Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 4 maja 2018, o 18:36

sosna_18 napisał(a):Sprecyzuj pytanie. W czym bys chcial zeby Ci to pomoglo? Obrywa sie liscie na koniec sezony gdy jest prawdopodobienstwo ze owoce sie nie wybarwia, roslina wtedy przekazuje cala energie w wybarwianie a nie w cala reszte. Tak poza tym wszystko pieknie cacy, jest na co popatrzec.

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka


W zawiazywaniu owoców. W boxie I tak światło nie dochodzi do dolnych partii roślin więc pędy się pojawiają i prawie wcale nie rosną. A wolałbym by roślina skupiła się bardziej na kwiatach bo tych jest sporo a mimo wszystko bardzo duża część leci. No i pytanie co z roslinkami na dworze i tymi wysokimi temperaturami bo rośliny stoja loozem na szybach a pod każdą doniczka jest styropian by izolować ciepło. A mimo wszystko liście klapna jak jest gorąco. Czy taki daszek z agrowłókniny to dobry pomysł? Da trochę cienia ale też ograniczy ilość Światła które dochodzi do Roślin.
Ostatnio edytowano 4 maja 2018, o 19:31 przez Valakras, łącznie edytowano 1 raz
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez solymr » 4 maja 2018, o 18:58

U mnie problem opadających kwiatów rozwiązałem wystawieniem rośliny na balkon. Wcześniej roślina była na parapecie w pracy. Mniej więcej przez 24h na dobę panowała tam podobna temperatura, ok. 24-26 stopni. Wywnioskowałem, że jednak w nocy roślina potrzebuje niższej temperatury. Od tego momentu roślina zgubiła pojedyncze kwiaty, a zawiązanych owoców jest cała masa.
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez sosna_18 » 4 maja 2018, o 18:59

Jezeli zalezy Ci na owocach juz teraz to pousowaj stare liscie i czesc swiezych przyrostow, roslina przekieruje energie w kwiaty. Nie zapominaj ze warto papryka potrzasnac w celu zapylenia kwiatow, jak jest ich nie za duzo to warto kazdy z osobna tracic, ja tak robie;) Z tym klapnieciem lisci tez mam problem, mysle ze to kwestia czasu az roslinki nabiora wystarczajaco duzo sil by radzic sobie z bezposrednim sloncem. Gdzies na forum czytalem ze papryki nie lubia wiatru i to tez zauwazylem po swoich roslinach, ze jak je wystawie na dwor to nawet jak stoja w cieniu ale za to wiatr wieje to i tak klamna. Dodam jeszcze na koniec ze papryki z boksa zawsze przynajmniej u mnie mialy problem z zaklimatyzowaniem sie na dworze.

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 4 maja 2018, o 19:37

Dzięki za porady. Zacznę bacznie oglądać rośliny na dworze czy te kwiaty faktycznie mniej lecą. W boxie temp to między 22-29 stopni więc podobnie jak u ciebie solymr.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 11 maja 2018, o 13:25

solymr napisał(a):U mnie problem opadających kwiatów rozwiązałem wystawieniem rośliny na balkon. Wcześniej roślina była na parapecie w pracy. Mniej więcej przez 24h na dobę panowała tam podobna temperatura, ok. 24-26 stopni. Wywnioskowałem, że jednak w nocy roślina potrzebuje niższej temperatury. Od tego momentu roślina zgubiła pojedyncze kwiaty, a zawiązanych owoców jest cała masa.


Miales 100% racji wystawiłem wszystkie rośliny na dwór i teraz kwiaty nie lecą. Pojawiły sie nowe zalążki owoców na krzakach, które w domu wcale nie owocowaly <thumright> <chili>
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 13 cze 2018, o 10:46

Witajcie,

Czy waszym zdaniem zdjecia poniżej to oznaki niedoboru azotu badz żelaza? Liście sa wyraźnie żółte ale Nie opadają. Papryki zaczęły intensywnie produkować jagody i myślę ze to moze byc powodem ze się po prostu skupiaja na wybarwieniu ale potrzebuje pomocy w ocenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 24 lip 2018, o 19:49

Szybki update po pierwszych zbiorach. Około 400g Bhut Jolokia Chocolate i Black Bhutlah. Powoli dojrzewa Lemon Drop i Carolina Reaper. Pomidorki Indigo Qumquat ładnie sie wybarwiaja.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez solymr » 24 lip 2018, o 20:39

Ładnie ładnie <thumright> a i widzę znajome składniki na sos :lol:
PS. ja używam liści kolendry, które duszą się w sosie a później je usuwam.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 24 lip 2018, o 20:51

solymr napisał(a):Ładnie ładnie <thumright> a i widzę znajome składniki na sos :lol:
PS. ja używam liści kolendry, które duszą się w sosie a później je usuwam.


Hehe no tak sosik robiłem jednak daleko mu do twojego :-P. Troszke mi zbyt ostry wyszedł. Przy następnej próbie użyje mniejszej ilości papryk <thumright>
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości