KOKORRR GrowLog #1'2017

Pamiętnik ogrodnika

KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez kokorrr » 20 mar 2017, o 18:07

Cześć, to mój pirwszy wpis na forum i pierwszy Growlog. Trochę późno rozpocząłem w tym roku sianie ale mam zamiar sadzić rośliny w tunelu, dlatego mam nadzieje, że dojrzeją??. Z uprawianych odmian mam: Ancho, Jalapeno, Lemon drop, Serrano, Cayenne Thick, Habanero Red, Habanero Brown. Lemon dropa zdecydowanie najwięcej, bardzo mi posmakował w poprzednim roku, będzie go gdzieś z 50 krzaków i po kilka reszty. Roślinki wysiane ok tydzień temu, niektóre mają już ładne liścienie, niektóre jeszcze nie wyszły z ziemi. Na dniach muszę im dać jakąś lampę bo zaczynają się wyciągać, pochmurno ostatnio no i wystawa okna na zachód...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
kokorrr

NOWY
 
Posty: 35
Images: 8
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 11:52
Lokalizacja: Szczecin/Glandorf
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez Drozdek » 20 mar 2017, o 20:12

50 krzaków LD? To na ile lat chcesz zapas zrobić? :twisted: :shock:
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez farogon » 20 mar 2017, o 21:02

Sianie w wytłoczkach o jajkach to słaby pomysł - zaraz Ci całe spleśnieją, a i ziemia szybko przesycha, bo wytłoczki wyciągają z niej wilgoć. Lepiej przesadź je zaraz po wykiełkowaniu do plastikowych kubeczków.

Te w kubeczkach uzupełnij ziemią, przykrywając część łodygi pod liścieniami - siewki puszczą z łodygi nowe korzenie, będą stabilniejsze.

Zachodnie okno to i tak luksus w porównaniu do mojego, północno-wschodniego :roll:
Avatar użytkownika
farogon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 69
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 21:43
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 3
Papryki:

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez Cliff Karton » 21 mar 2017, o 00:38

Farogon ma rację. Przerabiałem wytloczki w zeszłym roku

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez kokorrr » 22 mar 2017, o 06:37

No to po wzejściu przesiadka do kubków plastikowych, LD 50 sztuk bo pewnie nie wszystkie wzejdą a i znajomi pewnie kilka krzaków będą chcieli ;) Na północno wschodnim doświetlasz je jakoś?
Avatar użytkownika
kokorrr

NOWY
 
Posty: 35
Images: 8
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 11:52
Lokalizacja: Szczecin/Glandorf
Papryki:

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez farogon » 22 mar 2017, o 21:46

Jasne, obecnie siedzą cały dzień pod oknem + 5 h wieczorem w boxie. Właśnie powypuszczały pierwsze pąki, więc chyba ten system się sprawdza :D
Avatar użytkownika
farogon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 69
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 21:43
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 3
Papryki:

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez kokorrr » 2 kwi 2017, o 13:59

Papryczki trochę podrosły, dostały lepszą miejscówkę, okno południowo-zachodnie i doświetlam świetlówką od 7 do 22. Niedługo chcę zacząć je nawozić lekko. LD wzeszły w 100% <chili>, na razie jeszcze w wytłaczankach, trochę powyciągane, ale w poniedziałek kupię kubki plastikowe i poprzesadzam, w połowie kwietnia lecą już do tunelu, na razie dostaną też agrowłókninę bo w nocy jakoś specjalnie ciepło jeszcze nie ma.
DSC06189.JPG

DSC06190.JPG

DSC06193.JPG

DSC06194.JPG

Najładniejsza Cayenne thick
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
kokorrr

NOWY
 
Posty: 35
Images: 8
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 11:52
Lokalizacja: Szczecin/Glandorf
Papryki:

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez kokorrr » 22 kwi 2017, o 16:05

Cała wesoła rodzinka już w tunelu, niestety kilka dni temu było u mnie w gruncie -7 a w tunelu blisko zera pomimo dogrzewania. Papryki miały włókninę, nie ma mnie na miejscu ale z relacji podobno wyglądają nieźle, tylko niektóre mają lekko przypalone liście. W doniczkach zostawiłem sobie Habanero brown, Habanero Red, Serrano i Lemon drop, mają 2 świetlówki: kompakta o zimnej barwie światła 16w i Led ciepłe światło 9 W.
Jak wysoko rosną Chili w tunelach? Odstępy dałem w rzędzie 40-50 cm, chyba spoko?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
kokorrr

NOWY
 
Posty: 35
Images: 8
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 11:52
Lokalizacja: Szczecin/Glandorf
Papryki:

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez kokorrr » 9 maja 2017, o 21:07

Lemon dropy i Serrano już nie mieszczą się pod lampą, Habanero dalej doświetlane. Trochę je ostatnio przelałem dlatego liście oklapnięte. W tunelu kiepsko rosną, trochę żółte, za zimno jednak...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
kokorrr

NOWY
 
Posty: 35
Images: 8
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 11:52
Lokalizacja: Szczecin/Glandorf
Papryki:

Re: KOKORRR GrowLog #1'2017

Postprzez lgorek » 11 maja 2017, o 21:50

Ja jakbym miał tunel to zapewne też już by tam były, ale możliwe że za rok sobie skombinuje po przeprowadzce do żony gdzie jest dużo więcej miejsca :)
Avatar użytkownika
lgorek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 18:26
Pochwały: 2
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron