Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 8 mar 2017, o 10:17

Carolina Reaper Orange - 2 tygodnie po usunięciu stożka wzrostu, dominują dwa pędy, które mają po 3 piętra liści, pozostałe pędy powoli się rozkręcają, zostawiłem jednak 6 pędów. Przez ostatni tydzień sporo słońca było, roślina skonsumowała sporo odżywki, dość dodałem 2ml mojego nawozu i ustaliłem TDS na 1500ppm, pH ok 5.2. W następną środę przeniosę roślinę do 5L wiaderka.
Spoiler:

Sangria Chili- pąki zaczynają zakwitać, roślina ładnie się krzewi, ma ok 35 cm wysokości.
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 12 mar 2017, o 10:09

Na początek przegląd tego co zostało wysiane w ostatnim kwartale ubiegłego roku.
Spoiler:



Czas na przegląd wysianych papryk w tym roku:

Pierwsza partia w systemie hydroponicznym
- Antep Aci Dolma CP 303
- Jalapeno Early
- Jalapeno Mexico
- Kashmiri
- Lemon Drop
Spoiler:


Druga partia czeka na przeniesienie do systemu hydroponicznego
- 7pot Katie
- Apocalypse Red CP 358
- Lemon Drop x TMSY (HRS)
- Murupi Amarela
- TMS Yellow
- Trynidad Douglah x Butch T CP 115
- Pimenta Puma
- Bhut Joloka Peach
- Habanero Mustard
- Mystery Mediterranean CP 352
- Piri-Piri
- Explosive Ember

niestety TS Moruga Yellow ociąga się z kiełkowaniem i do dnia dzisiejszego nic nie wzeszło - kolejne nasiona wrzucone na kostkę
Spoiler:


Coś z innej beczki czyli pomidory koktajlowe
- truskawkowy
- Indygo Blueberry
- Chocolate Cherry
- Currant Sweet Pea

Do każdej kostki wrzuciłem po 2 nasiona, w tygodniu będzie selekcja i jeden zostanie usunięty. Każda odmiana trafi docelowo do hydroponiki i do ziemi.
Spoiler:


I na koniec nowy dopalacz do roślin, który otrzymałem po znajomości z instytutu roślin kwas giberelinowy (GA3) - fitohormon czyli hormon roślinny działający jako regulator wzrostu. Wczoraj wszystkie zeszłoroczne rośliny zostały opryskane roztworem o stężeniu 100ppm (100mg/L) a tegoroczne siewki dostały po 1ml tego samego roztworu, polane na łodygę.
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez BertZG » 12 mar 2017, o 11:59

Pozazdrościć, bardzo piękne rośliny. Życzę dalszych sukcesów.
Avatar użytkownika
BertZG

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 5
Dołączył(a): 25 lut 2016, o 11:45
Papryki: Piekom w przełyki.Orange habanero, Jamaican hot red, Lemon drop

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 15 mar 2017, o 15:01

dzięki <thumright>

Carolina Reaper Orange - wiek 16 tygodni. 3 tygodnie po usunięciu stożka wzrostu, dwa pędy ładnie się rozwinęły, tworząc naturalne rozwidlenie, poniżej jeszcze 2 ładnie rosną, a 2 niemrawe - przesłonięte przez liście mniej mają światła to i rozwijają się wolniej. Przeniosłem roślinę do 5L wiaderka (EC 3,6 mS/cm, pH 6.5) - teraz będzie sobie tak rosła aż do zbiorów.
Spoiler:

Sangria Chili- wiek 24 tygodnie - pąki rozkwitają, z jednego kwiatka już zaczyna się formować owoc. Zostawię tak jak jest, nie będę obrywał, niech współpracownicy widzą jak rośnie <chili>
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez Borys » 15 mar 2017, o 18:38

Widzę, że eksperymentujesz z zaawansowanymi stymulatorami, bardzo Ci zazdroszczę ;)
Jeszcze nie słyszałem, by wyhodowano paprykę giganta, tym bardziej jestem ciekawy takiego wpływu.
W przypadku słabego systemu korzeniowego chili można by było się jeszcze pokusić o kwas indolilo-3-masłowy.

Od siebie mogę polecić powszechny Tytanit, zdecydowanie poprawia plonowanie, od kilku rzędów liści po zawiązywanie pierwszych owoców.
Początkowo byłem sceptykiem zaczynając na 5-50 ml, a w tym sezonie postanowiłem zakupić butelkę 0,2l <thumright> :D
Ciekawe jakby to było w hydroponice... :roll:
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 16 mar 2017, o 09:17

Nawet nie spodziewałem się, że kwas giberelinowy wpadnie w moje ręce. Tylko muszę uważać aby nie przedobrzyć, bo nadmiar działa negatywnie prowadząc do śmierci rośliny.
Poczytałem o tytanicie, roztwór jonów tytanu, ciekawe informacje, ale wiesz czego jeszcze się dowiedziałem, że gnojówka z pokrzyw działa bardzo podobnie - w liściach pokrzywy jest bardzo dużo tytanu.
Chętnie bym porobił badania nad wpływem różnych stymulantów, ale niestety brak miejsca mi to uniemożliwia. Mam zacięcie do prowadzenia różnych badań i kto wie co by z tego wynikło.
Ostatnio nawet zastanawiałem się jak napój energetyczny by wpłynął na rozwój papryki :lol:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez lgorek » 16 mar 2017, o 11:54

Ja mam kilka tabletek GA3, rok temu stosowałem ale może coś źle robiłem ale nie zaważyłem aby coś było ponad normę, na niektrórych był wręcz zatrzymany wzrost.
Avatar użytkownika
lgorek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 18:26
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 16 mar 2017, o 14:06

mało informacji podałeś jeśli chodzi o stosowanie kwas giberelinowego, jakie stężenie, jaka aplikacja, jaki okres czasu.
Ja stosuję oprysk, w weekend rośliny wysiane w ostatnim kwartale ub. roku dostały 100ppm (0,1g/l) - młode siewki dostały po 1ml roztworu na łodyżkę.
Kolejny oprysk o stężeniu 50ppm zastosuję ok 1 kwietnia, a każdy kolejny będzie co 20 dni.
Jeśli roślina przestała rosnąć to musiałeś przedobrzyć z ilością, w dużych stężeniach kwas giberelinowy działa jak herbicyd. Ważną sprawą jest przechowywanie kwasu w lodówce.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez lgorek » 16 mar 2017, o 15:44

A w jakiej formie masz ja mam w tabletkach i już nie pamiętam jak go jak go aplikowałem, bo robiłem kilka różnych stężeń.
Mam jeszcze z ubiegłego sezonu rozrobiony
- 1000ml 250ppm GA3 z moich obliczeń jest to 250ppm ale mogłem się walnąć :)
- 500ml 500ppm GA3
- 330ml 2000ppm GA3

I tym ostatnim robiłem oprysk roślin tak że 20ml GA3 2000ppm mieszałem z 1000ml wody, z moich obliczeń wychodziło mi że ma być 40ppm roztwór i takim pryskałem rośliny.

Mam 5g tabletki 20% GA3. Może jednak źle zrobiłem obliczenia :)

Moje obliczenia:
1 tabletka ma 5g i zawiera 20% GA3 czyli jest równoważna 1g, z tego wynika 1gram na litr = 1000ppm. Czyli rozpuszczamy jedną tabletkę w jednym litrze wody i otrzymujemy 1000ppm roztwór GA3. Aby otrzymać 100ppm roztwór bierzemy strzykawkę odmierzamy 110ml 1000ppm GA3 i mieszamy z 1000ml wody, aby otrzymać 50ppm mieszamy 55ml 1000ppm GA3 z 1000ml wody.

Czy tak robiłeś a może inaczej ? Może ja coś źle obliczyłem.

Z tego co znalazłem to w ilościach hurtowych rozpuszcza się 3 tabletki 5gx20% na 500litrów. Czyli w tym jest 3g na 500litrów, jak wiadomo 1000ppm to 1g/l a tutaj jest 3g na 500l czyli powinno stężenie wyjść 6ppm. Czy mam rację ?
Avatar użytkownika
lgorek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 18:26
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 16 mar 2017, o 18:11

tak, obliczenia się zgadzają, choć tak na marginesie to proporcje do rozcieńczeń bym inaczej zrobił
Aby otrzymać 100ppm roztwór bierzemy strzykawkę odmierzamy 110ml 1000ppm GA3 i mieszamy z 1000ml wody

a mianowicie odmierzyć 100ml GA3 (1000ppm) i dopełnić wodą do 1000 ml czyli dodając 900ml wody.

aby otrzymać 50ppm mieszamy 55ml 1000ppm GA3 z 1000ml wody.

analogicznie 1000ppm GA3 50ml mieszamy z 950ml wody

40ppm to dobre stężenie jeśli chodzi o oprysk, a jak często go robiłeś?

Mój kwas GA3 jest w formie proszku o czystości 90%, reszta to inne gibereliny - mój roztwór ma 100ppm wpierw rozpuściłem 0,1g w 100ml wody, 75ml wziąłem do namoczenia nasion rosiczki a do reszty (25ml) dodałem 225ml wody.

Możliwe, że inne czynniki mogły mieć wpływ na rozwój Twoich papryk.

W sumie żałuję, że nie mam teraz żadnej papryki, która nie skosztowała tego specyfiku by mieć porównanie. Choć może w kwietniu jak będę robił oprysk to wybrane rośliny ominę. Tak teraz zerkam czy będę miał przynajmniej 2 rośliny z tej samej odmiany by to zrobić.

Ha, jest dobrze, będzie można zrobić eksperyment, mam dwie odmiany (Kashmiri i Lemon Drop) w ziemi i 7 odmian (Lemon Drop x TMSY (HRS), Murupi Amarela, Trynidad Douglah x Butch T CP 115, Pimenta Puma, Mystery Mediterranean CP 352, Piri-Piri, Explosive Ember) w hydroponice, oprysk dostaną te, które będą mniejsze (o ile takie będą) i zobaczymy czy mniejsze dogonią większe.

Dzięki za inspirację <thumright>
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości