Growlog by Dziunia87 - czyli Ostrości na moim Bagienku 2015

Pamiętnik ogrodnika

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez raytheon » 11 gru 2014, o 15:03

Ty to Dziunia taki Adam Słodowy w spódnicy :-)
ładnie to wszystko wygląda i owszem...
Avatar użytkownika
raytheon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 19:11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Dziunia87 » 12 gru 2014, o 20:55

"Adam Słodowy w spódnicy" :) Kochany mało z krzesła nie spadłam :lol:
Wiesz w końcu córka Mechanika samochodowego, majsterkowanie mam we krwi :)
.
.
.

Pora na małą aktualizację mojego growloga... Nie sądziłam, że nastąpi to tak szybko, a jednak!

Rekordzistką otwarcia sezonu ogłaszam odmianę Habanero Gold - wczoraj wieczorem nasionka zalane do 24-ro godzinnego moczenia w przegotowanej wodzie z 2 kroplami wody utlenionej, a dziś po pracy niespodzianka 3 nasionka skiełkowały Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Na razie przeniosłam je delikatnie pęsetą na wacik, co by kiełki ciut jeszcze podrosły
Obrazek

Pozostałe odmiany ładnie napęczniały, ale pewnie dopiero jutro/po jutrze coś nowego się pojawi :)
Obrazek
Tę partię nastawiłam do moczenia w plastikowych turystycznych kieliszkach 0,2cl wczoraj 11.12.2014
Odmiany:
Habanero White Giant
7 pot White
Habanero Gold

Trinidad Scorpion Morouga Yellow
Rocoto Giant
(o pięknych nietypowych czarnych nasionach)
oraz znana większości z Was Chili Sangria (tylko tyle nasion zostało mi do wysiewu, bo z wrażenia jak przygotowywałam marynatę w zalewie octowej zapomniałam odłożyć kilku sztuk na nasionka... :roll: )

Inkubatory stoją w ciepłym growbxie w którym aktualnie temperatura powietrza wynosi 35st C.
Obrazek
W pudełeczku po prawej są wyłożone nasiona moich odmian "perełek", które nastawiałam do moczenia 09.12.2014
Na razie nie pochwalę się co to za cuda tam się kryją, co by nie zapeszyć 8-) Trzymajcie kciuki moi Drodzy <thumright>
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Dziunia87 » 23 gru 2014, o 02:08

Niestety pierwsze kiełki Habanero Gold "padły", więc rekordów nie będzie :?

Kolejne kiełki wypuściły
Thai Orange Hot (nastawione do namaczania 12.12.2014, pierwsze kiełki pojawiły się 18.12.2014, kolejne 20.12.2014)
6 dni do skiełkowania, kolejne skiełkowały w 8 dniu
Obrazek
Obrazek

20.12.2014 skiełkowało również Habanero White Giant
Obrazek

Kiełki trafiły do ziemi (zdjęcie tuż po podlaniu stąd to błotko :) )
Obrazek

Inne odmiany również ruszyły, ale dla pewności jeszcze nie wsadziłam ich do ziemi, wolę dać im jeszcze jeden dzień, co by kiełek był większy I "pewniejszy":
Rocoto Giant (wyłożone na wacik 12.12. 20114, pierwsze kiełki 22.12.2014)
Obrazek

7 pot White (wyłożone na wacik 12.12. 20114, pierwsze kiełki 22.12.2014)
Obrazek

Saras Green (wyłożone na wacik 12.12. 20114, pierwsze kiełki 22.12.2014)
Obrazek

Serrano tylko jedno nasionko, ale i tak cieszy :) (wyłożone na wacik 12.12. 20114, pierwszy kiełek 22.12.2014)
Obrazek

W tym sezonie sprawdzam również inną metodę kiełkowania oprócz tej na wacikach. Wsypałam nasionka do plastikowych kieliszków turystycznych 0,2 cl, dodałam przegotowanej wody z dodatkiem 2 kropel wody utlenionej i zamknęłam w szczelnie zamykanym plastikowym pojemniku.
18.12.2014
Obrazek
Obrazek

22.12.2014
Pierwsze nasiona wykiełkowały: Piri-piri o podłużnych owocach
Obrazek

Z podkiełkowanych nasion przeniesionych do ziemi jako pierwsze na powierzchnię przebiło się Jamican Red (nastawione do namaczania w innym pojemniku w dniu 12.12.2014).
Pierwsze "zielone" zrekompensowało mi stratę pierwszych w tym sezonie kiełków Habanero Gold...
Obrazek

Czekam na więcej <thumright>

Oprócz papryczek z nasion wstawiłam do "szafkowego" growboxa najmniejsze/mniej dopieszczone okazy z minionego sezonu
Tu jeszcze same zasuszone badylki, z suchymi listeczkami 18.12.2014
Obrazek

A po kilu dniach w ciepełku i "słoneczku" (22.12.2014) puściły młode listki
Obrazek

Obrazek[/quote]
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Dziunia87 » 27 gru 2014, o 00:18

Przez Święta i towarzyszące im emocje (-->> mój M sprawił mi piękny prezent... poczynił "krok na przód" i tak dołączyłam do "Drużyny Pierścienia" ;) ), stąd też miałam małą przerwę, ale skoro już ochłonęłam pora na kolejną fotorelację z mojej zimowej uprawy :)

Zacznę od zimujących okazów. 3 sztuki z 5-ciu puściły młode listki, w growboxie robi się coraz bardziej zielono :D
"Suche" badylki 18.12.2014
Obrazek

26.12.2014
Obrazek
Obrazek


W inkubatorach również poruszenie, pojawia się coraz więcej kiełków.
Doczekałam się w końcu kiełków chili Sangrii, odmiany do której mam duży sentyment :)
Obrazek

Wyłożone na waciki 12.12.2014, 14 dni na tyle wschodów superhotów to sukces :)
Obrazek

Przełożone ostatnio do ziemi kiełki też przebijają się na powierzchnię :)
Habanero Gold (podkiełkowane nasiono trafiło do ziemi 23.12.2014)
Obrazek

Thai Orange Hot (kiełek z 18.12.2014)
Obrazek[/quote]
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Dziunia87 » 7 sty 2015, o 23:58

Okres świąteczno-sylwestrowy niby człowiek ma wolne, ale okoliczności jednak nie sprzyjają uprawie... 1 dzień, 2 dni "obsuwy" i kiełkujące nasionka już szaleją...
Przyznam szczerze, że jak spojrzałam do swoich nasionek po weekendowym wyjeździe, to już prawie mam uprawę hydroponiczną ;:306
Na szczęście kiełki papryk nie wczepiają się tak mocno w waciki jak pomidory i dało radę je delikatnie wyciągnąć pęsetą :)
Obrazek

Moja uprawa niebezpiecznie się powiększa. Żal wyrzucać skiełkowane nasionka...To już pewne, że w szklarence uruchomię jeszcze dolną półkę... Żarówki i kabelki już kupione (trafiłam fajną promocję i za 13,47zł kupiłam 15W świetlówki kompaktowe 6500K), ale znając życie i tak ledwie wszystko pomieszczę ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojawiają się już pierwsze liście właściwe
Jamican Red (nastawione do namaczania 12.12.2014).
Po podkiełkowaniu wzeszło 23.12.2014.
Obrazek

Dziś 05.01.2015 wyraźnie widać juś pierwszą parę liści właściwych
Obrazek

Zimujące "badylki" też szaleją
18.12.2014
Obrazek

05.01. 2015
Obrazek


A wczoraj kolejna partia nasion trafiła do moczenia
Obrazek

Niestety miejsce w growboxie strasznie szybko się kurczy, a gdzie kwiaty i pomidory?! Boże to nieuleczalna choroba...
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez mih000 » 8 sty 2015, o 09:00

Masz pozytywną fazę na to :D <thumright>
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Dziunia87 » 8 sty 2015, o 11:47

Wiesz niektóre kobiety kolekcjonują buty.... ja nie :D
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Somnus » 8 sty 2015, o 17:57

Ale ładna kolekcja Bhutów już jest interesująca? :)
Avatar użytkownika
Somnus

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 74
Images: 72
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:06
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez Dziunia87 » 8 sty 2015, o 22:01

Zabiłeś mnie tym tekstem... Mało z krzesła nie spadłam ze śmiechu :lol: Kolekcja Bhutów.. dobre!!! :D
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Growlog Sylwii - czyli Ostrości na moim Bagienku

Postprzez remixxx » 12 sty 2015, o 22:25

Wielki szacun za pomysły na "eko-growbox" (zainspirowany stworzyłem po raz pierwszy w tym roku coś podobnego - "namiot" z metalowym szkieletem i foliowo-diamondowym tropikiem;)) i rzetelne podejście do tematu fotorelacji (dla skromnego amatora fotografii te fotki są na prawdę dobre jakościowo)!
Dość wazeliny ;) Teraz konkretne pytania:
1. Jak oceniasz do tej pory porównanie waciki-kieliszki? Ja zazwyczaj wybieram kieliszki (czy raczej kufle :geek: ), ale nie chcę być oskarżony o off-topic. :D Wyniki jeśli chodzi o efektywność kiełkowania, siłę wzrostu sadzonek itp. porównywalne? Ja postanowiłem old-schoolowo: po namoczeniu prosto do (porządnej!) ziemi. Jak na razie jestem pod wrażeniem szybkości wzrostów (superhoty w niecałe 2tyg. przy umiarkowanych i zróżnicowanych temperaturach to nienajgorszy chyba wynik).
2. Jaką masz w tej chwili sumę watów (ilość świetlówek x ilość watów) w "namiocie" i jakie temperatury? Ja póki co odpalam 1 tylko świetlówkę kompaktową 55w, a już i tak pod sufitem robi się sporo ponad 30stopni (a 2 kolejne piętra czekają za uruchomieniem!). Myślałeś o jakiejś wentylacji? Ja kombinuję jak to zrobić ekologicznie/efektywnie/bezpiecznie...
3. Wcześnie ruszyłaś z hodowlą, a jak piszesz - miejsca niewiele pod lampami. Co dalej jak "zielsko" przestanie się mieścić w growboxach, a do polskiej późnej wiosny będzie jeszcze daleko? Parapety?

Będę wdzięczny za odpowiedź/wskazówki.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli a.d. 2015!
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości