Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Pamiętnik ogrodnika

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 23 lut 2018, o 10:39

Doniczka materiałowa to nowość w mojej uprawie, także za pół roku będę mógł powiedzieć coś więcej na ten temat.
Aktualne zdjęcie Saviny wrzucę pod wieczór, choć poglądowo jest w 3 poście, na zdjęciu prawy dolny róg, plus zbliżenie na zawiązany owoc. Nie jest pokaźnych rozmiarów, bo doniczka ma tylko 0,5l, rocznie daje ok. 20 owoców. Choć w 2017 dała tylko 11 papryczek, ale to też przez ten stres co przeszła, szczegóły opisałem na blogu jak zrzuciła wszystkie liście w czerwcu i jak się odrodziła w sierpniu
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez Algiz » 23 lut 2018, o 11:14

Dobra, będę czekał na jakieś info o donicy, bo temat interesujący. Po wysadzeniu roślinki można ją zwinąć i walnąć gdzieś w kąt. Nie zajmuje tyle miejsca co te wielkie donice.

Dopytuję o Savinię bo też staram się utrzymać przy życiu Habanero Red. Chwaliłem się nią w moim pierwszym poście http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=24&t=5246 :D
Na dzień dzisiejszy ma już 3 lata i trochę choruje przez tą zimę. Coś jakby brązowa plamistość, ale czort ją wie.
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 23 lut 2018, o 11:21

Twoja wygląda bardzo ładnie i owocuje obficiej niż moja, a zima to zawsze ciężki okres dla papryk. Moja, która jest zdecydowanie mniejsza też gubi liście, ale pozwoliłem jej zakwitnąć i nawet zawiązać owoc, przez co pewnie przerzuca minerały z innych części rośliny na owoc. Na wiosnę będę ją przesadzał do większej doniczki (5 lub 10l) ale tym razem już z ziemią (przez ostatnie 2 sezony była uprawiana hydroponicznie) oraz trochę ją poprzycinam.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez Algiz » 23 lut 2018, o 11:36

Dziękuję :) Ja przyjąłem strategię obrywania pąków. Jak jest kilka dni słonecznych to potem jest mordęga, jak zasypie ją kwieciem :D. Przesadzaj, przesadzaj... Trzymam kciuki za dużą i wieloletnią roślinkę. Duża doniczka to podstawa. Ja mam 10l i widzę, że owoce mi karłowacieją. Co do hydroponiki niestety w ogóle się nie znam i nie wiem jak się za to zabrać. :oops:
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 24 lut 2018, o 13:40

Oto moja Red Savina na dzień dzisiejszy (wysiana w 2016)

Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez Algiz » 26 lut 2018, o 12:47

Sama z siebie pogubiła tyle liści?
Pień jest konkret, jak na wiosnę odbije to będzie krzaczor, aż miło popatrzeć. :D
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 26 lut 2018, o 22:12

Przyszła jesień i listopad... ;) Liczę, że po przesadzeniu i wiosennym słońcu zrobi się bardzo bujna i zaskoczy mnie ilością owoców.

A teraz wracając do tematu hydroprzedszkola, dziś w 66% wypełnione. Zdejmowałem też kaski z liścieni i niestety jedna na 5 prób zakończyła się fiaskiem i oderwaniem liścieni od łodygi.
Spoiler:

Szczegóły na moim blogu
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 9 mar 2018, o 12:17

Przegląd parapetu w miejscu pracy:
- nowy pojemnik dla 7 Pot Katie White, ładnie rośnie to zwiększyłem objętość z ok 0,7l (duży słoik po nutelli) do 5,11l (pojemnik po płynie do prania) - metoda Kratky
Spoiler:

- 7 Pot Katie White - miało być hydro bonchi ale odpuściłem temat i pozwoliłem zdziczeć, system DWC, pojemnik o pojemności 4,5l
Spoiler:

- młode siewki Dorset Naga i MOA Scotch Bonnet Yellow w kubkach 0,5l, prowadzone metodą podwójnego kubka (opis), wysiane 1 lutego.
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 12 mar 2018, o 10:42

Animacja hydroprzedszkola :D
Spoiler:
Szczegóły na blogu
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 14 mar 2018, o 13:48

Przyglądając się liściom papryk, zauważyłem, że niektóre mają dość blade liście. Zrobiłem pomiar przewodności i EC wyniosło 1,6mS/cm. Bardzo dziwna sytuacja, skoro w momencie wstawienia roślin EC było 2.8. Tak młode rośliny nie mogły pobrać takiej ilości minerałów. Pytanie gdzie się one podziały. Czy może to był błąd pomiarowy pierwszego dnia? Jeśli nie to możliwe, że minerały wytrąciły się na dnie pojemnika w postaci osadu.Co prawda zauważyłem biały nalot na dnie, ale myślałem, że to wytrąciły się węglany i siarczany wapnia.
Nie zastanawiając się dłużej dodałem następującą standardową mieszankę nawozów:
2,1g nawozu Fertisal
1,46g siarczanu magnezu MgSO4
2,1g azotanu wapnia Ca(NO3)2
Te ułamkowe wartości nawozów wynikają z faktu, że zawsze przygotowuję koncentrat nawozów, w jednej 0,5l butelce (roztwór A) w 500ml wody rozpuszczam 30g Fertisala i 20g siarczanu magnezu a w drugiej butelce (roztwór B) w 500ml wody rozpuszczam 30g azotanu wapnia. W tym przypadku dodałem po 35ml roztworu A i 35ml roztworu B.

Dodałem również 35ml nawozu Hesi Hydro Grow, który nadal mam na półce, a kupiłem go 2 lata temu, kiedy rozpoczynałem zabawę z hydroponiką. Zawiera on dodatkowe składniki (witaminy B1, B2, B3, B12, cukry roślinne oraz aminokwasy), które będą miały pozytywny wpływ na rośliny.
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron