Fu3i 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Fu3i 2017

Postprzez wolek68 » 18 kwi 2017, o 08:33

Tak myślałem że się tak to skończy,miesiąc za wcześnie na takie wysadzanie.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 18 kwi 2017, o 08:48

No niestety. Macie rację w większości. Pośpieszyłem się - fakt. Polak mądry po szkodzie jak ktoś napisał. No cóż, trzeba ratować co zostało i wybrać się ponownie do Sierry;) Jeśli ktoś z Was będzie miał nadwyżkę sadzonek i byłaby jakaś szansa transportu lub wysyłki to proszę o informację. Interesują mnie zarówno lżejsze jak i piekielnie ostre odmiany.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez lgorek » 18 kwi 2017, o 09:10

Ja w tym roku nie ryzykuje, rok temu wysadziłem kilka dni przez Zośką i efekt był taki że przez miesiąc rośliny dochodziły do siebie. Ale plus u mnie był taki że do gleby wsadziłem z doniczkami gdzie na następny dzień wszystkie doniczki były wyciągane z ziemi a byłem zły jak cholera. W tym roku poczekam nawet tydzień dłużej bo szkoda tej pracy która została do tego czasu włożona.

Czasem tak jest że niby wszystko ładnie wystarczy godzinka i "cały misterny plan poszedł w pizdu". Dla odmiany u mnie dziś od rana sypie śnieg. Mam biało na polu a nie mieszkam w górach :)

Nie poddawaj się.

PS.
Jakie odmiany miałeś wysadzone ?
Avatar użytkownika
lgorek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 18:26
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 18 kwi 2017, o 09:35

Miałem 22 odmiany od Sierry, na dodatek zamawiane jeszcze z semillas, to boli dodatkowo, bo przeglądałem je z 2 godziny, żeby wybrać, te które akurat chciałem mieć w tym roku. Były one następujące:

1. 7 Pod Brain Strain Red
2. Carolina Reaper
3. Cereja da Amapa
4. Chocolate Scorpion
5. Bishop Crown
6. Bhut Jolokia Strain II
7. De Arbol
8. Early Jalapeno
9. Fatalli
10. Giant Jalapeno
11. Giant Rocoto
12. Jalapeno Craigs Grande
13. Joes Long Cayenne
14. Lemon Drop
15. Naga Khorika
16. Piri Piri
17. Red Dominica Habanero
18. Sunrise Scorpion
19. The Superhot Beast
20. Trinidad Douglah
21. Trinidad Scorpion Moruga Red
22. Trinidad X-Strain Red

Wniosek jest jeden - człowiek uczy się na swoich błędach całe życie. Mimo, że już siódmy sezon sieję/sadzę chili popełniłem dosyć prosty błąd, nigdy z mrozem nie miałem jeszcze do czynienia, zawsze wysadzałem już w drugiej połowie maja, dlatego też nie miałem nigdy nauczki w tej kwestii. Jak nie mszyce to ślimaki, jak nie ślimaki to kiepska ziemia, jak nie kiepska ziemia to mróz w tym roku. Co mogłem zrobić to wstawić dwa grille turystyczne i nasypać po pół worka brykietu i dorzucić 2 razy w nocy. Myślę, że to by pomogło utrzymać temperaturę na plusie. Szukałem na necie, są też takie piecyki gliniane, albo zwykłe małe "kozy" dosyć niedrogie, bo i za 30 zł na olxie widziałem. Może to by był też dobry pomysł na przyszłość.
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez solymr » 18 kwi 2017, o 10:57

Ki czort Cię pokusił :twisted:
Wyrazy współczucia, szkoda całej pracy, ale nasz klimat jest łaskawy dopiero w 2 połowie maja.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 18 kwi 2017, o 12:30

Poszedłem dzisiaj zobaczyć moje zmarzluchy i nie wiem, czy nie pojawiło się jakieś małe światełko w tunelu. Sąsiad z 40-letnim działkowym stażem powiedział, żebym obciął wierzchołki do tego miejsca, co zbrązowiały. Myślę sobie - co mi teraz szkodzi. Tak też zrobiłem. Podczas podcinania spostrzegłem, że niektóre roślinki mają wypuszczone małe listeczki. Wykopałem 4 losowe sadzonki, zaniosłem do domu na parapet i dzisiaj gopro na timelapsie je obserwuje. Efekt zobaczymy wieczorem, gdy skleję klatki. Póki co podcięte roślinki wyglądają tak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez lgorek » 18 kwi 2017, o 12:37

Miałem pisać w poprzednim poscie, że możliwe że nie wwszystko umarzło tylko te największe liście. Wystarczy że będzie w niej trochę życia to ruszy. To teraz weź przenieś wszystko do domu i poczekaj aż odżyją. Zapewne będą chorować przez kilka dni ale jak będą mieć dobre warunki to ruszą. Ważne jest aby korzenie miały siłę.
Avatar użytkownika
lgorek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 18:26
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez bifu » 18 kwi 2017, o 12:44

Oby reanimacja się udała. Powodzenia życzę. <thumright>
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez futrzaq » 18 kwi 2017, o 12:50

Bardzo Wam dziękuję Chiliheadowcy! Będę na bieżąco informował jak sytuacja wygląda, ale jestem pełen nadziei, że się jednak uda;) <salut> <chili>
http://www.wychowawcy.pl - kliknij i nabij wejść;))) Dzięki!
Avatar użytkownika
futrzaq

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 21:14
Pochwały: 9
Papryki:

Re: Fu3i 2017

Postprzez Borys » 18 kwi 2017, o 14:55

Wstrząsająca fotorelacja, tym bardziej, że to nie pierwszy Twój sezon :(
Co do przymrozków polecam Ci tą mapę, jest dość precyzyjna - http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dla-rolnikow i pozwoli lepiej monitorować spadki temp.
Na przymrozki nie zaszkodzi zastosować znane Asahi, na suszę i przy przesadzaniu niezastąpione, więc na przymrozki też powinno wspomóc, choć wiadomo papryka ma bardzo słabą tolerancję.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości