GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Pamiętnik ogrodnika

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez solymr » 14 wrz 2016, o 12:57

generalnie to nie powinno Ci pH tak skakać w zbiorniku, zważywszy, że masz tam ile, 15-20L wody?
Z mojego doświadczenia pH nie powinno tak skakać jeśli woda ma ustalone pH - wahania do +/- 0.3 zdarzają się ale aby ponad 0.5 to dziwne. Na poczatku jak zakwaszałem kranówkę octem to po 2 dniach pH rosło. Odkąd stosuję kwas ortoforsforowy/wodorotlenek potasu to pH jest stabilne. Co stosujesz do regulowana pH?
W każdym bądź razie pierwsza myśl odnośnie skoków to właśnie to rozpuszczanie CO2 w wodzie i tym samym spadek pH. Jeśli dodasz kwasu azotowego lub ortofosforowego lub komercyjnych środków pH down (-) to ten problem zniknie - CO2, który się rozpuści i zdysocjuje do HCO3- od razu wychwyci jon H+ i zajdzie reakcja w drugą stronę HCO3- + H+ => H20 + CO2
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 14 wrz 2016, o 22:08

Woda w tankach (14 litrów każdy) to czyste RO ( PPM 10 ). Bez odstania (test zmiany pH na odstanej RO właśnie się realizuje).
Po dodaniu całości nawozów miałem pH ok 6,5...6,7. Zakwasiłem więc wodę regulatorem GHE pH down. Obniżyłem pH do 5,5 wiedząc, że wraz z czasem pH będzie rosło. A u mnie spada :( Powoli cały czas spada. Do zmiany środowiska pozostał mi jeszcze tylko patyk-mieszalnik. Bałem się, że coś ulatnia się z pompek akwariowych ale po ich wyjęciou nie było różnicy w zachowaniu pH, więc wsadziłem je z powrotem. Pozostał tylko drewniany kijek. Może zassał jakieś składniki i przy mieszaniu je uwalnia... Jutro kijek idzie precz i to będzie ostatni niesprawdzony czynnik zewnętrzny.

P.S. W kubkach, dotykających wodę z nawozem mam wymyty wodą i przelany wrzątkiem keramzyt. Nie sądzę by miał wpływ na pH wody, gdyż w trzecim kontenerze jest go najwięcej zamoczonego (krótkie korzenie u roślin) a pH nie skacze aż tak bardzo. Ba, wręcz jest bardzo dobrze: codzienne pomiary dają: 5,5 | 6,0 | 6,1 | 6,1 | 6,16 | 6,16 | 6,25 po dodaniu 3ml CalMag
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 18 wrz 2016, o 06:50

Po odstawieniu drewnianego kijka, sytuacja pH wystabilizowała się. Skoki zmniejszyły i ogólnie woda/peppersy wychodza na prostą. Tak więc winowajcą problemów był kijaszek, który zapewne zdązył się nasączyć kwaśnym odczynnikiem i oddawał go w czasie mieszania w hydro. Ufff....

P.S. Na CEDRINO i PYRAMIDE pojawiły się pąki -> urwane, bo to nie czas na kwiatki ;-)
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 20 wrz 2016, o 12:49

TOPING - chilli obcinanie stożków wzrostu.

Dziś pod skalpel trafiły trzy Machu Pichu. Były największe, więc sobie zasłużyły ;-) Kilka słów i fotek TUTAJ
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez sovq » 21 wrz 2016, o 06:47

Ładnie i szybko Ci się te papryczki rozrastają! :) Jedyne co niepokojące to różnice w kolorach - od żółtego po ciemnozielony. Udało Ci się zidentyfikować przyczynę?
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 21 wrz 2016, o 17:47

Dzięki. Oczywiście - błędy w nawożeniu spowodowały niedobory chloroplastów. Za mało minerałow w tym znacząco za mało było Ca i Mg. Trudno. Będzie lepiej o ile przeżyją. Dziwi mnie tylko, że nowe liście także mają mało chloroplastów, choć "woda" została poprawiona. No nic - pożyjemy zobaczymy.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron