Wuja Roman 2018

Pamiętnik ogrodnika

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 12 maja 2018, o 21:37

Moja wariacja na temat systemu Kratky hydroponics. Od czegoś trzeba zacząć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Po lewej Jalapeno m które podlewam woda z nawozem mineralnym po prawej Jalapeno coś ala bio z podłożem wermikompostowym domowej produkcji z dosypanym popiołem z drzew owocowych i podlewane gnojówką z pokrzywy. Zobaczymy które jak porośnie.
Obrazek

Czy te purire trzeba przyciąc od dołu?

Obrazek

Obrazek

Oprócz tego ryzykownie bo przed zośką do gruntu na agrowłóknine poleciał Cyklon i Hungarian Yellow Wax i jak narazie mają sie dobrze. W kolejce czeka Lemon Drop.
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez piotrasta » 12 maja 2018, o 23:19

Po lewej Jalapeno m które podlewam woda z nawozem mineralnym po prawej Jalapeno coś ala bio z podłożem wermikompostowym domowej produkcji z dosypanym popiołem z drzew owocowych i podlewane gnojówką z pokrzywy. Zobaczymy które jak porośnie.
trochę nie dokładne będą wyniki- są inne doniczki.
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 13 maja 2018, o 07:40

piotrasta napisał(a):
Po lewej Jalapeno m które podlewam woda z nawozem mineralnym po prawej Jalapeno coś ala bio z podłożem wermikompostowym domowej produkcji z dosypanym popiołem z drzew owocowych i podlewane gnojówką z pokrzywy. Zobaczymy które jak porośnie.
trochę nie dokładne będą wyniki- są inne doniczki.

Ostatecznie i tak trafią pod foliak albo do gruntu. Chodzi o porównanie a wydaje mi sie że wielkośc doniczki aż takiego znaczenia nie będzie miała.

A tu moje hydro:
Obrazek

Obrazek

Przenawoziłem coś? Za kwaśno? A może od słońca bo stoją przy szybie?

Obrazek
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez solymr » 13 maja 2018, o 07:50

Jakie masz pH i EC?
Jakich nawozów używasz?
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 13 maja 2018, o 08:29

solymr napisał(a):Jakie masz pH i EC?
Jakich nawozów używasz?


pH - Według mojego "mega dokładnego" papierka lakmusowego to ok 7,5-8. Musze skończyć dziadować i zakupić miernik pH. Może coś polecicie?
EC - Nie mam jak tego zmierzyć ale bazowałem na koncentratach użytkownika o pseudonimie solymr :) Wszystko zmieszane wg koncentratu A i B. Wiadro 12 l odstanej wody kranowej + 150 ml A i 150 ml B + troche kwasku cytrynowego rozpuszczonego w wodzie (nie wiem czy dobrze). Jedyna różnica to nawóz. Mój ma NPK 10-8,5-21. Użyłem takiego bo akurat taki dostałem.

Ogólnie jak zawsze chodziło o koszty. Pudełka za friko z rybnego, keramzyt kosztował mnie 3 zł, wełna została po ocieplaniu więc za friko, koszyczki do cebulek ok 0,50 zł., siarczan magnezu, azotan wapnia i nawóz do pomidorów i papryk dostałem trochę od ogrodnika na start. To tak w skrócie.
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez solymr » 13 maja 2018, o 10:27

Optymalne pH dla papryk to 6-6.5. Także w Twoim przypadku jest za wysokie. Kwasek cytrynowy to chwilowe rozwiązanie, ponieważ po 24h pH wraca do punktu wyjścia. Aby obniżyć pH musisz zastosować kwas azotowy lub ortofosforowy. Ten drugi można kupić w sklepie internetowym. Są jeszcze komercyjne preparaty obniżające pH (na bazie kwasu azotowego w fazie wzrostu i kwasu ortofosforowego na fazę kwitnienia). Ja używam kwasu ortofosforowego przez cały czas - kwas azotowy jest poza moim zasięgiem kupna. A komercyjne są droższe. Co do miernika pH to ja kupiłem na aliexpress za ok 7$
Nawóz na początek jest ok, ale później to zwiększ stężenie, kup nawóz o większej zawartości fosforu i potasu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 13 maja 2018, o 13:50

Dziękuje za porady. To mój pierwszy rok i już wiem że na pewno nie ostatni.
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 24 maja 2018, o 22:54

No już widać różnicę.
Jalapeno BIO - Roślina jaka jest każdy widzi. Odłamał się czubek prawdopodobnie przez wiatr i roślina jest przez to niższa. Myślałem że dzięki temu odbije bokiem i dołem ale jest dość leniwa. Zasilanie- pokrzywa i żywokost w postaci płynnej.
Jalapeno nołBIO - 8-11-35 zasilane dwa razy. Liście dostały ciemnego koloru, roślina wyższa i zawiązuje owoce.

Obrazek

A tu moja nowa przesada. Lemon wiaDrop :)

Obrazek

Ps. kupiłem pH-metr i moje "hydro" wskazuje od 6.2 do 6.6 więc chyba dobrze.
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 8 cze 2018, o 21:56

Temat Jalapeno uważam za zamknięty. Po prawej roślina BIO nawożona naturalnie wermikompostem i gnojówkami (czubek się złamał wcześniej) Po lewej roślinka nawożona mineralnie. Różnicę widać więc obie zaczynam dokarmiać nawozami mineralnymi.

Obrazek
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Re: Wuja Roman 2018

Postprzez Wuja Roman » 5 lip 2018, o 22:51

A raz kozie śmierć :)
Obrazek

Obrazek
A tu jakieś kundelki wyrosły. Ktoś może określić co to może być?
CandleFire
Obrazek
Jalapeno M ale coś dziwny kształt papryczek.
Obrazek
A to najciekawsze co mi urosło. Wszystko fajnie rośnie Jalapeno M tylko owoce jakieś kuliste :D Ktoś wie z czym to sie mogło skrzyżować ???
Obrazek
Piter Pepper
Obrazek
Ciekawostka - Piri Piri i Piri Piri z dwóch różnych źródeł. Które jest prawdziwe?
Obrazek
A to Lemon Drop. Taki ma być?
Obrazek
Avatar użytkownika
Wuja Roman

NOWY
 
Posty: 38
Images: 29
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 22:34
Lokalizacja: Wlkp.
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości