Aribibi Gusano CATALAYA 2017 A.D.

Pamiętnik ogrodnika

Re: Aribibi Gusano CATALAYA 2017 A.D.

Postprzez CATALAYA » 12 paź 2017, o 18:53

Pimenta de Neyde to poprawna odpowiedź. Nagrodą będzie dozgonny podziw z mojej strony (choć to było dość łatwe po przejrzeniu mojego growloga).

Nigdy nie udało mi się przezimować chili. Z tych balkonowych nie ma nawet opcji bo są w dużych wiadrach. Pozostaje Pimenta de Neyde, która jest moją dumą. Będzie sobie stać i czekać do wiosny. Trochę ją przytnę ale jeszcze nie teraz. Wiszą na niej jeszcze owoce.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Aribibi Gusano CATALAYA 2017 A.D.

Postprzez mkosicki » 12 paź 2017, o 22:44

W sumie to znalazłem to w growlogu ch4, pierwsza strona więc było to banalne. Choć mam tę odmianę na liście na przyszły rok, coś mi się kojarzyło. ;)

Sam w tym roku planuję kilka krzaków przezimować(3-4 Aji, 2 annuum, 4 habanero i dwa niezidentyfikowane[zeżarte przez ślimaki, dopiero kwitną]). Byłbym wdzięczny za zdjęcia, co, kiedy i jak robisz z tym krzaczkiem, dużo by pomogło w moim przypadku. Jakbym miał rośliny w moim miejscu zamieszkania to może bym growlog zrobił, łatwo byłoby interweniować na czas.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: Aribibi Gusano CATALAYA 2017 A.D.

Postprzez Leif » 12 paź 2017, o 23:20

Spróbuję przezimować parę krzaków, które mam w mniejszych doniczkach i tu spodziewam się, że się raczej uda, bo nie muszę nic przesadzać, a część mieszka na parapecie od dawna (obecnie owocują albo mają kolejne kwiaty i owoce).
Większym wyzwaniem mogą się okazać rośliny ze skrzynek (White Peruvian Habanero, Aribibi Gusano, Lemon Drop, Brazilian Starfish i Starfish Yellow), którym mocno się rozrosła (i pewnie poplątała) bryła korzeniowa. Ciekawe jak zniosą jej lekkie przycięcie? Jak dotąd wyciąłem ze skrzynek ziemię z trzema White Peruvian Habanero, które po przeniesieniu do mniejszych doniczek produkcyjnych wydają mieć się całkiem nieźle (na balkonie deszcz i chłód je trochę sponiewierały).
Gorzej, że z miejscem mam tak średnio i muszę pokombinować.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron