Fu3i 2017

Pamiętnik ogrodnika

Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 12 kwi 2017, o 07:38

Witam serdecznie, w tamtym roku zaniedbałem growloga totalnie, w tym mam nadzieję, że będę na bieżąco informował o moich roślinkach.
Zamówione od Sierry 22 odmiany po 10 sztuk powędrowały pod tunel. Może trochę za wcześnie, ale będę je cały czas obserwował, bo jeszcze przymrozkami straszą. Ostatniej nocy było 0 stopni, rano zajrzałem i wszystko OK. Na początek zapraszam do time lapsa z sadzenia roślinek.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Fu3i 2017

Postprzez lgorek » 12 kwi 2017, o 09:05

Będziesz je później rozsadzał bo wg mnie są one trochę za gęsto. Rok temu miałem posadzone co 50cm i było to już praktycznie na styk.
Avatar użytkownika
lgorek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 18:26
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez mih000 » 12 kwi 2017, o 09:08

Co ten tunel taki dziurawy? ;)
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 12 kwi 2017, o 15:33

Igorek: U mnie są co 40 cm, rzeczywiście może trochę gęsto, ale chciałem zmieścić jak najwięcej.
mih000: ma już swoje lata, chyba już piąty rok ta sama folia i zapewne ostatni, więc powinna jeszcze wytrzymać, za rok trzeba coś nowego kupić, cholernie wiało podczas sadzenia i wiatr ją zniszczył tego dnia, podwiązałem, co mogłem, jeszcze trochę przy niej popracuję.

Ogólnie to dużo pracy na jesień włożyłem w ziemię pod folią. Wyrzuciłem ponad 100 taczek twardej i suchej gliny, gdzie korzeń papryki ani trochę nie chciał rosnąć, pomimo lekkiego wymieszania z torfem i końskim obornikiem. Ostatniej jesieni zakasałem rękawy, wyrzuciłem mnóstwo gliny, na to miejsce zrobiłem ściółkę z końskiego obornika, ponad 40 worków, na to poszło ok 50 worków torfu 6-6,5 pH, przed samym sadzeniem przekopałem to jeszcze mieszając z gliną, która jest na dnie. Obornik brałem z Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, a torf z kopalni torfu w Ludwinie pod Łęczną. Sadzenie - miłe, lekkie i przyjemne jak widać na filmie, w twardej glinie to jest masakra. A tutaj nawet łopatka często niepotrzebna. W tym roku nie przykrywam czarną agrowłókniną, którą stosowałem co roku w celu zapobiegania rośnięcia chwastów. Teraz chwastów być nie powinno, jak już jakieś pojedyncze sztuki. Agrowłóknina rok temu powodowała też to, że ziemia (w tym przypadku glina) była niesamowicie zbita, nie było jak nawet grabkami czy gryfem zruszyć jej, a część odżywek i nawozów w nią po prostu wsiąkała zamiast iść w glebę. Tamten rok był nieudany, oby w tym było dużo lepiej. Boję się jeszcze możliwych mrozów, ale tunel będzie cały czas pod obserwacją i jak zajdzie potrzeba wstawię kilka zniczy na noc.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez Pi0tR » 12 kwi 2017, o 23:12

ciekawie to wygląda, pozdrawiam kolege z Lbn
"Patrz na orła w koronie, mógł być cały czerwony
Jakby w połowie napełnił się krwią traconą przez naszych
Ciągle biały i dumny niech mocniej wbija te szpony."
Avatar użytkownika
Pi0tR

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 47
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 13:16
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez kosmas » 13 kwi 2017, o 19:32

ale będziesz miał gąszcz xD ale powodzenia, oby pogoda im nie zaszkodziła :)
kosmas

NOWY
 
Posty: 33
Images: 21
Dołączył(a): 22 mar 2017, o 08:27
Lokalizacja: łódzkie
Papryki: Jalapeno, Cayenne, Carolina i inne

Re: Fu3i 2017

Postprzez mario4mr » 13 kwi 2017, o 20:30

Nie obawiasz się niskich temperatur? Ja dysponuję szklarnią (zbudowaną z okien z odzysku, więc chyba teoretycznie cieplejsza od foliaka), ale jakoś boję się zaryzykować, tym bardziej, że to mój pierwszy sezon i żal by mi było wszelkich strat...
Avatar użytkownika
mario4mr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Images: 97
Dołączył(a): 25 sty 2017, o 09:02
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Papryki: Purrira, Piri-Piri, Joe's Long Cayenne, ozdobne

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 14 kwi 2017, o 07:55

Tak jak pisałem, nieco się jeszcze obawiam. Mam stację pogodową, gdzie ustawiłem sobie Alert, gdyby temperatura spadała do 1 stopnia. Mam już przygotowane znicze, obserwuję prognozy na kilku portalach i trzeba będzie reagować jak coś. Jest też agrowłóknina, którą będę przykrywał bezpośrednio sadzonki w razie ewentualnych mrozów. Wczoraj na dworze było maksymalnie 11 stopni, a w folii już 21, pomimo pochmurnego dnia, ale wystarczyło kilka chwil, gdy się słońce pokazało i temperatura wzrosła w środku bardzo szybko. Mam też kilka worków końskiego obornika, którego samo wstawienie do środka i otwarcie daje troszkę ciepła, ponieważ ten obornik cały czas pracuje. Jak go nabierałem w tamtym roku w Lubelskim Klubie Jeździeckim to pomimo 5 stopni na zewnątrz jak się podeszło pod pryzmę wielkości domu to waliło takim gorącem jak z sauny i para szła jak z gorących źródeł. Widziałem też fajny patent w internecie przykrywania roślinek słoikami do góry nogami, ciekawe czy to zdałoby egzamin.

Mam nadzieję, że nic się nie stanie. Papryka przy chwilowym -1 jeszcze da radę, ale już niżej i dłużej niestety ginie. Oby moja praca nie poszła na marne. W Lublinie na 18.04 przewidują w nocy 0 stopni, a 21.04 -2. To będzie nasza chwila prawdy;)
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez Drozdek » 14 kwi 2017, o 14:48

futrzaq napisał(a):Widziałem też fajny patent w internecie przykrywania roślinek słoikami do góry nogami, ciekawe czy to zdałoby egzamin.


Ja w zeszłym roku używałem przezroczystych 3litrowych wiaderek. Zawsze to dodatkowa ochrona. :lol:
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 16 kwi 2017, o 14:36

Obrazek

Na chwilę obecną jest OK, ale dzisiaj nocna chwila prawdy. Od 23 do 6 rano ma być mróz i to nawet -4. Boję się go nieco. Znicze już przygotowane, agrowłóknina też. Będę zdawał rano relację, czy chili przeżyło.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości