Bio Jalapeno 2018 by 4ndrew

Pamiętnik ogrodnika

Re: Bio Jalapeno 2018 by 4ndrew

Postprzez solymr » 12 sie 2018, o 21:33

co robisz z tych jalapów? przy takiej ilości to moja rodzina wymięka ;)
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bio Jalapeno 2018 by 4ndrew

Postprzez 4ndrew » 13 sie 2018, o 05:29

Większość idzie lokalnie po znajomych :).
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Bio Jalapeno 2018 by 4ndrew

Postprzez 4ndrew » 30 sie 2018, o 12:18

Kolejne zbiory, w miedzyczasie troche tez zebralem ale male ilosci wiec fotek nie wstawialem.

Kampanaki 6kg

Jalapeno 16kg

Numex Orange 1,5kg

Papryka radzi sobie bdb bez żadnych oprysków i już od 3tyg nie nawoże niczym , sama woda ze studni.

Pomidory końcówka po ataku zarazy (jak pisałem wcześniej ogoliłem je na łyso z liści i dojrzewają właśnie ostatnie sztuki owoców). Co ciekawe po obcięciu liści zaatakowanych zarazą 90% owoców dojrzewa bez oznak zarazy (w tunelu), Pomidory w gruncie zaatakowane dużo później ale nie obcinałem liści i owoce większość porażona również. Na bierząco przerabiane na przeciery, sosy do spaghetti, sosy do pizzy, ostre sosy, bazy do sosów itd. (ostatnimi czasy większość wolnego czasu to robienie przetworów, narobiłem już ponad 200słoików 320mll (pomidory/sosy/jalapeno), ponad 60 słoików 600-720mll korniszony, jalapeno, kampanaki, pomidory i ze 40słoików 900-1000mll ogórki konserwowe/kiszone, kampanaki marynowane, pikle itd.
U nas sosów pomidorowych idzie bardzo dużo (pizza, spaghetti, gulasze, ketchupy, pomidorowa, sosy ostre itd) i mam nadzieje że tym razem będzie wystarczająca ilość żeby do przyszłego sezonu wystarczyło) - na ogół zima sie na dobre nie zacznie a po słoikach już nie ma śladu (córka 2 latenia łyżeczką wyjada ze słoika :) )

Liczać jeden słoiczek jalapeno na tydzień i jeden ostrego sosu na tydzień to wyjdzie tego sporo a w sumie co to jest jeden słoiczek marynowanych jalapeno jak to na raz można pocisnąć do filmu :). Marynowane Kampanaki po wycięciu gniazd nasięnnych dla ostrożerców smakują jak słodka papryka ale co ciekawe dla osób nie przepadających za ostrościami są do zjedzenia ale już narzekają żę są ostre :) .

14927

14928

14929

14930

Z braku czasu, zbliżającej się przeprowadzki 500km i wcześniejszego remontu, część dzisiejszych zbiorów będzie do sprzedania.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Bio Jalapeno 2018 by 4ndrew

Postprzez Chyllus » 27 maja 2019, o 07:56

Coś się dzieje w tym sezonie?
Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Chyllus

NOWY
 
Posty: 27
Images: 1
Dołączył(a): 5 lip 2012, o 15:00
Papryki: Cyklon, Jalapeno, Bishops Crown, Cayenne

Re: Bio Jalapeno 2018 by 4ndrew

Postprzez Nefryt » 25 maja 2022, o 07:52

Chyba chłop przepadł i dalej się "przeprowadza" albo "urządza" dalej :mrgreen:
Popatrzyłem, że nie tylko "plantację" miał eko, ale nawet foliaki zmajstrował z eko patyków <thumright> ciekawe jak one się sprawdzały pod względem stabilności, wytrzymałości... :?: bo też może na przyszły sezon bym coś takiego zbudował.
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron