GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Pamiętnik ogrodnika

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 30 lip 2016, o 21:32

W systemie hydroponicznym nie potrzebujesz takich wielkich doniczek, one tylko służą do stabilizacji łodygi, cała kwintesencja rośliny to korzenie, które są w wodzie. Koszyczki fi 80mm wystarczą, ja mam 50mm a dają radę. Zresztą moje pojemniki mają wymiar 20x30cm i mam po 4 rośliny w każdym, dżungla ostra, szczególnie że Lemon Drop ma ponad 80cm wysokości i krzewi się na potęgę. Aha i białe przykrywki pomaluj bo przypuszczają światło i możesz mieć glony lub za ciepłą wodę, choć w growboxie nie będziesz miał słońca. Ja nałożyłem folię alu z racji poznańskiej gospodarności, bo nie musiałem kupować farby, ale jeśli coś masz pod ręką to polecam.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 31 lip 2016, o 10:25

Tak. Z doniczkami mnie ciut poniosło. Trudno, będą wymagały więcej keramzytu ;-) Pokrywy będą przykryte folią NRC z otworami na doniczki, by osłonić wodę od światła. Na razie dostaję wnerwa na poszukiwanie w POL nawozu 4-18-38. Jeżeli ktoś coś wie... widział... proszę o info.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 31 lip 2016, o 10:59

Ja znalazłem Fernisal 6-18-36, różnica jest niewielka szczegóły w moim wpisie
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 31 lip 2016, o 22:32

Dzięki! Dzięk! Dzięki!

Pogrzebałem i dokopałem się do Peters Professional COMBI SOL 6-18-36
Obrazek.
Ponieważ już tego producenta odżywki kupowałem, zdecydowałem się na powtórkę. Ty, razem do papryk.
Niestety... Kupione przeze mnie ziarna okazały się straszną lipą. 11 dni na wacikach i tylko jedno dało oznakę życia. Porównałem nasiona ze wzorcownią (filmy na YT), jak powinny wyglądać sprzedawane ziarna i... zamówiłem u innego dostawcy kolejną partię na letnie nasadzenie Nr2. A jak tylko Turtle uruchomi zamówienia do Samillas w Niemczech, to się dołączę po bardziej wykwintne odmiany ;-)

P.S. Oczywiście czytam Twoje wpisy, jak tylko je odnalazłem w sieci. Zapraszam do moich :-) Jutro pewnie też coś będzie. Dziś nie miałem sił po nawożeniu ogrodu (120 litrów mieszanki poooooszłoooooo w rośliny).
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 14 sie 2016, o 22:55

Tydzień temu dotarło do mnie zamówienie z Semillas.de. Nasionka przyleciały z Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie) i dostały swoje domki. Tym razem sprawdzam zdolności "wylęgowe" wełny mineralnej :) No i co? No i dzieje się. Więcej jak zwykle na BLOGU a tutaj kilka zdjęć na zachętę.

Obrazek

Obrazek

A przy okazji, skoro growbox działa, to jeszcze wrzuciłem trochę muchołówki. Idzie w górę jak szalona!

Obrazek
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez sovq » 15 sie 2016, o 05:44

To co na ostatnim zdjęciu, to z całą pewnością nie jest muchołówka :?

Skąd wziąłeś nasiona?
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 15 sie 2016, o 07:38

Zasmuciłeś mnie niezmiernie... Nasionka zakupiłem, więc mam nadzieję, że jednak będzie to muchołówka. Nie widziałem jeszcze tej rośliny w tak wczesnej fazie wzrostu, więc nie rozróżniam :( Skoro może nie być muchołówką, to może okaże się "super chilli łapiące muchy" ;-) Pożyjemy - zobaczymy :-D
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 15 sie 2016, o 11:09

drobna uwaga, to nie są kostki wełny mineralnej - easy plug to perlit, mieszanina torfów, włókna kokosowego, nawozów oraz innych elementów.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 17 sie 2016, o 23:53

O! Dziękuję za info - sprostuję rano.

Tymczasem growbox z PVC został zdemontowany a na jego pierwotne miejsce wjechała szafa tekstylna (model Wenecja). Szafa pozbawiona półek, wyłożona folią NRC, daje (chyba) radę. No i w końcu dojechały do mnie układy mikroprocesorowe, więc ostatnie 12 godzin spędziłem na programowaniu całości tak, by wraz z odczytami temperatury, włączała się wentylacja (dwustopniowa). Wszystko zostało przygotowane i zaprogramowane. Dziś "wywierciłem" więc dziury w szafie na wentylatory, gdyż tylko 6 lamp LED (5W każda) dają temperaturę (w szklarence) na poziomie 27C. Po włączeniu wiatraków w godzinę w szafie zapanował spokój i "dobry klimat" - tylko wilgotność mnie martwi, bo jest dość niska - na poziomie 35-42 %.

1. Poniżej growbox jeszcze sprzed modernizacji oświetlenia i sprzed instalacji wentylacji. Film po modernizacji wnętrza jest podlinkowany na growblogu.
2. Dodatkowy (jeden z dwóch) wentylator do poruszenia powietrza na parterze boxa.
3. No i wentylacja wyciągowa podłączona do przełączników pod sterowanie bytowe growbox'a.

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 19 sie 2016, o 08:38

pod przykrywką wilgotność jest na pewno większa, a co do całego boxa to w lecie tak już jest, że wilgotność jest niska, na jesień się podniesie by w zimie znowu spaść, ale w sumie to zależy od warunków atmosferycznych. Pomóc może nawilżacz powietrza. Ja myślę teraz o moim lutowo-marcowym growboxie i szukam okazji na używane nawilżacze.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron