Pierwszy growlog GoHomee

Pamiętnik ogrodnika

Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez GoHomee » 11 gru 2017, o 22:09

Witam wszystkich użytkowników forum,
Jest to mój pierwszy post jak i growlog, zostałem "wciągnięty" w hodowlę papryczek przez kolegę który zajmuje się tym już jakiś czas. Szukałem informacji na forum i postanowiłem się zarejestrować, zbudować growboxa oraz opisać swoje poczynania przy czym zaczerpnąć trochę rad od was :D .

Mój pierwszy growbox powstał ze styropianu, ma wymiary 65x50 i 50wys. Posklejałem ściany taśmą dwustronną i wzmocniłem pianą montażową.

13692

Następnie zamontowałem wentylator wtłaczający powietrze, wyciąłem otwór na wywietrznik i okleiłem wszystko folią spożywczą 8-)

13693

Zamontowałem i podłączyłem 4x halogeny ledowe (10W, 800lm) i oto efekt końcowy :D

13694

Teraz pozostało wysiać moje pierwsze roślinki :). Nasionka mam od wspomnianego wyżej kolegi będą to Carolina Reaper, Lemon Drop oraz Brown Bhutlah, po jednej sztuce. Jeśli macie jakieś sugestie czy zastrzeżenia proszę śmiało pisać <thumright>
Pozdrawiam <salut>
Avatar użytkownika
GoHomee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 6
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 19:54
Lokalizacja: Radzionków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez Algiz » 12 gru 2017, o 07:31

Witaj na forum.

Bardzo ładny pierwszy growbox. Widać, że nie ma się specjalnie do czego doczepić. :D
Jedyne co to można popracować trochę nad światłem.
Przy wymiarach wewnętrznych 65x50 optymalna ilość światła dla Twojego boxa będzie wynosiła 4875lm. Co nie znaczy, że przy ilości 3200lm nie będą rosły.

Powodzenia, chętnie zobaczę dalsze poczynania. <thumright>
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:

Re: Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez GoHomee » 12 gru 2017, o 20:11

Oczywiście masz rację i chcąc nie chcąc muszę dołożyć ze dwie żarówki ponieważ temperatura w boxie przy włączonym wentylatorze to około 10 stopni :/ dodam, że box stoi w piwnicy gdzie jest dość chłodno. A więc podnoisę jeszcze temperaturę i dołożę jeszcze około 2000 lm ;) dziękuje za radę.
Avatar użytkownika
GoHomee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 6
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 19:54
Lokalizacja: Radzionków
Papryki:

Re: Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez GoHomee » 30 gru 2017, o 13:35

Witam ponownie ;) pierwsze nasionka trafiły do pojemniczka z watą 24.12.2017, dziś już kilka kiełkuje. Przesyłam zdjęcia ;)

13700

13701

-- 30 gru 2017, o 13:43 --

Dodatkowo w roślince z zeszłego roku (podarowanej) pojawiły się bardzo malutkie białe glisty, podejrzewam że to larwy ziemiórki, nie wyśle zdjęcia bo są zbyt małe żeby je sfotografować :shock: . rozwiesiłem w boxie plastry klejące na owady oraz włożyłem do ziemi takie pałeczki na szkodniki ponieważ robaczki raczej nie interesują się rośliną tylko pełzają w ziemi. Po 3 dniach efektów raczej brak, jeśli macie jakieś sposoby na pozbycie się tego to proszę o pomoc. Pozdraiwam.
Avatar użytkownika
GoHomee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 6
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 19:54
Lokalizacja: Radzionków
Papryki:

Re: Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez jasfasola » 2 sty 2018, o 18:37

Siemasz. Ile godzin naświetlasz/będziesz naświetlał na dobę?
No i powodzenia
Avatar użytkownika
jasfasola

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 61
Images: 46
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 18:11
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: Serrano
Jalapeno
Bhut Joloka Red Yellow Chocolate

Re: Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez GoHomee » 3 sty 2018, o 11:56

Siemka, aktualnie naświetlam 13h na dobę, nie wiem czy to dobrze, czy źle :P muszę to jeszcze doczytać ;)
Avatar użytkownika
GoHomee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 6
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 19:54
Lokalizacja: Radzionków
Papryki:

Re: Pierwszy growlog GoHomee

Postprzez jasfasola » 3 sty 2018, o 17:44

No w tym temacie http://www.chilihead.pl/viewtopic.php?f=24&t=4784&start=10 świecą 18 godzin i tak dlatego dopytuję jak to u Ciebie wygląda
Avatar użytkownika
jasfasola

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 61
Images: 46
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 18:11
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: Serrano
Jalapeno
Bhut Joloka Red Yellow Chocolate


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron