GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Pamiętnik ogrodnika

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 6 wrz 2016, o 10:28

No i stało się.... :( Woda RO a dokładniej opis, zdjęcia i krótki film z życia roślin na wodzie RO.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez sovq » 7 wrz 2016, o 07:01

Te żółte stożki wzrostu wyglądają mi na niedobór żelaza lub siarki.

Pamiętaj, że przyswajalność mikro i makroelementów zależy od pH podłoża, więc jeśli pH jest nieodpowiednie, opryski z siarczanu magnezu czy Cal-Magu w długim terminie i tak nie pomogą.

I nie poddawaj się - krzywa uczenia się dla uprawy hydroponicznej jest bardziej stroma niż dla tradycyjnej uprawy, ale gdy się opanuje podstawy i wyrobi dobre przyzwyczajenia, satysfakcja jest większa :)

Moje pomidory najpierw miały niewyobrażalnie duże liście (nadmiar azotu), potem sucha zgnilizna wierzchołkowa (niedobór wapnia), a ostatnio zaraza ziemniaka (R.I.P pomidorki) i niedobory magnezu, ale plony i tak wystarczyły mi na cieszenie się świeżymi owocami przez całe lato :)
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 7 wrz 2016, o 07:07

Też myśłałem o żelazie, więc doładowałem drugą dawkę MICRO do wody i ... czekam na zamówiony miernik EC. Wtedy będę widział ile peppersy wyżerają mi substancji z wody. Niestety nie będę widzieć jakich substancji ale będę w stanie przynajmniej pilnować stężenia.

P.S. Dawka żealza i siarki powinna być ok, bo to dostały krzaczorki z typowego dla hydro nawozu (FloraSeries MICRO), jedyne, co jest nie-hydro, to CalMag w płynie. Może być tutaj problem. Zamówiłem więc drugi CalMag dedykowany dla hydro, no i jutro powinien być u mnie miernik EC.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 13 wrz 2016, o 08:06

Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez grishag3 » 13 wrz 2016, o 08:51

Jeżeli mogę coś doradzić, i jest taka możliwość, to proponowałbym zmienić styl/układ bloga. Taka forma wyświetlania postów (kilka kolumn) jest fajna gdy ma się tylko obrazki. W przypadku gdy chcesz pokazać kolejne etapy czegoś (hodowli) nie wiadomo gdzie jest początek, gdzie koniec, co się powtarza itd. już kilka razy zaglądałem i niestety nadal nie wiem gdzie zaczyna się hodowla i które posty dotyczą kolejnych etapów :(
Avatar użytkownika
grishag3

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 13:52
Pochwały: 8
Papryki: Poproszę

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 13 wrz 2016, o 11:35

Ładnie rosną, szkoda tylko tych niedokarmionych, ale jak wypuszczą kolejne piętro liści to przyspieszą.
No i zaczyna Ci się robić gęsto - na 0.12m2 masz 11 roślinek. Duże będą zabierały światło małym. Przez jaki czas roślinki mają dzień?
Miernik TDS/EC już masz?
PS. A na drugim zdjęciu to zalążki nowych pędów przy ogonkach liści
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 13 wrz 2016, o 17:02

grishag3 - proponowałbym zmienić styl/układ bloga

Święta racja. Twój komentarz nie jest pierwszym o słabym układzie. Poszperam, to może coś znajdę.
P.S. Jak wpisuję "z palca" adres strony, to mam poukładane wszystkie w pionie, jeden pod drugim od najnowszego do najstarszego w dół. Pewnie dlatego mi to nie przeszkadza ale warto coś znaleźć.

solymr - Przez jaki czas roślinki mają dzień? | Miernik TDS/EC już masz?

Papryki z tego, co wyczytałem, nie są światłoczułe, więc mają światło 24/7. Mam miernik EC i codziennie rano sprawdzam PPM i pH, no i kontroluję te wartości przez dolewanie wody RO, by podnieść trochę pH, bo z 6,1 spada w 24h do 5,3.

TABELKA
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez grishag3 » 13 wrz 2016, o 20:26

Z głównej strony to już jakoś sensownie wygląda, ale jak konkretny post się otworzy, to wszystko jest tak poukładane że posty się mieszają. Choć jeżeli chodzi o główną, to gdy wszystkie posty pokazują się w całości, to można scrollować i scrollować. Jeżeli mogę coś doradzić, to najlepiej żeby była widoczna chronologia- tzn albo daty, albo numerować każdy post, po drugie, żeby posty na głównej stronie były pozawijane, tzn było widoczne tylko pierwsze zdjęcie i kilka zdań :) wtedy byłoby idealnie :) albo jakiś pasek boczny z wypisanymi tytułami postów.

A co do papryk, to wydaje mi się że powinny mieć po kilka godzin dziennie odpoczynku od światła. Gdzieś czytałem że 24/7 nie wyciągnie z nich max plonów czy wzrostu.
Avatar użytkownika
grishag3

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 13:52
Pochwały: 8
Papryki: Poproszę

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 13 wrz 2016, o 21:05

SCRUBBY napisał(a):Papryki z tego, co wyczytałem, nie są światłoczułe

zgadza się, ale termin światłoczułe odnosi się do zdolności do kwitnienia - paprykom wszystko jedno czy mają słońce 10h czy 18h i tak zakwitną.
Ale każda roślina potrzebuje nocy by odpocząć, pooddychać, zregenerować się, urosnąć i z nowym dniem dalej fotosyntetyzować. Czas 24h światła jest dobry dla pierwszych 2 tygodni życia rośliny, później wystarczy 18-20h światła dziennie.

Co do pH i tych spadków, dodajesz odstanej wody RO czy świeżej po filtracji?
Świeżo demineralizowana woda ma pH ok 7, natomiast po pewnym czasie pH spada do poziomu ok 5-6 - zawarty w powietrzu CO2 rozpuszcza się CO2 + H20 -> H+ + HCO3- i zakwasza wodę. Sprawdź empirycznie jak to jest u Ciebie. Zmierz pH świeżej wody RO i odstanej, np po 12-24h
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 14 wrz 2016, o 10:49

Aktualnie dodaję świeżej RO. Sprawdzę odstaną. Dzięki za podpowiedź.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron