Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Pamiętnik ogrodnika

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez MPED » 21 lip 2014, o 09:45

ha ha chyba jeb.any jeb.aniec ma stuleje :D

Obrazek

No ladnie ladnie dziewuchy wygladaja niema co :) morouga zacnie rosnie :) <thumright>
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 21 lip 2014, o 14:22

Seblite88 napisał(a):no eleganckie krzaczki moja Pimeda też taka duża ale bez owocków niestety a jak tam Fish Pepper ?

Specjalnie dla Ciebie raport: w 5-litrowej doniczce w samym kącie balkonu po cichu sobie rośnie i owocuje, ani nie zauważyłem postępów :)
Łodygi cienkie, owoce stosunkowo duże, więc trzeba było podeprzeć. Dla porównania: roślina wysiana z tej samej partii nasion, ale stojąca na parapecie w 1,5-litrowej doniczce, zawiązała jak na razie ledwie 6 owoców.
7129

Za to Pimenta da Neyde bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Wysiałem tylko jako ciekawostkę, a w tej chwili mam w 5-litrowej doniczce krzak wysoki na 90 centymetrów, szeroki na jakieś 50 cm (czyli idealny na balkon, gdzie miejsce jest ograniczone), mocny i zdrowy, dość sporo zawiązanych owoców.

W porównaniu z hodowlami innych forumowiczów moje rośliny są raczej zapóźnione, ale i tak cieszę się jak głupi, że pierwsza papryka zaczyna się wybarwiać (Santa Fe). Jeśli nie stanie się nic złego, z tej odmiany powinienem mieć przyzwoite zbiory.
7128
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez gringo » 22 lip 2014, o 20:34

Bardzo ładne rośliny, ale jeśli Twoje są opóźnione to moje leżą w powijakach... dopiero zawiązują mi się pierwsze owoce. Mam nadzieję, że w tym roku coś zjem!
Avatar użytkownika
gringo

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 59
Images: 22
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 15:10
Papryki: Little Elf, Jalapeno

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 26 lip 2014, o 17:31

Pierwsze zbiory! (Symboliczne bo symboliczne, ale cieszą...)

Miały być czerwone i pomarańczowe habanero, wyszły łososiowe i pomarańczowe kurduple :| Zawiniła chłodna pogoda gdy się zawiązywały, teraz będę zrywał ledwie się wybarwią, może roślinki wyprodukują więcej o regularnych rozmiarach.

Wyraźnie widać przewagę odmian typowo "produkcyjnych": w sumie mam na balkonie jakieś 30 odmian, a z pięciu dojrzałych cztery pochodzą z nasion wydłubanych z owoców kupionych na tacce. Wszystkie mają dużo zawiązanych owoców i najszybciej się wybarwiają.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez czlapik » 27 lip 2014, o 07:46

rzeczywiście kurduple, u mnie pierwsze papryki też małe ale to kwestia czasu na pełnowymiarowe owoce
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez sylcia » 28 lip 2014, o 13:05

U mnie też pierwsze sztuki to kurduple, szczególnie habanero white pomimo tego, że i tak są małe to ledwo 0,5 cm mają niektóre :D
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 30 sie 2014, o 12:13

Drobny up.

Prawie wszystkie rośliny przeżyły moją miesięczną nieobecność, na balkonie zrobiło się ciasno.
7580
7581

Pierwsze skromne zbiory, około 300 gramów - przez niedawne chłody wybarwianie mocno się zahamowało. Ale mam pierwszego własnego superhota (TS Moruga Yellow z konkursowego krzaczka) :D
7582

Poza tym w hodowli jest burdel.

Lemon Drop od Justysi okazał się jakimś Jalapeno. Krzaczek wypuścił kilka owoców i przestał rosnąć.

Habanero Red wybarwia się na pomarańczowo (nasiona osobiście wydłubane z czerwonego owocu).

Habanero Chocolate wybarwia się na czerwono (nasiona osobiście wydłubane z brązowego owocu).

Bhut Jolokia zawiązała 1 (jeden) owoc w kształcie Trinidad Scorpiona (nasiona osobiście wydłubane z suszonego bhuta).

Santa Fe dorwały chyba przędziorki, krzak praktycznie zmarniał. Pora na oprysk hodowli.

Birgit's Locoto (baccatum) w 5-litrowej doniczce wyciągnął się na metr i ładnie owocuje.

Pimenta da Neyde wysiałem głównie z ciekawości, ale roślina bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Mimo przycinania stożka wzrostu wyrosła na metr w 5-litrowej doniczce i ma sporo owoców.

Jalapeno Mucho Nacho wysiałem z ciekawości, nie licząc na duże zbiory w uprawie doniczkowej. Ale w 14-litrowym koszu z Ikei wyrósł bardzo ładny, dorodny krzak i zawiązał już około 30 dużych owoców.
7583

Rocoto zgodnie z oczekiwaniami zawiodło. Wielkie drzewo, kilka kwiatów, ani jednego owocu. Poszło pod sekator, żeby zrobić więcej miejsca. Odpada z konkursu <smierc>

Konkursowa TS Moruga Yellow wygląda ładnie i ma sporo owoców.

Cumari zawiązał owoce bardzo późno.
7584

I na razie to by było tyle.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez pacpaw » 30 sie 2014, o 23:16

Daj proszę znać jaką wagę wybarwionych owoców osiągniesz na Jalapeno Mucho Nacho (średnia waga pojedyńczej sztuki, odrzucając skrajne przypadki - te największe i najmniejsze). W tym roku trzymam roślinę 5-litrach i dość marnie mi owocuje. Owoce dość małe (nawet Habanero Orange prezentuje się lepiej) a z założenia odmiana powinna być większa. Spróbuje porównać moje 5l do twoich 14l i wyciągnąć wnioski <thumright>
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Kali » 31 sie 2014, o 09:18

sama doniczka to nie wszystko wielkosc i ilosc zalezy tez od warunkow przy zawiazywaniu owocow i rosnieciu ich...
Avatar użytkownika
Kali

ROZGADANY
 
Posty: 266
Images: 112
Dołączył(a): 15 sty 2014, o 15:09
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 2
Papryki: Jalapeno Smolder i inne...

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez pacpaw » 31 sie 2014, o 09:52

Warunki niemal identyczne jak dla reszty papryczek: Trinidad Scorpio Moruga,Ledmon Drop, Bishop Crown, Habanero Orange, Habanero White czy Chili Cherry i ewidentnie tylko Jalapeno Mucho Nacho pomimo zawiązywania owoców wydaje je mniejsze od "podręcznikowych" wielkości. No jeszcze może Chili Cherry ale tam mam jakąś zarazę.
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron