Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 4 maja 2017, o 19:54

nie, roślina rośnie własnym schematem, choć co jakiś czas ręcznie odginałem boczne pędy, ale nie stosowałem żadnych sznurków czy innych drutów do kształtowania sylwetki
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 12 maja 2017, o 12:22

Carolina Reaper Orange - wiek 24 tygodnie, 11 tygodni po pierwszym przycięciu, 4 tygodnie po drugim przycięciu rośliny - dziś poszła na spacerek i grzeje się po raz pierwszy na słoneczku
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez mef » 12 maja 2017, o 12:55

Uaaa, ale piękny krzaczor :!:
Avatar użytkownika
mef

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 8
Dołączył(a): 25 sty 2017, o 16:25
Lokalizacja: Ślůnsk
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez Leif » 12 maja 2017, o 15:18

Jak tak przeglądam twój growlog & blog i widzę fotki roślin, to aż mam ochotę bliżej zapoznać się z hydroponiką i być może spróbować w następnym sezonie :D
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez tomato21 » 12 maja 2017, o 21:33

Leif napisał(a):Jak tak przeglądam twój growlog & blog i widzę fotki roślin, to aż mam ochotę bliżej zapoznać się z hydroponiką i być może spróbować w następnym sezonie :D

Skusiłem się na hydro po obejrzeniu growlogów kolegi i jak narazie nie żałuję. <thumright>
Avatar użytkownika
tomato21

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 17:04
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez Leif » 13 maja 2017, o 03:51

tomato21 napisał(a):
Leif napisał(a):Jak tak przeglądam twój growlog & blog i widzę fotki roślin, to aż mam ochotę bliżej zapoznać się z hydroponiką i być może spróbować w następnym sezonie :D

Skusiłem się na hydro po obejrzeniu growlogów kolegi i jak narazie nie żałuję. <thumright>
To mój pierwszy sezon, więc jeszcze sporo się o uprawie papryki zdążę nauczyć, za niedługo będę miał (może - mam nadzieję) trochę czasu żeby lepiej poznać temat hydro, i możliwe, że od przyszłego sezonu zacznę próbować swoich sił :)
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 13 maja 2017, o 15:59

ja w pierwszy sezon wszedłem od razu w hydroponikę, przez to że wysiałem papryki 1 maja i aby myśleć o dobrym zbiorze tylko hydroponika wchodziła w grę.
I dla mnie to był debiut hydroponiczny - 2 połowę kwietnia ub. roku poświęciłem na przeczytanie masy artykułów i obejrzeniu wielu filmów na yt.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez Leif » 13 maja 2017, o 17:13

To w sumie rzeczywiście późno zacząłeś pierwszy sezon. Zaczynając na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia marca, myślałem, że bardzo późno startuję.
Są jakieś specjalnie dobre materiały o hydro, które byś szczególnie polecał?
A jeszcze propos twoich Emberków (bardzo mi się ta odmiana podoba i chcę żeby moje też tak fajnie urosły), to coś z nimi robiłeś (np usuwanie pąków by jeszcze podrosły), czy po prostu dałeś im spokojnie żyć i rosnąć w hydro?
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 13 maja 2017, o 18:08

Czy papryki mogą rosnąć do góry nogami, czy powiedzenie zielonym do góry jest prawdziwe a może są odstępstwa od tej reguły? Na pierwszy ogień by sprawdzić czy jest to możliwe wybrałem odmianę słodką, wysianą w październiku 2016 z nasiona z zakupionej w sklepie papryki czerwonej. Przez 7 miesięcy gnieździła się w małej doniczce i urosła do prawie 1 metra. Relacja z przesadzenia i jak wygląda papryka do góry nogami na moim blogu
Spoiler:


Poza tym wszystkie papryki na stałe wylądowały na balkonie
Spoiler:

Leif napisał(a):Są jakieś specjalnie dobre materiały o hydro, które byś szczególnie polecał?

Sporo w internecie jest literatury w języku angielskim - przede wszystkim artykuł pana Kratky
https://www.ctahr.hawaii.edu/hawaii/downloads/A_Suspended_Pot_Non-circulating_Hydroponic_method.pdf
http://foodrising.org/PDF/Three-Non-Circulating-Hydroponic-Methods-Growing-Lettuce.pdf
Hydroponics: A Practical Guide for the Soilless Grower
Później kanał na yt KhangStarr i wiele innych związanych ze stworzeniem systemu hydroponicznego.

Leif napisał(a):A jeszcze propos twoich Emberków (bardzo mi się ta odmiana podoba i chcę żeby moje też tak fajnie urosły), to coś z nimi robiłeś (np usuwanie pąków by jeszcze podrosły), czy po prostu dałeś im spokojnie żyć i rosnąć w hydro?

Nie ingerowałem w jej rozwój, pąki same odpadały w kwietniu jak zrobiło się zimniej, i jak pisałem wcześniej czasem naginałem boczne pędy by się zrobiła szersza. Teraz ładnie kwitnie, jest dużo słońca więc zobaczymy jak z wiązaniem owoców będzie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 15 maja 2017, o 09:28

Carolina Reaper Orange - wiek 25 tygodnie, 12 tygodni po pierwszym przycięciu, 5 tygodni po drugim przycięciu rośliny - piątkowe hartowanie możliwe, że było zbyt długie, około 5h na słońcu, po weekendzie kilkanaście liści odpadło z oznakami przypalenia
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości