Mariusz.tom 2018

Pamiętnik ogrodnika

Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 14 sty 2018, o 23:18

Nowy sezon więc wypada założyć nowy wątek 8-)

W tym roku stawiam na ilość sadzonek aby wybrać najsilniejsze krzaki na etapie wzrostu.

Box powoli się wypełnia jest to prawie docelowa ilość sadzonek ciągle czekam na leniwe lemon drop i aji Omnicolor.

Obecnie w boxie ponad 120 kubeczkow 30 czeka na dołożenie i ok 15 nasion czeka ma kiełki.

Czas pokaże co z tego zostanie po selekcji.

Puki co pojawiają se pierwsze liscie :twisted:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 21 sty 2018, o 21:02

Stan na dzień dzisiejszy uważam za pełny.

Obecnie w boxie wypoczywa 150 sadzonek papryk. Na bardzo szybkim etapie wzrostu (pierwsze 2 tygodnie) odpadło 90% jednego gatunku. Wychodzi na to że nasiona były wątpliwej jakości. 19 kubeczkow poszło do kosza. Na tym etapie widzę że w ciągu kolejnych dni życie bardzo szybko zweryfikuje kolejne sadzonki.

Cieszę się że wybrałem taki sposób selekcji siewek bo dzięki temu będę miał pewność że posiadam mocne krzaki które pokażą co potrafią w okresie owocowania.

Kilka fotek z dzisiaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 23 sty 2018, o 08:56

Oto lista na sezon 2018r

"Wypalacze"

A.brown
B.j.red
B.j.peach
B.bulath
CP115
CP358
C.r.chocolate
C.r.red
Cr.yellow
Jigsaw
H. gold
JAFSH
T.m.s.yellow

coś na deser


A.gussano
A.cito
A.cristal
A.lemon drop
A.ominicolor
CH.roxa
D.cistal
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez CATALAYA » 23 sty 2018, o 10:12

Mariusz.tom wydaje mi się, że za mało światła masz w górnej sekcji boxa, jedna żaróweczka na taką powierzchnię :|
Myślę, że powinny być co najmniej 3 a rośliny powinny być bliżej źródła światła oczywiście nie za blisko żeby nie przypalić liści. To zależy od ilości ciepła wytwarzanego przez lampy. Inaczej powyciągają się niemiłosiernie.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 23 sty 2018, o 13:50

Co do lamp to stosuje narazie mały eksperyment mianowicie dolny regał jest oświetlony świetlówkami kompaktowym

Philips e14 13w 3sztuki na regał


A na górze jest chińska duoda 230v 50w

Narazie zobaczę jak to będzie się sprawowało.Jeśli dołożę kolejne żarówki temperatura w boxie mimo wentylatora Zbliża się do 32 stopni. Przy obecnym zestawieniu mam w boxie 26 stopni.


Obecnie w wolnej chwili , pracuje nad lampą oparta na 20 diodach fullspectrum 3w,zasilanych przez dwa drivery 3-10 diod.

Diody przyklejone do masywnego 700 gramowego radiatora. W fazie testów radiator chlodzony był przez 80mm wentylator zasilany 5v. Przy takim chłodzeniu temperatura radiatora nie przekroczyła 45 stopni.

Pozostaje mi wykonać jakąś obudowę driverów i złożyć to do kupy aby jakoś to wyglądało i było bezpieczne. Taśma na foto tylko do celów testów aby prąd nie popiescil. Jak wspominałem wcześniej muszę wykonać jakieś porządne obudowy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez jjzs16 » 23 sty 2018, o 20:59

Nie wiem czy ja dobrze widzę, ale czy radiator oprócz tej brązowej taśmy co trzyma zasilacze jest oklejony jeszcze jakąś przezroczystą folią? Zostaw na radiatorze sam wentylator, wszystko inne blokuje odprowadzenie ciepła, a im więcej ciepła odprowadzisz tym dłuższe życie diody. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jjzs16

NOWY
 
Posty: 19
Images: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 23 sty 2018, o 21:54

Dzięki za uwagę,ale akurat ten zabieg był wykonany celowo. Dzięki temu powietrze od wentylatora jest kierowane do samego końca radiatora i jest zmuszone wychodzić bokami radiatora.

Kiedy nie było taśmy duża część powietrza uciekają zaraz za wentylatorem i końcówki radiatora były zdecydowanie cieplejsze niż środek.

Diody są zasilane driverami 350 mAh więc przy tym prądzie nie grzeją się tak jak przy 650 mAh, ale niestety przez to emitują też mniej światła.

Pożyjemy zobaczymy.
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 28 sty 2018, o 09:46

Pojawia się problem z zeszłego sezonu.

Co niektóre dziewczyny posiadają zdeformowwne liście. W liściu pojawia się pusta przestrzeń tak jak by w liściu było gniazdo jakiegoś robala. Przejrzałem pod lupą ta tajemnicza przestrzeń i nie Zaobserwowałem żadnych żyjątek.

Jest to spowodowane brakiem jakiegoś pierwiastka ?? Jeszcze ich nie nawozilem. A część ziemi pochodzi z zeszłego roku więc może być jałowa.

Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez CATALAYA » 28 sty 2018, o 10:30

Deficyt wapnia? Zacznij nawozić i obserwuj efekty. Oczywiście podziel się spostrzeżeniami
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Mariusz.tom 2018

Postprzez mariusz.tom » 28 sty 2018, o 14:25

Dopuszczałem taka myśl biorąc pod uwagę fakt że nowe liście są karlowate.

Dzisiaj zastosowałem saletre wapniowa w stosunku 1/3 zalecanej dawki.

Na bieżąco będę obserwował jak i foto relacjonował w końcu o to chodzi;-)

-- 28 sty 2018, o 20:07 --

Korzystając z wolnego niedzielnego popołudnia jak i dobrodziejstw współczesnej technologii.

Dzisiaj zrobiłem obudowy dla driverów z Chin i wszystko ustabilizowałem klejem na gorąco, mimo moich obaw klej nadzwyczaj mocno trzyma się szczotkowanego aluminium.

Za piękne może nie jest ale bezpieczne na pewno pozostało dorobić uchwyty i można testować na żywym organizmie.



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron