikei, folia NRC + 6xLED 5w 6500k. od frontu widać dosiane wczoraj Jelapeno Early. Dodatkowo będzie jeszcze wiatrak mieszający i wywiewny sterowany wilgotnością, ale na razie jest w fazie testów układu sterującego.
Obrazek
Tutaj rośliny które mają już ponad miesiąc - Top Girl, spędziły jakieś 2 tygodnie na parapecie ze względu na brak miejsca w boxie.
Obrazek
A tutaj problem przy porodzie, od tygodnia tak jest, chyba nic z tego nie będzie
Obrazek

Od 2 tygodni wszystko podlewam biohumusem, wcześniej tylko woda.

Będę wdzięczny za rady!
Avatar użytkownika
Pawfie68

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 18
Dołączył(a): 25 lut 2018, o 16:43
Papryki: Bhut Jolokia, Explosive Ember, Malagueta, Pasilla Bajio, Pomidorowa, Royal Black


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości