Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 11 lis 2017, o 12:23

Algiz napisał(a):Wspomniałeś, że masz lampę 125w CFL i około 12000 lumenów na 0,25m2. Prawdopodobnie przeliczając zapotrzebowanie nie zmieniłeś domyślnych ustawień dla konopi, tzn. 50000lm/m2.
Dla naszych potrzeb wystarczy max 15000lm/m2, co w Twoim przypadku daje (0,25*15000) 3750lm.
Z lampą którą posiadasz jesteś na granicy punktu wysycenia fotosyntezy. Najbardziej zoptymalizowany wzrost osiągniesz stosując słabszą lampę.
Pomoże to Ci rozwiązać problem ze zbytnim rozrastaniem się roślin na boki.


O widzisz tego nie wiedziałem, cenna uwaga, Dziękuję <thumright>
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 23 lis 2017, o 18:05

Kolejny Update:
zrobiłem trochę więcej miejsca w boxie. 3 rośliny zostały z niego usunięte. Szkoda było mi ich wyrzucać więc postanowiłem poeksperymentować a mianowicie zrobić z tych trzech roślin tzw. Bonchi (Bonsai z chili) ale to pewnie wiecie 8-). Przesadziłem je do większej donicy, odpowiednio podciąłem i te 3 łodygi owinąłem drutem by były jak najbliżej siebie by z czasem zrosły się w jedną łodyge. Zobaczymy co z tego będzie ale przynajmniej mnie serce nie boli, że się ich pozbyłem :D.


Obrazek
Obrazek
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez qrzak » 23 lis 2017, o 19:45

Polecam trochę poluźnić ten drut, który trzyma w kupie łodygi. W tym roku zacząłem zabawę z bonsai i przekonałem się, że nie widać za bardzo momentu w którym drut zaczyna wbijać się w rosnące gałęzie. Zauważyłem to, gdy było już za późno, żeby ratować korę na klonie palmowym
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 2 gru 2017, o 09:46

Mam takie pytanie czy jeśli rośliny są od sadzonki w boxie I potrzebuje wyciągnąć kilka na parapet to czy obecne zimowe słońce zrobi im krzywdę? Czy na początek dać je do cienia i po kilku dniach na parapet?
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez diabelosss » 2 gru 2017, o 10:13

Ja robie tak co roku jak mam malo juz miejsca w boxie to wystawiam je na parapet i nigdy nie widziałem żeby coś im sie stało. U mnie to był zawsze parapet południowo-zachodni :)
Avatar użytkownika
diabelosss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 07:33
Lokalizacja: OLSZTYN
Papryki: lubie wszystkie :)

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 2 gru 2017, o 11:17

diabelosss napisał(a):Ja robie tak co roku jak mam malo juz miejsca w boxie to wystawiam je na parapet i nigdy nie widziałem żeby coś im sie stało. U mnie to był zawsze parapet południowo-zachodni :)


Słońce ich nie uszkodzi? :?:
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez diabelosss » 2 gru 2017, o 11:50

Bawię się z papryczkami 2 lata i jak do tej pory ani troche slonce ich nie uszkodzilo. Prędzej kot mi cos zrzuci z parapet
Avatar użytkownika
diabelosss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 07:33
Lokalizacja: OLSZTYN
Papryki: lubie wszystkie :)

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez mkosicki » 2 gru 2017, o 11:52

Szyba odbija szkodliwe promieniowanie. Moim zdaniem rośliny są zupełnie bezpieczne. Jedyny dyskomfort jaki odczują to znacznie mniejsza ilość światła, może to spowolnić wzrost roślin.

EDIT: A w boksie miałeś pewnie dużo więcej światła, nie obawiałbym się za bardzo. Jeśli masz ochotę to możesz porównać spektrum światła dostarczanego w boksie i przez szybę, ale moim zdaniem to gra niewarta świeczki.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez solymr » 2 gru 2017, o 12:37

Jedyny szok jaki je może spotkać, to mniejsze natężenie światła i krótszy dzień, ale z tego powodu nic im nie będzie. Będzie wolniejsza wegetacja.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Valakras - Pierwsza Uprawa - 2017

Postprzez Valakras » 2 gru 2017, o 12:54

Ok dzięki za wszystkie informacje <thumright>
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości