Morph - 2017 (drugi sezon)

Pamiętnik ogrodnika

Morph - 2017 (drugi sezon)

Postprzez Morph » 25 lip 2017, o 11:30

Dzień dobry wszystkim,

Drugi sezon hodowli, w zeszłym roku tylko Jamaican Hot Red, 2 krzaki, kilkanaście papryk i Scotch Bonnet Orange (ledwo parę małych owoców).

W tym roku przenosiny z balkonu do tunelu, wysiew z nasion pozyskanych z zeszłorocznych JHRów, a do tego z semillas.de:
- Ancho Poblano
- Pasilla bajio
- Chocolate Bhut jolokia
- Thunder Mountain Longhorn
- Madame Jeanette
- Tabasco
- Fatalii White
- Habanero Gambia
- Large Cayenne
- Black Naga
- Trinidad Scorpion Moruga Caramel

Późny start, bo dopiero w połowie/pod koniec marca. Półtora miesiąca w growboxach, 2-3 tygodnie na ciepłym, słonecznym poddaszu, potem w donice i do tunelu. Po tygodniu w tunelu większość zeżarły ślimaki ale się jakoś odrodziły.

Stan na dziś:
Obrazek

Thundery całkiem ładnie rosną (2 krzaki):
Obrazek

Trzy krzaki Ancho Poblano też:
Obrazek

Jamaican Hot Red też powoli obsypuje owocami:
Obrazek

Reszta różnie, Large Cayenne wypuściło ledwie jeden duży i dwa małe owoce, Tabasco powoli obsypuje. Chinense raczej powoli, ledwo na trzech krzaczkach coś tam zaczyna rosnąć (nie wiem które bo przy przesadzaniu pomieszałem tabliczki :D).

Liczę że do końca września będzie nieźle, tj. w miarę sporo owoców i z 5-6 krzaków do zimowania.
Avatar użytkownika
Morph

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 11:49
Lokalizacja: Katowice
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Morph - 2017 (drugi sezon)

Postprzez DominBB » 31 lip 2017, o 20:52

Ładnie schludnie wszystko poustawiane :)
Wiesz może jakiej odmiany jest krzaczek z pierwszego zdjęcia po prawej z najjasniejszymi liścmi?
Czekam na UP i dopinguje żeby wszystko się wybarwiło :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
DominBB

NOWY
 
Posty: 37
Images: 39
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 11:28
Papryki: od 0 do palenia ;)

Re: Morph - 2017 (drugi sezon)

Postprzez Morph » 3 sie 2017, o 16:11

Nie wiem niestety, chyba Black Naga albo Moruga bo najwolniej rośnie.
Avatar użytkownika
Morph

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 11:49
Lokalizacja: Katowice
Papryki:

Re: Morph - 2017 (drugi sezon)

Postprzez Morph » 19 sie 2017, o 16:13

Pierwszy superhot się ujawnił - karmelowy skorpion

Obrazek
Avatar użytkownika
Morph

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 11:49
Lokalizacja: Katowice
Papryki:

Re: Morph - 2017 (drugi sezon)

Postprzez Morph » 18 wrz 2017, o 09:58

Ehh, chyba powoli koniec, jednak dużo za późno zacząłem w tym roku.

Ancho były zjadane na bieżąco, ostatnie 2 krzaczki z paroma paprykami, jeden może spróbuję przezimować:
Obrazek

Large cayenne - jeden krzak już zutylizowany, ale wyprodukował ładnego dawcę nasion na przyszły sezon, drugi krzaczek strasznie pokrzywiony, ale jeszcze parę papryczek mam nadzieję z niego zbiorę:
Obrazek

Fatalii White - lipa, ale widzę że jedno maleństwo dojrzewa. Będzie zimować, bo równo, ładnie rośnie:
Obrazek

Krzaki - niespodzianki, bo mi nie pasowały do niczego co zamówiłem. Na 99% dostałem Habanero Gambia Orange zamiast zamówionych czerwonych Gambii. Bardzo fajne w smaku, jeden krzak zostaje na zimę, może wysieję nowe w przyszłym sezonie:
Obrazek

Jamaican Hot Red z własnych, zeszłorocznych nasion - jedna sztuka będzie zimować. Bardzo lubię te papryczki:
Obrazek

Wciąż nie wiem co to jest, albo czekoladowe Jolokie, albo Madame Jeanette, albo jedno i drugie, niestety nic się jeszcze nie wybarwiło:
Obrazek

Pasilla Bajio, szczerze mówiąc najgorzej mi w tym roku rosły:
Obrazek

Karmelowy skorpion <3, mikry krzak, ale strasznie się cieszę że mi taki ładny superhot dojrzał choć jeden:
Obrazek

Tabasco - najwyżej wyrosły, zostawiam na zimę, może będzie małe drzewko na wiosnę :) :
Obrazek

I moje absolutnie ulubione Thunder Mountain Longhorn, myślałem że czysto ozdobne, ale zaskakująco smaczne, jedno drzewko próbuję zimować:
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Morph

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 11:49
Lokalizacja: Katowice
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron