MrWoodstock sezon 2018

Pamiętnik ogrodnika

MrWoodstock sezon 2018

Postprzez MrWoodstock » 28 lut 2018, o 20:39

Witam serdecznie po kilku miesiącach ciszy.
Zima powoli się kończy, więc pora rozpocząć kolejny sezon uprawy papryk.
W tym roku nastawiłem się na takie odmiany jak : Satan Kiss, Basket of Fire, Dorset Naga, Jolokia Yellow, Carolina Reaper Yellow, 7 Pot Yellow, Piri Piri, Scorpion Chocolate oraz CP 115.
Pierwsze papryki wysiewałem pod koniec stycznia.

Część nasion jest z moich zbiorów a reszta kupiona.
Zbudowałem prowizorycznego growboxa z kartonu, który od środka jest wyklejony kocem termicznym. Oświetlenie to łącznie 4 żarówki LED.
3 żarówki led grow 28 W, oraz jedna led grow 18 W. Włączają się automatycznie o 10 rano i wyłączają się o 22.

Oto kilka zdjęć.
Jak widać znalazło się też miejsce dla trzech różnych odmian pomidorów. Docelowo część papryk i pomidorów pójdzie na rozdanie do znajomych a część zawiozę do rodziców. W kilku kubeczkach walczę ponownie z hydroponiką, ale póki co idzie raczej średnio albo i słabo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj mam mały problem. Nie wiem dlaczego liście tak się zaczęły zwijać do dołu. Będę bardzo wdzięczny za dobre rady.

Obrazek

Obrazek

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne komentarze usprawniające tegoroczną uprawę :)

Pozdrawiam !!
Ostatnio edytowano 1 mar 2018, o 21:43 przez MrWoodstock, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MrWoodstock

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 maja 2017, o 19:38
Papryki: Od Habanero wzwyż

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: MrWoodstock sezon 2018

Postprzez qrzak » 1 mar 2018, o 12:23

Może przelałeś i liście się zwinely? Mi się tak zdarzyło ostatnio. Ponadto owiń sobie przezroczyste kubki papierem lub taśmą jakąś, korzeniom szkodzi światło.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: MrWoodstock sezon 2018

Postprzez MrWoodstock » 4 mar 2018, o 17:34

Przelanie to dość możliwa opcja. Póki co nie podlewam rośliny z góry i wysuszam ziemie, więc zobaczę jakie to da efekty. A wszystkie kubeczki owinąłem folią aluminiową.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MrWoodstock

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 maja 2017, o 19:38
Papryki: Od Habanero wzwyż

Re: MrWoodstock sezon 2018

Postprzez leon24_36 » 5 mar 2018, o 16:05

Będę zaglądał <thumright>

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
leon24_36

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2018, o 21:51
Lokalizacja: Halinów
Pochwały: 1
Papryki:

Re: MrWoodstock sezon 2018

Postprzez MrWoodstock » 17 kwi 2018, o 21:44

Witam,
Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu, więc czas na aktualizacje zdjęć.
Kilka roślin trafiło do docelowych doniczek, a następne czekają w kolejce bo póki co nie mam tego gdzie stawiać.
Obecnie zdecydowana większość mieszka w kubeczkach 0,2 i 0,5 L. i czeka na lepsze czasy na przesadzenie. Wybór będzie ciężki a resztę papryk rozdam wśród rodziny i znajomych.
Oto kilka zdjęć na szybko z dzisiaj.

Obrazek
Patrząc na najwyższą paprykę na tym zdjęciu mam wrażenie, że ona jest jakaś niedorobiona. Od samego początku ma powywijane liście, zarówno te stare jak i nowe. Co ciekawe to ona rośnie normalnie tylko dziwnie się prezentuje.

Obrazek
Tutaj na środku jest moje przezimowane Piri Piri które obsypało się kwiatami i puszcza coraz więcej owoców. Mam jeszcze 2 inne rośliny z zeszłego sezonu ale nie robiłem dziś im zdjęć.

Obrazek
Przy tym osobniku poproszę o pomoc. Nie mam pojęcia co to za odmiana. Na początku myślałem, że to jakaś choroba ją zaatakowała ponieważ od młodości miała przebarwione liście, teraz widzę, że ten typ tak ma.

Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
MrWoodstock

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 maja 2017, o 19:38
Papryki: Od Habanero wzwyż

Re: MrWoodstock sezon 2018

Postprzez sosna_18 » 17 kwi 2018, o 23:07

Prawdopodobnie jest to explosiv ember albo jakas inna tego typu. Przy odpowiedniaj ilosci swiatla liscie robia sie niemal ze czarne. Jak bedzie miec owoce to bedzie mozna powiedziec cos wiecej.

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Re: MrWoodstock sezon 2018

Postprzez MrWoodstock » 11 cze 2018, o 20:29

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.
Przez ostatnie dwa miesiące trochę się działo, co za chwilę postaram się przedstawić na zdjęciach.
Oczywiście, znowu nie wiem do końca, co jest czym, bo karteczki się pogubiły podczas przesadzania kilku sztuk naraz...

Może zacznę od tego, że non stop walczę z mszycami. Co je powybijam, to wracają. Rok temu używałem preparatu Arox i pomagał, a teraz, jakby te małe dziady były silniejsze. Mam jeszcze w zanadrzu mocną chemię i chyba się skuszę. No chyba że znacie jakieś dobre domowe sposoby. Myślałem o szarym mydle z wodą.
Do tego na moich dwóch zeszłorocznych paprykach są jakieś wybarwienia i teraz to już nie wiem, czy niedobór składników, czy przenawożone. Proszę o pomoc!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak jak na zdjęciach niektóre liście są zdrowe i kilka sztuk zmienia kolor, były już prawie żółte liście co same odpadały przy dotknięciu.
Co ważne, to z tych papryk odpada dość dużo kwiatów. Oczywiście są też zawiązane owoce, ale moim zdaniem powinno być lepiej jak porównuje swoją uprawę z innymi forumowiczami.

Obrazek
Obrazek
Nie pamiętam na 100% co wysiałem rok temu, ale to powinien być Scorpion albo Carolinka. Niestety owoce są dość małe :(

Obrazek
A to zakupiony w Leroy Merlin "Big Devil". Rośnie bardzo ładnie i nie mam z nim problemów. Nawet mszyca nie bardzo się nim interesuje.

Obrazek
Tutaj natomiast przezimowane Piri Piri. Pierwsze zbiory już za mną :)

Obrazek
Od lewej strony: Basket of fire, CP 115 Red, Basket of Fire z Auchan (coś duża ta odmiana), Dwie kolejne to niewiadome.

Obrazek
Ten osobnik, jak go nazywam, jest "lekko" niedorozwinięty. Od samego początku ma krzywe liście i dziwnie rośnie, ale dałem jemu szanse, bo chcę zobaczyć, co z niego wyjdzie :)

Obrazek
Ktoś wie, co to może być za papryka ? Wygląda mi na coś z tych ostrzejszych odmian. Myślałem o 7 Pot Yellow.

Obrazek
Obrazek
Na tej jedynej papryce są tego typu ślady ? Co to jest ?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najładniejsza odmiana w tym roku. Wygląda na Explosive Ember po kwiatach. Mam tego chyba 3 sztuki, ale tylko jedna roślina ma takie piękne ciemne liście- w zeszłym roku były całe zielone. Czyżby niestabilna była ta moja odmiana ? Powiem szczerze, że nie wiem nawet, skąd ją mam ;)

Obrazek
Obrazek
A to jest Satan Kiss w prostej hydroponice w butelce. Jakoś sobie żyje i nieźle radzi :)

Obrazek
Obrazek
Na sam koniec mam pytanie, czy to jest papryka tabasco ? Byłem zaskoczony ostrością, bo czułem większą moc niż po Piri Piri.

Pozdrawiam serdecznie!
Avatar użytkownika
MrWoodstock

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 maja 2017, o 19:38
Papryki: Od Habanero wzwyż


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości