Fu3i 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Fu3i 2017

Postprzez farogon » 16 kwi 2017, o 18:28

Trzymam kciuki <salut>
Wesołych!
Avatar użytkownika
farogon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 69
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 21:43
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 16 kwi 2017, o 22:38

Obrazek
Obrazek

Bardzo dziękuję. Aktualizacja z 23.00. Póki co wygrywam batalię, na zewnątrz jest -2, w środku +4. Wstawiłem 10 zniczy olejowych, plus ok 20 podgrzewaczy i kolejne 20 podgrzewaczy, a na nich gliniana podstawka, na której jest 1 litr wody, który cały czas lekko paruje i jest ocieplany przez podgrzewacze. O 2 w nocy kolejny spacerek do tunelu;)
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez diabelosss » 17 kwi 2017, o 07:29

Odważnie tak wczesnie posadzić papryczki do gruntu :) Ale życzę powodzenia zobaczymy czy podołasz :)
Avatar użytkownika
diabelosss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 07:33
Lokalizacja: OLSZTYN
Papryki: lubie wszystkie :)

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 17 kwi 2017, o 09:24

Niestety. Było aż -7 przez 3 godziny. Znicze nie pomogły. Większość papryk polegla. Jak utopię smutki przy świątecznym stole to wrzucę fotki...
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez salceson » 17 kwi 2017, o 12:21

a te znicze po co? postanowiłeś zapalić świeczkę na grobie swoich papryczek? :lol:

W jakim rejonie mieszkasz?
Avatar użytkownika
salceson

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 114
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 21:23
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 17 kwi 2017, o 17:03

Jeszcze wczoraj by mnie to śmieszyło, dzisiaj już nie. Znicze w celu ocieplenia oczywiście. Do 3 w nocy było dobrze. Na zewnątrz było -2, w tunelu +3. Poszedłem spać, ale coś mnie obudziło o 5 i od razu pobiegłem do tunelu, a tam co? W tunelu -4,5, a przy gruncie -7. Aż przecierałem oczy, bo nie wierzyłem, że aż tak zimno. Poczekałem z godzinę, bo akurat wychodziło słońce zza chmurek, momentalnie zrobiło się +2 jak słońce ogrzało tunel, ale po kolejnych dwóch godzinach stwierdziłem, że przegrałem tą nierówną walkę. Co mogę Wam podpowiedzieć, abyście nie mieli tego, co ja. 1/3 chili, która przeżyła była przykryta doniczkami. Więcej niestety nie miałem, a w Wielką Niedzielę i tak bym ich nigdzie nie kupił. To je uratowało, ponieważ nie zmarzły i dzisiaj ładnie ustawiły się do słońca. Na innych forach wyczytałem, że należy dzień wcześniej podlać papryki, ja tego nie uczyniłem, pomyślałem, że woda w gruncie właśnie zamarznie i będzie gorzej, a podobno jest odwrotnie. Podobno dobrze też jest okryć tunel lub bezpośrednio sadzonki agrowłókniną lub flizeliną. Tez tego nie uczyniłem, gdyż nie spodziewałem się, że w ciągu 2 godzin temperatura spadnie aż o 10 stopni. Byłem w szoku. Do tej pory nie doszedłem do siebie. Następnym razem w środku palę grilla, kiełbachę się zje, piwko wypije, a i chili będą miały cieplej. Tak to wyglądało rano.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez Valhim » 17 kwi 2017, o 17:10

Widok bardzo smutny i współczuje :(
------------------------------------------
Mój growlog Valhim 1 sezon 2017 :)
Avatar użytkownika
Valhim

NOWY
 
Posty: 33
Images: 65
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 20:42
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez diabelosss » 17 kwi 2017, o 17:47

Bardzo smutny widok ja postawiłem sobie na balkonie foliaczek na uprawę na nasiona i też miałem plan już je tam wstawić ale nie zrobiłem jeszcze drzwi i nie powędrowały na balkon a do gruntu to trzymam jeszcze w domu chyba aż do zimnych zosiek. Mam przeczucie, że w maju sniegu napada tyle ze będziemy w klapkach po śniegu chodzić więc trochę strach. Bardzo Ci współczuje, bo rok temu załatwiłem tak rosliny na balkonie.
Avatar użytkownika
diabelosss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 07:33
Lokalizacja: OLSZTYN
Papryki: lubie wszystkie :)

Re: Fu3i 2017

Postprzez tomaszek » 17 kwi 2017, o 20:20

No niestety już pozamiatane,mogłeś wstrzymać się z wysadzaniem ich do gruntu,ja tak zrobiłem,też mam pod folią ale w multiplatach łatwiej było ogarnąć temat,przykrywając grubą agrowłókniną same sadzonki i tunel, do tego piecyk , ocaliłem pomidorki i paprykole chociaż mróz był tęgi.Co innego kiedy mróz wyskoczy na chwilę nad ranem ale jeżeli mrozi od wieczora to same znicze nie wystarczą.
Niestety nadwyżek sadzonek Chili nie mam prawie wcale chyba że HP22B,ale zostanie mi trochę ciekawych pomidorków to będziesz mógł chociaż w części zapełnić wolne miejsce(lepszy rydz...).Daj znać jak byś wybierał się do Sierry.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Fu3i 2017

Postprzez mario4mr » 17 kwi 2017, o 20:24

Ehhh, ale boli taki widok :(
Kilka dni temu pytałem czy nie obawiasz się niskich temperatur...
"Mądry Polak po szkodzie" albo "gdybym wiedział, że się przewrócę to bym się położył..."
Współczuję, ja jednak zaczekam z przeprowadzką do szklarni jeszcze miesiąc.
Avatar użytkownika
mario4mr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Images: 97
Dołączył(a): 25 sty 2017, o 09:02
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Papryki: Purrira, Piri-Piri, Joe's Long Cayenne, ozdobne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości