Bim8er - drugi sezon (2018)

Pamiętnik ogrodnika

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 5 lut 2018, o 22:59

Zdaję sobie sprawę, miał być ciut wyższy ale nie dało się z jednej płyty tego ogarnąć. Jak będzie bardzo źle to jakoś może go podwyższę. Chociaż one tam mają max 2.5 miecha siedzieć, a chcę je też trochę bardziej ciąć, żeby mi takie wiechcie na długich pniach nie wyszły jak w zeszłym roku. Z parapetem słabo bo jest wschodnia strona wolna tylko :/

Habanerki pomarańczowe chyba puszczają kiełki, więc jutro rano w glebę :D
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 10 lut 2018, o 19:39

Kilka dni intensywnej pracy spowodowało, że nie miałem czasu zaglądać do boxa i nasionek. I okazuje się, że jak się nie zagląda co godzinę "czy już" to one sobie doskonale dają radę :lol: :lol: . Pokiełkowały wszystkie gatunki. Na dziś, tzn tydzień od wrzucenia ich do torebek na kiełkowanie mam w boxie bodajże 97 kubeczków. Pierwsze sztuki wschodzą nieśmiało. Oczywiście większość będzie do rozdania, zostawię sobie max 30 szt.

Jutro dokładnie przeliczę ile czego mam, co jeszce dosiać a co ewentualnie "zredukować". Muszę kupić jakieś tacki albo kuwety, bo wyjmowania tego pojedynczo to jakaś masakra jest.

Lepsze fotki całości bez pokrywy zrobię jak trochę więcej będzie zielonego, no i przy dziennym świetle.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam - Bim8er
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Valakras » 10 lut 2018, o 19:44

Kilka dni intensywnej pracy spowodowało, że nie miałem czasu zaglądać do boxa i nasionek. I okazuje się, że jak się nie zagląda co godzinę "czy już" to one sobie doskonale dają radę :lol: :lol: .


Prawda :lol: ale ja mam dokładnie tak samo często zaglądam gdyż sprawia mi dużą przyjemność patrzeć jak rosną :mrgreen:
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 13 lut 2018, o 11:44

Jednak patrzenie czasem pozwala coś wykryć... Na dobre się nie zaczęło a już problemy :( (chyba, że przesadzam). Zauważyłem dziś, że liścienie tych większych (pierwszych) siewek się zwijają. Przejrzałem dział z chorobami ale znalazłem tylko tematy dotyczące już starszych roślin i wszędzie te liście zwijały się do góry. Nie wiem czy na fotce widać dobrze (przy tak małej roślinie ciężko zrobić od dołu) ale krawędzie są zawinięte do spodu liścienia...wtf...???


Obrazek
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Biohazard Chilli » 13 lut 2018, o 12:58

U mnie też.A puźniej zdychają :oops: :evil:
Biohazard Chilli

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 16:29
Papryki:

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez lukas_112 » 13 lut 2018, o 13:25

A jak z podlewaniem? nie przelewasz?
Avatar użytkownika
lukas_112

NOWY
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 12:12
Lokalizacja: Dzierżoniów/Nysa
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 13 lut 2018, o 13:35

Podlałem je tak naprawdę raz jak wsadzałem nasionka, fakt może ciut za obficie... Ale to kilka dni temu ziemia nie zdążyła zabytnio wyschnąć w boxie. Temp 29 stopni... Może wentylacja za słaba?
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez meerr » 13 lut 2018, o 13:40

Mi się też tak robiło gdy przelalam. Zaczęły się zwijać końcówki żółknac i brązowiec a potem usychaly. Gdy przestałam je przelewać to niektórym tak zostało to po prostu (nie wiem czym tak się powinno) obcielam te końcówki i teraz rosną pięknie dalej :)
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez Bim8er » 13 lut 2018, o 13:55

Otworzyłem drzwi w boxie, temp spadnie, ale będzie dużo lepsza wentylacja, może szybciej przeschnie gleba.
Nic nie żółknie, tylko to zwojanie-oklapywanie. Te co się świeżo rozwinęły wyglądają ok.
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - drugi sezon (2018)

Postprzez predii » 13 lut 2018, o 14:28

Jak dla mnie to maja za sucho
Avatar użytkownika
predii

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 cze 2014, o 06:57
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości