GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Pamiętnik ogrodnika

GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 26 lip 2016, o 14:35

Co tu dużo pisać. Moja pierwsza hodowla ostrej papryki wystartowała. Hodowla zdecydowanie indoor'owa, gdyż "zima za pasem". Zapraszam TUTAJ po pikantne szczegóły.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez Staffo » 26 lip 2016, o 19:01

Może się nie znam, ale jaki to ma związek ze sklepami itp?

Od growlogów jest osobny dział.
Avatar użytkownika
Staffo

NOWY
 
Posty: 35
Images: 0
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 17:21
Lokalizacja: Lublin
Papryki: Bishop's Crown, Tabasco, Lemon Drop, Aji White Fantasy & masa innych.

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 26 lip 2016, o 20:05

Rzeczywiście - wbiłem się w niewłaściwy dział. Ależ wstyd... <chili>

Admina proszę o przerzutkę do growblogów i z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez Mr. Ed » 26 lip 2016, o 20:38

SCRUBBY napisał(a):Admina proszę o przerzutkę do growblogów i z góry dziękuję.


Zrobione.

Wstaw też parę fotek ze swojej hodowli bezpośrednio do tego wątku, do konsumpcji lokalnej :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 26 lip 2016, o 22:04

Wstaw parę fotek.. Hmmmmm... Nie ma jeszcze się czym chwalić. Temat hodowli samej w sobie jest mi znanym ale to na co się teraz porywam, chilli uprawa hydroponiczna, to dopiero wyzwanie. Wszystko przez refleks. Zamiast od razu po problemach z dostawami habanero, zabrać się za hodowlę, postanowiłem czekać i szukać. A czas leciał nieubłaganie. Tak więc rzucam się w wir hodowli w systemie HP i do tego jeszcze w okresie przedjesiennym. Trudno. Tak bywa. W przyszłym roku będzie powtórka wzbogacona o doświadczenia w tego sezonu. No i kilka zdjęć z realizacji projektu "prawdziwie ostra papryka piecze cztery razy" ;-)

Mini-szklarnia na kiełkowanie i rozrost do rozsadzania.
Obrazek

Koreczki torfowe z ziarnami (przy okazji jeszcze zasiany dziki ogórek i bób, bo kończy się już u mnie "we wiosce")
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy growbox na czas wzrostu do rozsadzania
Obrazek
Wnętrze #1
Obrazek
Wnętrze #2
Obrazek

Teraz poczytuję sobie o nawożeniu w uprawach HP i (sz)czekam z wielką niecierpliwością na pierwsze kiełki. Moje habanerosy (Mustard i Red) zasiałem 20.07.2016.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez sovq » 27 lip 2016, o 06:57

W jakim docelowym systemie hydroponicznym planujesz umieścić roślinki, gdy już wyrosną z tego growboxa?
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 27 lip 2016, o 18:43

Mój system HP to składanka z dwóch systemów i doświadczenia zaawansowanych hodowców. Najprostszym byłoby stwierdzenie, że to system pasywny. Jednak to nie jest do końca prawda bo mam także pompy. Po więcej informacji i szczegółów zaglądaj na bloga. Dziś będzie film, który powinien Ci dokładnie odpowiedzieć co i jak będzie się działo w mojej uprawie :)
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez sovq » 28 lip 2016, o 07:52

SCRUBBY napisał(a):Mój system HP to składanka z dwóch systemów i doświadczenia zaawansowanych hodowców. Najprostszym byłoby stwierdzenie, że to system pasywny. Jednak to nie jest do końca prawda bo mam także pompy. Po więcej informacji i szczegółów zaglądaj na bloga. Dziś będzie film, który powinien Ci dokładnie odpowiedzieć co i jak będzie się działo w mojej uprawie :)



Patrzyłem już wcześniej na bloga (świetne zdjęcia!), ale założyłem, że pojemniki, które tam zobaczyłem będą służyć tylko na etapie wstępnym, dla siewek, a gdy rośliny podrosną przesadzisz je do czegoś większego. Te pojemniki, jeśli wymiary się zgadzają, pomieszczą po jednej/dwóch roślinach każdy (o ile to nie jakaś miniaturowa papryka), a z tego co widzę, wysiałeś 28 roślin, stąd pytanie o docelowy system.

Tak czy siak życzę powodzenia w uprawie - moja hydroponiczna uprawa pomidorów i truskawek to moje oczko w głowie i wiem ile satysfakcji daje udany zbiór z hydroponiki :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 28 lip 2016, o 14:20

Dzięki sovq za miłe słowa. Tak jak zauważyłeś na zdjęciach kuwety/pudełka to etap przejściowy. Do czasu, gdy małe doniczki staną się... za małe na roślinki :) Wtedy przesiadka do większych donic. Wymienię wtedy tylko pokrywę z 10. otworowej (info o pojemnikach na hydroponiczną uprawę) na 3. otworową a później to już tylko wiaderko model do farby z OBI lub z Castoramy pozostanie do zagospodarowania (taką mam nadzieję). Dlatego też docelowy growbox ma mieć po pierwsze: wymiar na docelową roślinę (bo hodowla zimowa) a po drugie musi być przygotowany tak, by mógł sprostać wiosennemu hartowaniu roślin i jeszcze chronić je przed zbyt silnym światłem i jeszcze mieć zdejmowaną osłonę i jeszcze... Pomysłów jest sporo i powoli są realizowane. Oczywiście szczegóły będą zamieszczane po części na tym forum a z pełnym opisem na blogu.

No i foto na zachętę do lektury a dodam jeszcze, że jest też już pierwszy filmik z przygotowań do napowietrzania uprawy.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: GrowBlog 2016 - chilli notatki z życia hodowcy papryk

Postprzez SCRUBBY » 30 lip 2016, o 09:08

Wczoraj pociąłem PVC na GrowBox'a, zmontowałem konstrukcję a dziś ją skleiłem ale ... ciut inaczej. Zobaczcie i przeczytajcie sami o pomyśle na zmieniającego sie GrowBox'a wraz ze wzrostem roślin. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości