Mr. Ed sezon 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Maciek555 » 5 lip 2017, o 20:52

Jalapeno Farmer's Market Potato to jest na pewno zdjęcie tej papryki ? Bo mam na balkonie tą odmianę ale ku... całkiem inne :D

Moja ma całkiem inne owoce, które wybarwiają na ciemny odcień, zrobię jutro zdjęcia ... coś mnie oszukało albo źle podpisałem ;)
Avatar użytkownika
Maciek555

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 23:16
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Mr. Ed » 5 lip 2017, o 21:02

Maciek555 napisał(a):Jalapeno Farmer's Market Potato to jest na pewno zdjęcie tej papryki ? Bo mam na balkonie tą odmianę ale ku... całkiem inne :D

Moja ma całkiem inne owoce, które wybarwiają na ciemny odcień, zrobię jutro zdjęcia ... coś mnie oszukało albo źle podpisałem ;)

Nasiona kupione w semillas.de, więc chyba są OK (o ile mnie coś się nie pomieszało). Owoce też mają raczej poprawny kształt.

Ciemny kolor może wynikać z dużej ilości światła słonecznego - mój krzak stoi w półcieniu, zasłonięty przez inne. Wstaw fotkę, zobaczymy :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Maciek555 » 5 lip 2017, o 21:28

Jutro porobie zdjęcia bo dziś już ciemno na balkonie ;-)

Brałem nasiona od szwejk6 więc powinny być ok a brałem z tego co pamiętam JALAPENO M / LEMON DROP / PIRI PIRI / HABANERO WHITE / JOE LONG CAYENNE / HABANERO EL REMO /CHEYENNE YELLOW /i właśnie w gratisie miałem Jalapeno Farmers Market Potato a ta jako jedyna się ostałą i jest inna :D Fakt, że w międzyczasie pomieszałem wszystkie kartki z podpisami ... ;-)
Avatar użytkownika
Maciek555

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 23:16
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Maciek555 » 17 lip 2017, o 19:17

W końcu zrobiłem zdjęcia, mam coś takiego:

Obrazek
Obrazek

Papryka odrazu wybarwia się na ciemny kolor ... miałem podpisane jako te potato teraz sam nie wiem co to jest, do niczego z moich nasion mi nie pasuje ;-)
Avatar użytkownika
Maciek555

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 23:16
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez DominBB » 17 lip 2017, o 20:06

Sądziłem że tylko ja mam takie problemy z pomieszaniem papryk :) wiadomo, nie wiadomo, podniebienie przypali :)

Napisane pod wpływem kapsaicynowego uniesienia.
Avatar użytkownika
DominBB

NOWY
 
Posty: 37
Images: 39
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 11:28
Papryki: od 0 do palenia ;)

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Maciek555 » 17 lip 2017, o 20:22

Nie no ja zamówiłem kilka odmian, po czym jak stały na parapecie to miałem dwa przypadki ... Najpierw oznaczenia papryk opisałem na zwykłych kartach powsuwanych w sadzonki - złapała pleśń, więc układałem obok sadzonek ... - pierwsze pomieszanie. Potem jak coś przestawiałem to wyj... cały ploter na siebie i około 20 sadzonek pozmieniało miejsce :D

Teraz jak podrosły to powiedzmy 80% rozróżniam ale tego ze zdjęcia to nawet nie mam w zamawianych odmianach ...
Avatar użytkownika
Maciek555

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 23:16
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Mr. Ed » 17 lip 2017, o 20:28

Zawsze coś się wymiesza, nawet w nasionach od sprawdzonych forumowiczów. To nie kwestia złej woli, tylko naprawdę łatwo się pomylić przy manipulowaniu stosem torebek z nasionkami. O krzyżówkach, spontanicznych mutacjach, powrotach do formy podstawowej ze spontanicznej mutacji już nie wspominam :)

W pierwszym sezonie zamiast Lemon Dropa wyrósł mi Jalapeno, raz z 3 roślin tej samej odmiany (wysianych z tej samej torebki) każda okazała się innym kundlem :D

Nie rozpoznaję Twojej odmiany, ale to prawie na pewno nie jest jalapeno. Za długie i spiczaste owoce, za duże liście.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Maciek555 » 17 lip 2017, o 20:44

To jakby ktoś rozpoznał po wybarwieniu i owocach to będę wdzięczny bo nie wiem czy już je zrywać jak są ciemne czy to ma się jeszcze wybarwiać itp ;-)
Avatar użytkownika
Maciek555

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 23:16
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez Mr. Ed » 17 lip 2017, o 20:49

Na razie trudno odpowiedzieć. Albo ta odmiana utraci fioletowy odcień i przybierze inny podczas dojrzewania - w takim przypadku to będzie oczywiste.

Albo (co zdarza się rzadziej) zachowa fioletową skórkę, ale pod nią wybarwi się na żółto, pomarańczowo lub czerwono. Przyjrzyj się owocom dokładnie w pełnym słońcu - teraz spod fioletu powinna lekko przebijać się zieleń. Po dojrzeniu kolor z wierzchu nieznacznie się zmieni poprzez to, co przebije się od spodu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon 2017

Postprzez tomaszek » 17 lip 2017, o 20:53

Hej,chyba rzeczywiście doszło do pomyłki odmian,prawdopodobnie jest to Buena Mulata,bardzo podobna do Jalapeno lecz trochę mniej słodka,zrywaj jak wybarwi się na purpurowo-złapie lekką czerwień.
Chociaż zabezpieczam się na kilka sposobów aby do pomyłek i krzyżowego zapylenia nie dochodziło,jednak stały ok.2% odsetek jest niestety nieunikniony :(
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron