Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Turtle » 6 lut 2017, o 15:35

Im większy korzeń tym większe prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.
Dlatego powinny już od wczoraj siedzieć w doniczkach.
A problem kasków rozwiązuje wystarczająco głębokie wyłożenie nasion, ja zasypuje na głębokości około 1cm ale takie 'świeżo pęknięte' jak tylko pojawi się korzeń, zanim wyjdzie to odpowiednio zmięknie w ziemi.
W tym roku na ~90 nasion tylko dwa wyszły w kaskach, zdjąłem po namoczeniu bez problemu.
Ostatnio edytowano 6 lut 2017, o 15:51 przez Turtle, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 6 lut 2017, o 15:49

Wsadziłem, wracam do kompa, a tu nowe informacje :lol: . Tak czy siak - wsadziłem po 2 w doniczkę, kiełkami mniej więcej do dołu, w jednej doniczce na głębokość ok 0.5 cm w drugiej ok 1 cm. Na razie póki jest ich mało dzielą parapet z ziółkami. Zobaczymy co dalej :)

Poza tym, to chyba w pierwszym poście nic nie było o CP115 - wynika to z tego, że skopiowałem do posta listę zakupów a rzeczone 115 dostałem w gratisie. Dobry gratis, jak widać :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 7 lut 2017, o 15:54

Na jednej Bhut Jolokia Yellow pojawiło się jakieś ciemne coś :o . Grzyb? Zgnilizna? Naturalny "defekt"? Jestem prawie pewien, że tego wcześniej nie było, a i jest tylko na jednym nasionku więc dość się odcina od reszty. Ciężko zrobić zdjęcie sensowne, bo to malizna straszna, ale na żywo mimo braku powiększenia widać wyraźniej.

Z dobrych wiadomości dalsze CP115 puszczają kiełki i sukcesywnie idą do ziemi.

Obrazek
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez DarkSkorpion » 7 lut 2017, o 18:35

Tak, naturalny, jeśli będzie bardziej ciemniało do barwy czarnej to znaczy, że już z tego nasionka nic nie będzie - nie wyjdzie Ci i będziesz musiał wyrzucić. To się zdarza.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 9 lut 2017, o 12:00

Wschodzą "stopiętnastki", ale oczywiście jak nie urok to sraczka. Pierwsza, największa w pełnym kasku. Przykryłem doniczkę folią, będę za jakiś dzień-dwa próbował zdjąć. Pojawił się też pierwszy kiełek na Bhutlah ale jest ciemnawy a nie biały :cry: . Taka uroda, czy zgnił od razu po wyjściu?
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez DarkSkorpion » 11 lut 2017, o 08:57

Uroda. U mnie niektóre Haby tak wyglądają, czasem w nasieniu brakuje fosforu ale nie jest to problemem na tym etapie hodowli. W okolicy miesiąca od wysiewu dałem paprykom trochę magicznej siły.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 13 lut 2017, o 13:03

Dzięki za odpowiedzi. Znowu nie było mnie w weekend i jedna siewka wrosła w papier, nawet sam pęd zielony już wyszedł w kiełkownicy - jakoś go przesadziłem, może wyrośnie. Kask z 115 usunąłem, zszedł nawet gładko i wyglądało, że wszytko jest ok, niestety jak liścienie się rozłożył to okazało się, że są uszkodzone :( (Ale jakoś toto rośnie, może da radę).
Mam teraz wsadzonych do ziemie bodajże 15 nasion (7 x CP115, 5 x Fatali Gourment jigsaw, 1 x Big Bang Chocolate, 1 x Fatali Orange i 1x Bhutlah) wykiełkowanych z czego 8 wzeszło. Bhut Joloka Yellow zupełnie stoi jako jedyna - czekam dalej. Grunt, że coś zielonego jest, co rośnie, zawsze to ciekawsze niż nasionka na srajtaśmie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Następnym krokiem będzie zamówienie jedzenia, wszyscy chwalą biobizz więc chyba zdecyduję się na taki zestaw:
http://allegro.pl/biobizz-try-pack-indo ... 63332.html
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 16 lut 2017, o 12:40

Skromne to wszystko, ale zaczyna jakoś wyglądać. Docelowo i tak zmieszczę tylko kilka roślinek więc już jest więcej niż potrzeba, matwi tylko fakt, że nie wszystkie gatunki po równo. Słońce ostro przebija się ostatnio przez smog więc towarzystwo rośnie.

Obrazek
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 28 lut 2017, o 11:03

Minął miesiąc... prawie bo luty krótszy, od momentu wrzucenia nasion na kiełkowanie. Niestety stan sprzed około 2 tygodni jaki był taki jest... fatali orange skiełkowała jedna, bhut joloka yellow żadna... Nie tracę jeszcze do końca nadziei - nasionka nie pociemniały, nie spleśniały ani nic...

Znalazłem za to kilka nasion z nieudanych zeszłorocznych habanero orange, i kilka mi wykiełkowało (jeszcze nie wzeszły). <thumright>

To co jest rośnie dość ładnie (jak sądzę) jak na to że za jedyne światło ma to zza okna. Pierwsze cp115 (najstarsze - około 2.5 tyg. od wzejścia) wypuszczają drugą parę liści właściwych. Pojawiło się za to coś niepokojącego, niektóre liście są.. no... nie takie równe i piękne jak być powinny. Czy to jest to naturalne skręcanie się liści o którym czytałem? Czy może kropla wody uszkodziła stożek? Dodam, że podlewam je małą strzykawką, staram się robić to uważnie, żeby nie moczyć samej roślinki... Czy może jakieś choróbsko nie daj boże?

Tak wyglądają zdrowe sztuki - to doniczka z lewego dolnego rogu, ze zdjęcia post wyżej:
Obrazek



A tutaj z pokrzaczonymi liśćmi:
Obrazek

Obrazek


I Big Bang chocolate mała, bo dość niedawno wzeszła, z jakimiś innymi plamkami - ne wiem czy dobrze widać na zdjęciu:

Obrazek


Pozdrawiam
Bim8er
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Drozdek » 28 lut 2017, o 14:06

Koniecznie rozsadź rośliny do pojedynczych doniczek. Im dłużej czekasz tym korzenie bardziej się plączą i trudniej będzie je rozdzielić.
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron