Sanners- Pierwszy sezon 2018

Pamiętnik ogrodnika

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 18 mar 2018, o 23:43

Moja hodowla rozwija się chyba dość dobrze,
większość nowych papryczek wykiełkowała, a resztę, która mi się nie zmieściłą do boxa wyrzuciłem
Obrazek

Nie wiem też czy mam się martwić, ale odmiana, która mi najlepiej najlepiej ( Candle fire) ma teraz oklapnięte? liście.
Wygląda to tak, jakby się po prostu składała. Wie ktoś może dlaczego? Powinienem się martwić?
Dzieje się tak też z kilkoma innymi odmianami, tylko ciut mniej to widać
Obrazek

Przy okazji, kiedy zacząć przesadzanie do większych kubeczków?
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez BioTabs » 19 mar 2018, o 20:41

Oklapnięte liście , za zimno lub przesuszona lub przelana.
Avatar użytkownika
BioTabs

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 31
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 15:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 23 mar 2018, o 21:26

Minęło już jakoś 1,5 miesiąca od czasu kiełkowania nasion. Sytuacja od ostatniego czasu wiele się nie zmieniła.
Jednak:
Odmiana candlefire nadal jest nieco oklapnietą, od kilku dni jest w innej doniczce ale to nic nie daje.
Temperatura w nocy to 20 stopni, a w dzień 25/27. Wentylatorki cały czas pracują.
Obrazek
Na Odmianie Hungarian Wax Yellow Hot pojawiły się na spodzie liści jakieś białe kropeczki, też póki co przesadziłem roślinkę dowiększej doniczki i trochę ograniczyłem jej podlewanie.
Obrazek
A tutaj odmiana Apache, czy to są pąki kwiatowe? Powinienem je pewnie oberwać?
Obrazek

Całości nie pokazuję, gdyż wielkich przyrostów od ostatniego czasu nie ma.
Od dziś zacząłem aplikować również nawóz- BioBizz grow, póki co stosuję 1 ml na 1 litr wody. ( Na etykiecie 2/4 ml na 1 l wody)
Pierwsze nawożenie roślinek : D Jestem podekscytowany : D
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 8 kwi 2018, o 16:12

Nie było mnie w domu jakiś czas, więc nie miałem możliwości zajmować się paprykami i niestety zauważyłem kilka niepokojących spraw.

1.Odmiana White Habanero, pojawiły się brązowe plamki.
Obrazek
2.Druga sadzonka White Habenero, dwa najniższe listki zrobiły się żółte i opadły, a kolejny liść czernieje na końcu. Dodatkowo wydaje mi się, że ogólnie ta sadzonka jakaś żółtawa jest.
Obrazek
3.Tutaj odmiana Candle Fire, totalnie nie mam pojęcia co z nią robię nie tak. Próbowałem ją najpierw przesuszyć, bo myślałem, że ją przelewam, zrobiłem to, lekko mi podwiędła, podlałem, podniosła się na kilka godzin i znów zaczęła opadać. W zasadzie to tak jak na zdjęciu to wygląda przez 90% swojego życia.
Obrazek
Tutaj odmiana Explosive Ember, u jednej sadzonki liście podwijają mi się do góry.
Obrazek
Maksymalna temperatura w boxie to 27,2 stopnie, najniższa to 19,2.
Wilgotność w ciągu dnia w granicach 30%, a nocą 50/60.
Rośliny nawożę połową dawki BioBizz Grow co drugie podlewanie.

Zdiagnozuje ktoś problemy i pomoże wyleczyć rośliny? Może miał ktoś podobnie?

A tak prezentuje się cała uprawa.
Obrazek

Czekam na opinie i porady!
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Wuja Roman » 8 kwi 2018, o 19:46

Te białe pypcie na Waxie to nie przypadkiem (niestety) przędziorek? U Ex Ember najbardziej zawinięte liście z tego co widzę to chyba te najmłodsze. To by wskazywało na niedobór miedzi? Może trzeba mikroelementami podlać? Tu na forum w dziale poradniki jest post ob. Borysa w którym jest masa materiałów m.in. odnośnie niedoboru pierwiastków.
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 8 kwi 2018, o 20:18

Wuja Roman napisał(a):Te białe pypcie na Waxie to nie przypadkiem (niestety) przędziorek?

To już wyleczyłem, to edema, przesuszyłem całkowicie ziemie, aż roślinka lekko zwiędła z niedoboru wodu i wtedy zacząłem ją znowu podlewać, problem już nie występuje.

U Ex Ember najbardziej zawinięte liście z tego co widzę to chyba te najmłodsze. To by wskazywało na niedobór miedzi? Może trzeba mikroelementami podlać? Tu na forum w dziale poradniki jest post ob. Borysa w którym jest masa materiałów m.in. odnośnie niedoboru pierwiastków.

Na tym zdjęciu może źle pokazałem , ale najmłodsze liście są w środku? ukryte pod większymi liśćmi.
Te liście w środku są praktycznie całe zielone, a te większe fioletowe, nie mam pojęcia czy tak też powinno być, czy inne wybarwienie liscie to niedobór jakiegoś składnika.
Tutaj te liście są pokazane lepiej. Coś z tym zrobić? Może przyciąć te starsze liście i dać miejsce młodszym?
Obrazek

No i pozostaje jeszcze kwestia plam na liściach habanero i na oklapniętym candle fire ; D
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 16 kwi 2018, o 20:35

A tutaj mamy pokazane jak różni się nasionko od nasionka : D
Obie roślinki to Thunder Mountain Longhorn, wysiane w tym samym dniu, miały takie same warunki ( woda, światło,ziemia)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 25 kwi 2018, o 21:07

Czyżby to się pojawiała moja pierwsza papryczka?!?
Odmiana Candle Fire
Obrazek

Lecz niestety najlepiej by było ją zerwać, dobrze myślę?
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez qrzak » 29 kwi 2018, o 17:46

Tak, oberwanie pierwszej papryki (z pierwszego rozwidlenia) zwiększa późniejszy plon.
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Sanners- Pierwszy sezon 2018

Postprzez Sanners » 17 cze 2018, o 15:59

Dawno nie wrzucałem nic na growloga, więc już chyba najwyższa pora.
Niestety nie mogę dodać wszystkich zdjęć, bo jak chce wrzucić obrazek na forum to wyskakuje mi" "Zbyt duży plik", ktoś wie jak temu zaradzić?

A co do hodowli to:
Tutaj przedstawiam wam papryki, które rosną na parapcie.
Zaczynając od końca to są: Candle Fire >Jalapeno Biker Bills> Piri Piri> Thunder moutain longhorn> hungarian wax yellow hot> apache
Obrazek
Tak się przedstawia growbox, W niebieskiej miseczce siedzi jeszcze kapturnica, a w małej doniczce po prawej mięta : )
Obrazek

Tutaj moja największa/najwyższa papryka - thunder moutain longorh , ma około 65 cm wysokości.
Tylko nie wiem czemu nie chce zawiązać owoców, kwiatków jest pełno, ale po jakimś czasie tylko opadają i to wszystko.
Rośnie w doniczce 4,7 l
Obrazek
Obrazek

Tutaj papryka apache, póki co tylko jeden owoc.
Obrazek

Hungarian Wah Yellow Hot z pierwszymi owocami
Obrazek

White Habanero, również ma pełno malutkich kwiatków, ale owoce się jakoś nie mogą zawiązać. Habanero siedzi cały czas w boxie. Doniczka 4,7 l

Obrazek

Na Piri Piri również zawiązują się pierwsze owoce
Obrazek

Chętnie przyjmę rady i uwagi dotyczące mojej hodowli.
I mam się martwić tym, że Habanero i thunder nie zawiązują owoców czy mam grzecznie czekać?
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron