Bim8er - drugi sezon (2018)

Pamiętnik ogrodnika

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 13 lut 2018, o 14:35

Nieno ziemia mokra jest na pewno
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez solymr » 13 lut 2018, o 15:24

a jak wilgotność powietrza?
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 13 lut 2018, o 16:22

Nie mam higrometru ale na pewno duża bardzo...czuć. Tzn teraz mniejsza bo otwarty box zostawiłem
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 17 lut 2018, o 12:48

Minęły 2 tygodnie od początku kiełkowania - wszystko (no prawie :D) wzeszło. Tragedia wielka się nie dzieje ale nie wszystko jest 100% ok :(

1) Te Habanero Orange co wcześniej były pozwijane i jakieś takie oklapłe daje takie są. Urosły, puściły liście właściwe, ale ciągle nie wyglądają jakoś super...

2) Druga sprawa - Habanero Mustard - wyrosły jakieś pokręcone. Na zdjęciu są dwie (łącznie jest ich 8 czy 9 sztuk) i wszystkie wyglądają tak samo. Na innych ok. 90 roślinkach trzymanych w tych samych warunkach nie widać żadnych z tych symptomów...

HO
Obrazek


HM
Obrazek


całość
Obrazek
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez meerr » 17 lut 2018, o 15:18

Te listki mogły się tak ok nasionka odksztalcic. Następne będą już normalne
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 18 lut 2018, o 11:39

Ciekawe czemu tylko u jednej odmiany i wszystkie... za ciasne nasionka mają?? :lol:

A na poważnie - to już chyba nie od nasionka:

Obrazek
Obrazek

Musi być jakiś czynnik, nie wiem za ciepło / za zimno / za sucho / za mokro / niedobór czegoś... Nie wiem. W zeszłym roku co prawda miałem rośliny na parapecie a nie w boxie ale tego efektu nie było. Raczej nie zapomniałem ile się podlewa, podłoże używam to samo, więc może hmmm słaba wentylacja jednak? Help!
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 20 mar 2018, o 12:52

Upade.

Sprawy toczą się następująco. Habanero orange niby rosły (nawet dość szybko w porównaniu do reszty), ale wszystkie ich liście zwijały się dosłownie w sprężynki. Uznałem, że nie ma co z tym walczyć, innej zieleniny jest aż nadto, więc się ich pozbyłem. Reszta bez problemów (no... jakaś drobna edema tu i tam :oops: ) rosła sobie... - stan z 6 marca:

Obrazek

...aż zrobiło się ciasno. 30 roślin, które sobie zostawiam przesadziłem już w większe pojemniki i nastał czas na dalsze dzialania:

Obrazek

"Swoje" rosliny przyciąłem:

Obrazek

Obrazek

Reszta powinna już byc u ludzi oddana ale przyszedł mróz i troche kiepsko z transportem - te powędrowały na parapet. Troche ciemno ale jeszcze tydzień wytrzymają

Obrazek

I w boksie od razu więcej oddechu.

Obrazek

Z ciekawostek Birds eye Baby już z tydzień temu zaczęły puszczać pąki. A nie wiem czy maja 10 cm wysokości. Oczywiście wszystko ucięte :)


Pozdrawiam - Bim8er
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron