Sezon 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Sezon 2017

Postprzez mariusz.tom » 15 cze 2017, o 12:47

Papryczki namiotowe ruszyły w masę nabierają pięknie. Aż gęba się cieszy jak widać takie efekty.



Obrazek



Co niektore outdorowe papryki w końcu złapały glebę i powoli ruszają w górę


Piekielne ogonki rosną w najlepsze <chili>


Obrazek


Pojawiły się jakieś braki mikroelementów nowe przyrosty u papryk są bardzo miarę i nowe liście są bardzo drobne i powykrecane. Nie wiem co to jest.
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sezon 2017

Postprzez Borys » 15 cze 2017, o 13:42

Bardzo owocująco to wygląda ;)

Okres zawiązywania owoców to moment, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na wapń, a przy niewystarczająco wilgotnej glebie to jest nasilone.
Stąd właśnie częste marszczenia na młodych liściach.
Ja bym zrobił oprysk saletrą wapniową, przede wszystkim zawiązkom jak i samym owocom i obficiej podlał, ze 2-3 konewki pożywką na m2.
Wapń zapewnia duże i zdrowe chili i nie może go zabraknąć <thumright>
Sam pryskam, póki co domowe chili, i obficie mi zawiązują owoce jak na dość skromne wymiary drzewka. Z drugiej strony taytanit robi swoje.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Sezon 2017

Postprzez mariusz.tom » 15 cze 2017, o 14:15

W niedzielę będę na polu to zrobię oprysk saletra wapniowa.

Co do nawadniania to mają dużoooo wody leci z linii kroplującej ile wlezie (studnia głębinowa) ziemia jest pulchna jak się chodzi wokół krzaków.

Żałuję że nie zrobiłem zdjęcia jak wyglądają krzaki, ale obiecuję poprawę w niedzielę ;-)


Zapomniałem dodać że owe braki i małe liście występują tylko u outdorowych papryk które nie mają sypnietego pod korzenie nawozu organicznego i nie mają nawet jeszcze pierwszych kwiatów.

Te które mają nawoz pod korzeniami rosną ok.

Wszystkie papryki namiotowe mają pod korzeniami http://agrecol.pl/produkt/organizczny-nawoz-do-pomidorow/

Myślę że zaczyna przynosić efekt
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Sezon 2017

Postprzez mariusz.tom » 20 cze 2017, o 05:40

Czasu ciągle brak na aktualizację

W niedzielę zrobiłem oprysk z saletry wapniowej zobaczymy czy przyniesie efekt.

Tak wyglądają moje biedne krzaczki

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Sezon 2017

Postprzez Maciek555 » 22 cze 2017, o 19:43

Masz mszyce kolego :P
Avatar użytkownika
Maciek555

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 23:16
Papryki:

Re: Sezon 2017

Postprzez majmaj » 22 cze 2017, o 20:12

Pokaż liście od spodu.
Avatar użytkownika
majmaj

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 maja 2017, o 21:05
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 1
Papryki: Cheyenne Orange, Habanero Green, Aji Omnicolor, Explosive Ember.

Re: Sezon 2017

Postprzez mariusz.tom » 23 cze 2017, o 05:41

Właśnie chodzi o to że mszycy i żadnych innych robali nie ma na paprykach. Widać u mnie dużo biedronek i ich larw patrolujacych krzaki.
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Sezon 2017

Postprzez ch4 » 23 cze 2017, o 08:32

Mariusz,
masz zbyt mocno zasolone podłoże i/lub za wysokie pH, co blokuje pobieranie mikroelementów, a w szczególności żelaza (Fe).
Efektem tego jest charakterystyczna chloroza widoczna przede wszystkim na nowych przyrostach (zdjęcia dolne).

Wcześniejsze zdjęcie "z ręką" przedstawia typowy objaw zablokowania pobierania wapnia (Ca) najprawdopodobniej przez zbyt dużą koncentrację nawozu, a przede wszystkim kationów potasu (K+), które w ograniczonej pojemności jonowej podłoża (CEC) w pierwszej kolejności wypiera Ca oraz Mg.
Ca nie jest w roślinie mobilny, a zatem jego zablokowanie, niedobór, czy brak powoduje natychmiastowe i nieodwracalne defekty w postaci deformacji nowych przyrostów.
Intensywny ciemno-zielony kolor niższych partii liści wskazuje, że nie jest to brak Ca lecz jego zablokowanie (lockout) nadmierną ilością innych pierwiastków (przede wszystkim K+).

Wstrzymaj się z jakimkolwiek zasilaniem i podlewaj przez jakiś czas samą wodą obserwując nowe przyrosty.

Powodzenia <thumright>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Sezon 2017

Postprzez mariusz.tom » 24 cze 2017, o 19:13

Bardzo dziękuję za cenne rady ;-)

Część roślin ma pod korzeniami nawoz organiczny, inne nawoz z konewki npk 9.12.24 reszta zaś nie ma niczego poza gruntem a efekty naprawdę zbliżone.

Namiotowe papryki mają pod sobą nawoz organiczny rosną jak głupie nie dostają niczego innego poza woda

Łodygi osiągają 10 mm średnicy i więcej.


Obrazek

Papryki nawożone npk 9.12.24 po otrzymaniu saletry wapniowej (dodatkowy azot) ruszyły w górę i wyprostowały przyrosty. Zdjęcie zdeformowwnej bishop crown kilka fotek wyżej po saletrze sprawa wygląda całkiem inaczej

Obrazek

Reszta papryk z gruntu (bez jakichkowliek nawozów) która również otrzymała oprysk z saletry wapniowej ożyła i zaczyna przybierać na masie. Zdjęcie papryki z postu wyżej wcześniej jasno zielona teraz łapie kolor.



Obrazek



Przyznam że jeszcze rok temu z ogrodnictwiem miałem tyle wspólnego ze rozpoznawłem sadzonki warzyw aby nie wyrwać ich przy hakaniu. A dzisiaj sam próbuje coś osiągnąć.


Aji white namiotowa obroniła pięknymi owocami dzisiaj nastąpiła pierwsza degustacja Obrazek

Obrazek


Namiotowe papryki musiałem rozsądzic bo widzę że namiot będzie zbyt mały jak osiągnąć docelowe rozmiary
Obrazek

Jedyna donicowa carolina reaper Yellow osiągnęła średnie rozmiary obecnie na krzaki posiada ponad 50 sztuk wściekłych OGONKÓW


Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Re: Sezon 2017

Postprzez mariusz.tom » 29 cze 2017, o 05:44

Mały UP

Krzaki wypełniają namiot z dnia na dzień :-D

Obrazek


wściekłe ogonki zawiazuja się coraz to nowe. Co bardzo mnie cieszy ;-)

Obrazek


Na koniec mała zagadka. Wg. Opisu na woreczku naga jolokia


Obrazek
Avatar użytkownika
mariusz.tom

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 11:14
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot
Black bhutlah
Buth jolokia chocolate
Carolina reaper
T.m.s chocolaate

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości