Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Mr. Ed » 26 lip 2017, o 22:02

No cóż, starzeją się, nie ma się z czego naśmiewać... :|
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 5 sie 2017, o 09:45

Aktualizacja <chili>

Od ostatniej minęły (prawie) 2 tygodnie, co nieco się pozmieniało, tym razem na szczęście na lepsze. Oczywiście jest też i parę pytań, więc jedziemy:



1) Big Bang Chocolate - długo nie chciała wiązać owoców, wszystko zrzucała, aż nagle rach ciach, big bang i jest kilkanaście. Nie za duże niestety, ale oczywiście liczę, że się wyrobią. Roślina niższa niż reszta, ale "gruba" i "gęsta"

Obrazek

Obrazek

Obrazek



2) Fatali Gourmet Jigsaw - chyba najgorzej zniosła traumy sprzed 2 miesięcy (a była jedną z lepszych) - niestety tylko 5 czy 6 owoców, mało kwiatków...cóż zrobić :(

Obrazek

Obrazek



3) CP115 - chyba najlepszy krzak, 30 owoców w różnym stadium. Pąków i kwiatów ma już mniej, od kilku dni nic nie wiąże. I tutaj pytanie - czy w takim układzie nie miałoby sensu uciąć jej resztę towarzystwa, żeby się już skupiła na dorastaniu tego co ma a nie na dalszym kwitnięciu/produkcji pąków?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



4) Fatali Orange - chyba metr (albo i więcej) rozpiętości. W transporcie straciła prawie całą jedną gałąź, za to druga wyrosła konkretnie. 20+ owoców, głównie niestety nie za dużych. Ciągle bardzo dużo pąków i kwiatów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



5) Lemon Drop - jaki jest każdy widzi (nie za wielki ;))

Obrazek

Obrazek


6) Bhutlah - 2 krzaki, pierwszy 20 owoców, część już całkiem całkiem, nawet nieśmiało zaczynają kolor łapać. Drugi też kiepsko zniósł perturbacje i dopiero na dniach zawiązał pierwsze owoce (naście sztuk)...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek



Jeszcze pytanie (poza tym o ucinanie)...
Nawożenie - używam ciągle tego samego biobizza (bio-bloom i top-max plus co jakiś czas trochę bio-grow) i biohummus. Może by coś zmienić, skoro kończymy powoli kwitnienie, czy jest coś czym można wspomóc produkcję/rozrost/dojrzewanie owoców, żeby też i nie zafundować im kolejnego szoku... Czy to co jest wystarczy??


Pozdrawiam - Bim8er
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez bocius188 » 15 sie 2017, o 18:47

wszystko pieknie ladnie podoba mi sie twoja kolekcja tylko szkoda ze z krzaczka zrobiles drzewko na ktorym jest znikoma ilosc owocow na na dzialce mam pare roslin i przycinalem tylko stożki wzrostu by sie bardziej rozrastalo w krzak a nie w drzewko i powiem ci ze to dalo efekty
Avatar użytkownika
bocius188

NOWY
 
Posty: 47
Images: 5
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 19:40
Papryki:

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 16 sie 2017, o 09:05

Pierwsze podejście, to i bałem się trochę ciąć, żeby czegoś nie schrzanić. Przyciąłem Bhutlaha jednego i się rozkrzewił, przyciąłem jedną CP115 (nie mam jej na zdjęciach) to jest "drzewko" tylko rozdwojone 10 cm nad ziemią. Ty przycinasz te stożki kilkukrotnie? Swoją drogą - ile taki krzak powinien mieć owoców? 50? 100?. Pamiętaj też, że rośnie toto w doniczkach nie wiem 3 litry max (a pewnie mniej, nie sprawdzałem) i co pisałem wcześniej był w sezonie armageddon, dobrze, że cokolwiek wisi.
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez bocius188 » 26 sie 2017, o 10:59

ja trzymalem w doniczkach 5L stożki przycinalem kilka razy i zrobil sie fajny krzak. Teraz zaczyna sie zabawa z kolejnymi krzakami na chwile obecna jest wszystko dobrze na tych co nie przycinalem stozkow rozna jak drzewko jedna lodyga i na samym koncu tylko lekkie rozgalezienie a te co byly przyciete fajnie sie rozrastaja do gory i na boki. jedyny problem mam teraz ze pojawily mi sie na lisciah male bialo zielonkawe a nawet lekko przezroczyste robaczki i nie wiem jak sie ich pozbyc
Avatar użytkownika
bocius188

NOWY
 
Posty: 47
Images: 5
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 19:40
Papryki:

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 26 sie 2017, o 11:52

Planowo to była uprawa parapetowa, i nie miałem miejsca na większe doniczki. Stożki chyba faktycznie będę bardziej przycinał w przyszłym sezonie...

... A tymczasem UPDATE (3 tyg od ostatniego). <chili>


W telegraficznym skrócie owoców jest 30-40 na krzak i czekam na dojrzewanie. Czekam i czekam i pewnie sobie jeszcze trochę poczekam. Nieśmiało zaczyna FO, ale to owoc który był dawno temu zawiązany jak te wszystkie większe co je widać był w fazie kwiatka ;)

FGJ
Obrazek

FO
Obrazek
Obrazek

CP115
Obrazek

Bhutlah
Obrazek

BBC (dziwne jakieś, pewnie to coś innego, pytanie, co?)
Obrazek


Pozdrawiam - Bimber
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 23 wrz 2017, o 12:00

Update, chyba ostatni (albo jedne z ostatnich) :( <chili>

Trochę przespałem najciekawsze, ale ogólnie moje skromne (opóźnione) zbiory są w toku. Krzaki już od jakiegoś czasu siedzą w domu, trochę objedzone (przeze mnie), czekam aż dojdzie reszta. Zbieram regularni, niewielkimi porcjami to co się nadaje i przerabiam na sosy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od lewej:
1) Ananas, limonka, kolendra, imbir, FGJ
2) Mango, Fatali Orange, Lemon Drop
3) Pomidory, papryka, cebula, Bhutlah
4) Pomidory, Syrop trzcinowy, przyprawy korzenne, Big Bang Chocolate
5) Papryka pieczona, CP115

Oczywiście nie jest tego po jednym słoiczku a będzie więcej :)

Dziękuję wszystkim za uwagę i cenne rady, do zobaczenia niebawem, bo chyba sezon 2018 zacznę ciut wcześniej <salut>
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Bim8er - pierwszy sezon - 2017

Postprzez Bim8er » 15 paź 2017, o 16:07

Jeszcze taki mały akcent, ostatnie zbiory:

Obrazek
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości