Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 28 sty 2018, o 20:56

CATALAYA napisał(a):Valakras na stres wywołany przenawożeniem polecam AsahiSL. Tajna broń chiliheadów. Poczytaj, zakup i stosuj. Niestety przepisy unijne spowodowały że nie można go kupić w małym ilościach tylko chyba dopiero od 0,5l. Proponuję zrobić zakup i rozsprzedać tutaj na forum. Na ten specyfik zawsze są chętni.


Tak znam specyfik nawet posiadam małą buteleczke 50ml z Agrecolu. Kilka dni temu go używałem. Także czekam Na efekt.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 10 lut 2018, o 19:29

Witam szanownych kolegów i koleżanki w ten sobotni wieczór niestety nic nowego nie napisze bo większych zmian nie ma poza tym, że rośliny dochodzą do siebie i pojawiają się młode listki. Jednak na jednej i tylko na tej pojawiły się takie brzydkie rzeczy. Czy ktoś ma jakieś propozycje co to takiego?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 22 lut 2018, o 11:34

Po długim oczekiwaniu na jednym z krzaków (Black Butlah) zaczęły zawiazywac się owoce. Póki co tylko 3 ale jak dla mnie to i tak dużo :D. Dodatkowo pomyślałem że dorzucę jeszcze Lemon Drop i Goronong akurat idzie wiosna więc z czasem trafia na parapet. Lemonki troszkę się wyciągnęły bo światło mam dość wysoko by dorosłym roślinom nie zaszkodziło. Ponadto eksperyment z Explosive ember ma się nie najgorzej podzieliłem rośliny na dwie grupy jedne rosną luzem w kupie inne zostały scalone taśma do szczepienia roślin. Te z taśma przetrwały tylko 3 z 20 więc uznaje to porażkę. Te drugie rosną póki co dobrze więc zobaczymy. Wziąłem też kilka najzdrowszych okazów i rozsadzilem je osobno.

Black Butlah miałem dwa dorosłe krzaki jednak jeden wyglądał mizernie więc go zredukowalem i zostawiłem tylko główne gałęzie dodatkowo zmieniłem ziemię i przycialem korzenie a później trafil z 11l do 5l donicy. Na jednym zdjęciu widać jak ładnie zaczyna puszczać młode listki więc w tym sezonie liczę że jeszcze coś z niego będzie. Widać go w tle za Płomieniem afryki, łac. Delonix Regia

Na pozostałych zdjęciach inne roślinki które także sobie rosną w boxie.
Obrazek

Explosive Ember
Obrazek

Liczi chińskie ang. lychee, leetchee
Obrazek

Płomień afryki, łac. Delonix Regia w tle Black Butlah
Obrazek

Chlebowiec, łac. Artocarpus altilis i Explosive Ember
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez mih000 » 22 lut 2018, o 17:45

Zacnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 26 lut 2018, o 11:59

Dzis otwierajac boxa zobaczylem na jednej z młodych siewek ( młodych mam na myśli 3 para liści) Explosive Ember 3 paki. Oczywiście zostały oberwane. Ale czy to normalne by tak młoda siewka już kwitla?
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez mih000 » 26 lut 2018, o 12:23

Tak
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 20 mar 2018, o 13:48

No więc tak: 3 moje papryczki "Black Bhutlah"zaczęły się ładnie wybarwiać a na "Chocolate Bhutlah" zawiązuję się pierwszy owoc. Zakupiłem nawozy firmy GHE i eksperymentuje z Hydroponiką. Jedna" Carolina Reaper" w związku z tym, że w ziemi nie bardzo jej szło została przeniesiona do Hydro (biały pojemnik). Póki co liście opadają ale zobaczymy czy się przyzwyczai. 2 młode sadzonki "Explosive Ember" oraz "Lemon Drop" także trafiły do hydro. Zakupiłem panel z T5 8x24W (4x6500k 4x2700k) gdyż z poprzedniej żarówki CFL Phytolite Full Cycle 250W 2100k nie byłem zadowolony (wolny przyrost w porównaniu z pierwszą CFL-ką). Cześć innych młodych siewek trafiła na parapet bo słonko coraz dłużej świeci. Mango i Liczi mają się nieźle. A owadożerki także zaczęły ładnie wschodzić. Płomień Afryki, Delonix Regia ma tak szerokie liście, że też trafił na parapet. Jak tylko Hydro według receptury (Khang Star) mi się powiedzie to chyba zacznę tą techniką uprawiać papryki.


Spoiler:
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 28 mar 2018, o 16:41

Czy przed zerwaniem owoców z rośliny konieczne jest odstawienie nawozów na około 2 tyg? Czy owoce się zrywa jak już będą w pełni wybarwione czy muszą jeszcze trochę po wybarwieniu pozostać na krzaku jakiś czas?
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 3 maja 2018, o 12:33

Witam witam,

na pierwszym planie z lewej strony Carolina Reaper która mimo swojej pięknej urody nie obdarzyła mnie jeszcze owocami :( . Z prawej Black Bhutlah, która wydała 3 owoce i póki co więcej nic.

Obrazek

Carolina Reaper:

Obrazek
Obrazek

Black Bhutlah:

Obrazek
Obrazek

Druga Carolina Reaper, która z uprawy doniczkowej powędrowała do hydro ma sie bardzo dobrze. Pojawiły się już pierwsze owoce. Na początku miałem problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu Ph(obecnie 6,3) i EC(obecnie 2,8), jednak teraz już wszystko jest ok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mój experyment z Explosive Ember idzie również całkiem ok choć przeszkadza mi dość spora ilość pąków i kwiatów, które spowalniają wzrost roślin (oczywiście obrywam). Te w boxie są dość niskie jednak ładnie sie prezentują i mają grubsze łodygi. Na parapecie mam kilka sztuk w jednej donicy jednak nie widzę by im to przeszkadzało :-P .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lemon Drop Hydro:

Obrazek
Obrazek

Goronong:

u tych sadzonek przesadziłem najprawdopodobniej ze stężeniem nawozu i efekty są jakie są. Nie mniej jednak widzę, że dochodzą do siebie.

Obrazek
Obrazek

Kilka sztuk z uwagi na brak miejsca w boxie trafiło na parapet oraz próbnie na dwór. Doniczki wystawione na zewnątrz są czarne więc owinąłem je folią odbijającą światło. Mimo wszystko przy obecnym słońcu w ciągu dnia liście są oklapnięte, kilka uległo poparzeniu.
Jest jakiś sposób by pomóc roślinom w tak upalne dni by liście im tak nie klaply. Może jakaś agrowłóknina nad nimi?

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomidorek Black Krim:

Zaczyna wypuszczać pierwsze kwiaty. W donicy 5,6 litra mam wsadzone 2 sztuki, które z czasem trafią do 11 litrowej donicy. Niestety co widać na zdjęciu mam problem z żółknącymi dolnymi liścmi co podobno jest dość częstym problemem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chiałem dopytać czy powinienem obrywać dolne partie kwitnących krzaków z młodych pędów i liści np. takich na zdjeciu numer 7. W jednym z growlogów widzialem jak na krzakach były praktycznie same owoce i niewiele liści. Czy to pomaga ?

Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez sosna_18 » 4 maja 2018, o 18:26

Sprecyzuj pytanie. W czym bys chcial zeby Ci to pomoglo? Obrywa sie liscie na koniec sezony gdy jest prawdopodobienstwo ze owoce sie nie wybarwia, roslina wtedy przekazuje cala energie w wybarwianie a nie w cala reszte. Tak poza tym wszystko pieknie cacy, jest na co popatrzec.

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości