Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Pamiętnik ogrodnika

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez lysy » 19 maja 2018, o 09:54

Explosive Ember piękna ! Od czego zależy jej wygląd ? Od warunków jakie dostaje, od światła itd ? Moja explosive tak nie wyglądała, miała normalne liście a papryczki małe i szerokie.
Avatar użytkownika
lysy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 kwi 2017, o 10:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 19 maja 2018, o 22:40

Hmm, moje EE zawsze tak wyglądała, owoce są małe, choć to normalne jak na EE. Kolorystyka liści w przeciągu roku zmienia się i lawiruje między zielonym a fioletowym. Ale to kwestia światła i ciepła.
Liście będą najciemniejsze w intensywnym świetle i wysokiej temp. W słabym świetle młode liście będą zielone a starsze liście będą miały ciemne krawędzie i bardziej zielone w kierunku żyłek.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 3 cze 2018, o 17:54

Obrazek
Pierwsza wybarwiona papryczka w sezonie 2018 - 7 Pot Katie White F1 - wysiana pod koniec zeszłych wakacji.

Kilka fotek z balkonu
Spoiler:

A omówienie hydroponicznego balkonu na blogu
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez ch4 » 3 cze 2018, o 20:34

Piękne <thumright>
Widzę, że u Ciebie też aksamitki strzegą przed mszycami :D
U mnie mszyca wchodziła co roku, od 2 lat sadzę aksamitki i jak ręką odjął.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 5 cze 2018, o 09:23

Dzięki, a o aksamitkach pomyślałem podczas wysiewania papryk, aby powoli wprowadzać w arkana ogrodnictwa mojego pięcioletniego syna. Dałem mu wiaderko z ziemią oraz mini szklarnię z 18 doniczkami, w dwie nasypał nasiona aksamitek, które ładnie wzeszły, w pozostałe doniczki rozsiał m.in. bazylię, pietruszkę, których liście na bieżąco sobie zrywa i zjada. Później pomogłem mu je rozsadzić do doniczek, a teraz zaczęły kwitnąć i strzec papryk przed mszycami. Jedną aksamitkę podarował babci na imieniny :D

Jako, że nie tylko hydroponicznie ale też tradycyjnie uprawiam papryki, poniżej wesoła gromada 14 roślin w doniczkach (Scotch Brain, 2x Carolina Reaper, Jimmy Nardello, Aji Mango, Bhut Jolokia Peach, Trinidad Moruga Scorpion Yellow, Jalapeno, SRTSL x BBG7 Orange Bleeder, Brazilian Starfish, Black Pearl, Habanero Red Savina, Royal Gold, MOA Scotch Bonnet Yellow)

Spoiler:
W pięciu przypadkach zastosowałem samo nawadniające się wiaderko (ang. self watering bucket). Szczegóły na blogu

Poza tym mam jeszcze 12 roślin, które czekają na przesadzenie do docelowych pojemników.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 9 cze 2018, o 09:37

Coś dla oka Black Pearl - kwiaty i pierwsze jagody

Obrazek
Obrazek

A wkrótce pierwszy zbiór 7 Pot Katie White F1

Obrazek
Obrazek

Wysiana w sierpniu 2018 7 Pot Katie White wybarwiła już kilkanaście jagód, jednakże jak widać na zdjęciach kolor bardziej jest żółty niż biały, co może świadczyć o małej stabilności odmiany. Mam jeszcze jeden krzaczek tego samego pokolenia, też już pełen papryczek, ale jeszcze się nie wybarwiają. Jednakże w tym przypadku przewiduję, że kolor bardzie będzie dążył do białego, ponieważ niewybarwione owoce są znacznie jaśniejsze niż w pierwszej roślinie.

Po weekendzie odbędzie się pierwszy zbiór, a z niektórych zebranych zrobię sos truskawkowy (truskawkowy żniwiarz) <chili>
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez mkosicki » 9 cze 2018, o 16:07

Wysiana w sierpniu 2018

Pożycz wehikuł czasu, muszę sprawdzić które rośliny opłaca się zostawić. :lol:

Pieknie obsypana owocami roślina, z przezimowanych mam dojrzałe owoce tylko na habanero white. <chili>
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 9 cze 2018, o 18:34

Wehikuł ma Rysiek ;)
Oczywiście 2017, to są jej pierwsze kwiaty i owoce w życiu, zima to spokojna wegetacja.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez ras13 » 9 cze 2018, o 19:40

Polecam dżem truskawkowy z chili. Co roku u mnie gości. Nie musi być mega ostry. Na zimę jak znalazł.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 3 - 2018

Postprzez solymr » 12 cze 2018, o 21:52

Pierwsze papryczki zerwane, im bardziej patrzę na nie tym wydaje mi się, że 7 Pot Katie wróciła do rodziców - obecne wybarwienie i wygląd to jak dla mnie Bhut Jolokia Yellow - na zdjęciu 3 sztuki
Obrazek

Wczoraj pierwsza partia truskawkowego żniwiarza zrobiona, z 1kg truskawek wyszło 7 słoiczków (90g) na zdjęciu dwóch już brakuje ;)
Na początek wrzuciłem 3 papryczki ale później dorwałem kolejne 3, które wylądowały w garnku. Ostrość sosu oceniam na 4/10 <chili>
Obrazek
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron