Pierwsza amatorska uprawa.

Pamiętnik ogrodnika

Re: Pierwsza amatorska uprawa.

Postprzez nonac » 2 wrz 2018, o 11:18

Dzięki. Myślę, że jeszcze ze 3 takie kupki zbiorę bo sporo wisi jeszcze zielonych, ale fakt, za rok na pewno będzie lepiej:)
Co do ptaszorów, to mam bardzo różne, od najłagodniejszych po te najbardziej zadziorne. Są i Brachypelmy i chormki, są i Poe, maculaty, murinusy, Haplopelmy itd ;)

e/
Mój ulubieniec, E. olivacea ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
nonac

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 lut 2018, o 22:59
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwsza amatorska uprawa.

Postprzez mariusz.tom » 2 wrz 2018, o 12:05

Na przyszły rok będzie 5razy tyle papryk ;-)

W tamtym roku z całego sezonu miałem przeszło 7kg a w tym sezonie po pierwszym zbiorze mam już ponad 14 kg a miało być tylko kilka krzaczkow więcej niż w zeszłym roku :lol:


Co do kudłatych osmionogow to chyba każdy kto zajmuje się tego typu hobby zaczynał od brachypelm


Sam do tej pory mam Smithi, boehmei,albiceps

Głównie to nastawiony jestem na te większe potworki.

L.parychabana, l.klugi czy moje ulubione T.blondi choć to dopiero maluchy L4 już widać że będą duuze:-)

Milo jest spotkać kogoś z takim hobby :D

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Pierwsza amatorska uprawa.

Postprzez klopot » 2 wrz 2018, o 12:19

Nie strasz tu ludzi.
Kapsaicyna to nie neurotoksyna..;)
Pozdrawiam,
Grzesiek
Avatar użytkownika
klopot

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 18:09
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Pierwsza amatorska uprawa.

Postprzez nonac » 2 wrz 2018, o 12:25

Heh, no ciekawe, że wśród hodowców papryczek, znajdują się hodowcy ptaszników;)

Mam Lasiadorke, olbrzymią loszkę ponad 9dc, albicepsa i smithi też mam, blondi zazdroszczę;) Jak opylę kilka samców to pewnie sobie kupię stirmi. Jeśli lubisz bydlaki to polecam rodzaj Pamphoboteus, wielkie i bardzo ładnie ubarwione.
Avatar użytkownika
nonac

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 lut 2018, o 22:59
Papryki:

Re: Pierwsza amatorska uprawa.

Postprzez mariusz.tom » 2 wrz 2018, o 18:27

Moja lasidorda niewiele mniejsza bo 8 cm dc :-)

Wszystkie pająki zawsze staram sie kupować od L1 więc zanim taki bydlak urośnie troszkę czasu minie.

Miałem chromke, Emilie które okazały się samcami i dochowaly się dzieci 8-)


Dziękuję za podpowiedź w poszukiwaniu kolejnych wlochaczy ale puki co muszę przystosować po zakupie dwóch par T.blondi budżet na osmionogi został poważnie zachwiany :twisted: :lol:


Wracając do tematu papryk to gwarantuje ze w przyszłym roku nasadzisz tyle kupisz kilka ładnych pluszakow :-)
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Pierwsza amatorska uprawa.

Postprzez nonac » 8 wrz 2018, o 13:05

Zbiory idą całkiem nieźle, jeszcze kilka takich kupek narwałem. Niestety późno zacząłem w tym roku i myślę, że sporo papryk zmarnieje na krzakach. Chociaż czytałem, że ponoć można poobcinać gałęzie i do wazonu z wodą aby sobie doszły.
Wziąłem wczoraj do pracy koszyczek papryk, zabawy było co nie miara;P Jest u mnie paru amatorów ostrości. Jako kolega lojalnie ostrzegłem czego po której papryce można się spodziewać. Ale oczywiście nie zabrakło odważnych do skosztowania habanero, ale było wesoło XD. Za to lemon dropy zrobiły furore, wielu pobrało je sobie na nasiona.
Avatar użytkownika
nonac

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 lut 2018, o 22:59
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron