ras13 sezon 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez SkArthur » 14 wrz 2017, o 18:32

Bardzo ładne jak na "maly" zbiór :) wszystko idzie w słoiki?
Avatar użytkownika
SkArthur

NOWY
 
Posty: 49
Images: 20
Dołączył(a): 31 sie 2017, o 17:45
Lokalizacja: Wroclaw
Papryki: Habanero, Jalapeno i dwie nijakie nazwane jako "Ostra papryka"

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez ras13 » 15 wrz 2017, o 11:15

Suszenie, mrożenie ( na sosy na bieżąco ), oraz w słoiki.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez Leif » 15 wrz 2017, o 18:14

Nie kusi Cię żeby uwarzyć coś dobrego z dodatkiem papryki o ciekawych nutach smakowo-zapachowych? <piwo>
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez ras13 » 20 wrz 2017, o 07:18

Poranny zbiór. Na krzakach zostały niedobitki. Sezon w odpowiednim momencie zakończony z czego jestem zadowolony.
1,3 kg
Obrazek

-- 20 wrz 2017, o 08:20 --

Leif napisał(a):Nie kusi Cię żeby uwarzyć coś dobrego z dodatkiem papryki o ciekawych nutach smakowo-zapachowych? <piwo>

Zawsze chciałem to zrobić ale nie jakoś mega prędko. Teraz dorosłem do takiego piwa , podszkoliłem warsztat i zamierzam zrobić imperialnego stouta z chili czyli mocne ciemne piwo. Najgorsze jest to , że nie wiem ile czego dać by było pijalne ;)
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez mkosicki » 20 wrz 2017, o 10:04

Z doświadczenia z alkoholami(głównie nalewki i porter bałtycki kolegi) kapsaicyna bardzo krótko się utrzymuje, jeśli czegoś nie da się wypić to po roku jest już tylko delikatne szczypanie. Choć w przypadku nalewki mówię o ilościach rzędu 1 cayenne na 200-300ml spirytusu, także nie jakoś specjalnie ostre.
Jeśli to ma być mocne, długo dojrzewające piwo to możesz spróbować zrobić zaprawkę smakową(40-60% alkohol ledwo przykrywający przecięte na pół papryki, przetrzymać parę tygodni w miarę często mieszając). Dodaje się tego niewiele(więc grzybki nie padną przed refermentacją), możesz poeksperymentować z ilością(do różnych butelek różnie wlewasz) no i porcjujesz tuż przed butelkowaniem. Czyli możesz spróbować(co prawda słabo nagazowane i nieułożone) piwo i mniej więcej określić ilość chili. <chili>

Ze swojej strony bardzo polecam maliny + chili + miód, ale to chyba klasyka ostrych nalewek. Może jakieś piwo takie by zrobić? ;)
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez Leif » 20 wrz 2017, o 10:35

ras13 napisał(a):
Leif napisał(a):Nie kusi Cię żeby uwarzyć coś dobrego z dodatkiem papryki o ciekawych nutach smakowo-zapachowych? <piwo>

Zawsze chciałem to zrobić ale nie jakoś mega prędko. Teraz dorosłem do takiego piwa , podszkoliłem warsztat i zamierzam zrobić imperialnego stouta z chili czyli mocne ciemne piwo. Najgorsze jest to , że nie wiem ile czego dać by było pijalne ;)

Ostatnio trafiłem na weizena o nazwie "PI CHILI" z nutami brzoskwini i jalapeno - powiem, że lekki i przyjemny; może Cię zainspiruje?
Spoiler:

https://www.polskikraft.pl/piwo/warsztat-piwowarski-pi-chili_3797
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez ras13 » 20 wrz 2017, o 14:53

Korzystając z sytuacji iż to mój growlog pozwolę sobie na dyskusję. Według mnie w obecnym piwowarstwie rzemieślniczym dzieję się za dużo eksperymentów. Piwo coś zawsze z czymś, jakby nie mogło być po prostu normalne piwo jednego z prawie stu stylów piwnych uwarzyć. Według mnie ciemne piwa idealnie pasują do chili. Szczególnie mocne i słodowe, to tak jak chili z czekoladą, to smakuje.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez Leif » 20 wrz 2017, o 19:18

Jako że pewnie skorzystasz z własnej papryki do uwarzenia takiego piwa oraz, że jestem teggo ciekaw, to prosiłbym żebyś wrzucił info (i może jakieś zdjęcia) z tego warzenia) na swój growlog. Jest taka opcja? <piwo>
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: ras13 sezon 2017

Postprzez ras13 » 3 paź 2017, o 12:27

Sezon zakończony w sobotę. Na dole zdjęcie z ponad 700 gramami chili (części brakuje). W tym roku zebrałem z 9 krzaków nieco ponad 5kg chili. Najmniej płodna było bulgarian carrot najbardziej scotch bonnet.
Zdjęcia słabej jakości.
Obrazek

Bataty również wykopane, wiaderko z 4,5kg batatów.
Obrazek
Wcześniej cztery razy wykopywałem sobie po krzaczku na bieżąco do zjedzenia.
Bataty bardzo ładnie rosły w folii co przykładem są nieliczne wielkie bulwy. Zdjęcie poniżej.
Obrazek
Urosły dużo większe jak rok temu na gruncie i to w lepsze lato (słońce). Średnio z krzaka 0,5-0,7kg. Popełniłem jeden błąd, mianowicie słodkie ziemniaki to pnącze, ścieli się nisko po ziemi i tam gdzie pęd ma styk z gruntem puszcza korzeń, który z czasem staje się bulwą. W tym momencie roślina poszła bardziej w odrosty niż w główną bulwę. W przyszłym roku będę je puszczał do góry jak pomidory.

pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w sezonie 2018
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości