Przedsezon 2017/2018 - nowicjusz

Pamiętnik ogrodnika

Przedsezon 2017/2018 - nowicjusz

Postprzez box » 11 gru 2017, o 21:00

Dzień dobry wszystkim Chiliheadom!
Na sezon 2018 szykuję małą uprawę - ale jestem w trakcie budowy growboxa i chciałbym przetestować jego wydajność, dlatego już teraz zacząłem wysiew. Będzie to ogólnie moje drugie podejście do papryk. Pierwsze koncertowo zawaliłem przelewając rośliny. Wypuściły dwie pary liści właściwych i wszystkie pozdychały z dnia na dzień, nie dało się nic zrobić.
W tym roku znam już swoje pierwsze błędy, chciałbym kontynuować eliminowanie ich, stąd taki próbny wysiew.

Na test idą:
1. Explosive Ember x2
2. Habanero Mustard x5
3. NN* ze sklepu - dużo, bo nasiona mają już 2 lata i pewnie połowa nie wejdzie :P

*Z moich nasion NN-ów koledze w tym roku wyrosło coś takiego - w zasadzie to dokładnie to, co leżało w miksie na tacce. Ekspertem nie jestem, stąd nie znam odmiany :P
Spoiler:



W tamtym roku kiełkowałem nasiona na różne sposoby - moczone w wodzie i nie, na papierze albo w ziemi. Najszybciej kiełki pojawiały się na ręczniku papierowym mocno zmoczonym, w zamkniętym pojemniku z otworami. Tak też zrobiłem i tym razem. Po trzech dniach zaczynają kiełkować NN-y :D

Spoiler:


No cóż, na razie tyle. Będę aktualizować wątek w miarę postępów.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
box

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 20:26
Lokalizacja: Mazowieckie
Papryki: Cayenne, sklepowa i jedna nieznana

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Przedsezon 2017/2018 - nowicjusz

Postprzez Valakras » 11 gru 2017, o 21:28

Napisz coś więcej o boxie jak będzie gotów :D
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron