Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Pamiętnik ogrodnika

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Koki » 27 wrz 2014, o 21:07

U mnie wyszło z kilka dużych koszy takich papryk (najwięcej Passila Bajio) co daje łącznie z 20-40kg. Te twoje Habanero to prawdopodobnie Habanero Guadalupe lub Antillais Carribbean Habanero.
Avatar użytkownika
Koki

NOWY
 
Posty: 37
Images: 14
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:56
Lokalizacja: Nadarzyn
Pochwały: 1
Papryki: Jalapeño i Cayenne

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 8 paź 2014, o 10:59

Koki napisał(a):U mnie wyszło z kilka dużych koszy takich papryk (najwięcej Passila Bajio) co daje łącznie z 20-40kg. Te twoje Habanero to prawdopodobnie Habanero Guadalupe lub Antillais Carribbean Habanero.


Dzięki za identyfikację!

Jeszcze trochę świeżych zbiorów: Beni Highlands, Habanero Orange, Aji Norteno, Birgit's Locoto, Fatalii White, Habanero Hot Lemon, papryfiutek, kilka TS Moruga Yellow... Warunki na balkonie roślinom najwyraźniej odpowiadają, mimo chłodów papryki nabierają kolorów.

7941
7942
7943
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez czlapik » 10 paź 2014, o 18:13

koszyki wyglądają całkiem spoko :mrgreen: nie przejesz
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 11 paź 2014, o 09:46

Suszarka do grzybów/owoców pracuje od rana do wieczora, w całym domu wali bejcą :D

Drobny przyczynek do pytań "Co to za papryka" - wszystkie owoce na poniższym zdjęciu pochodzą z jednego krzaka (Fatalii white). Identyfikacja na podstawie nieostrego zdjęcia czerwonej, podłużnej papryczki jest absolutnie niemożliwa.
8012

Jeszcze trochę zbiorów - Bhut Jolokia White, SB Safi, Habanero Big Sun (nieco skarłowaciałe wyrosły):
8014

Duże i małe: po lewej Cumari (C. chinense), po prawej Jalapeno Mucho Nacho.
8013
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 13 paź 2014, o 11:47

Black Naga. Śliczne owoce, niestety w tym roku krzak wydał tylko cztery papryczki, dwie jeszcze nie do końca się wybarwiły...
8040

Trochę drobnicy: noname z semillas.de (wygląda mi na Habanero White), Cumari, Fish Pepper, Siberian, po jednym Aji Norteno i Starflame.
8041
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Psyhe » 13 paź 2014, o 13:41

ladne cukierasy az milo popatrzec
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Lunatykk » 13 paź 2014, o 16:39

Jak dla mnie Black Naga wygląda świetnie :)
Avatar użytkownika
Lunatykk

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2014, o 17:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez xlukaszox » 13 paź 2014, o 18:51

Psyhe napisał(a):ladne cukierasy az milo popatrzec

Żebyś wiedział Psyh bardzo ładnie wybarwione cukierasy <thumright>
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 14 paź 2014, o 10:30

xlukaszox napisał(a):
Psyhe napisał(a):ladne cukierasy az milo popatrzec

Żebyś wiedział Psyh bardzo ładnie wybarwione cukierasy <thumright>


Lunatykk napisał(a):Jak dla mnie Black Naga wygląda świetnie :)

Dzięki za dobre słowa :D

Czego na zdjęciach nie widać, większość odmian dała niestety owoce o rozmiarach poniżej normy. Może winna była pogoda (chłody gdy się zawiązywały), może słaba gleba, może błędy w sztuce nowicjusza, a najprawdopodobniej wszystko na raz.

Do Jalapeno Mucho Nacho dorwały się mszyce, a papryki zaczęły podsychać na gałęziach zamiast się wybarwiać, więc zamiast bawić się w opryskiwanie, zebrałem owoce i zlikwidowałem krzak. W sumie 26 sztuk, 485 gramów.
8048

Zdecydowana większość zbiorów zdążyła się wybarwić ( :mrgreen: ), na roślinach pozostały tylko pojedyncze sztuki, z wyjątkiem Pimenta da Neyde, której jeszcze daję czas, oraz Aji Norteno, na której wisi jeszcze może 10 zielonych papryczek.

Już prawie końcówka sezonu: papryfiutek, TS Moruga Yellow, Aji Norteno, Black Naga, różne habanero.
8047
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed sezon i konkurs 2014

Postprzez Mr. Ed » 18 paź 2014, o 21:46

Na balkonie jeszcze trochę zostało papryczek czekających na wybarwienie, ale chyba pora podsumować lekcje wyniesione z mojego pierwszego "poważnego" sezonu :)

    - Nie warto oszczędzać na podłożu. Krzaki wsadzone do dobrej gleby były wyraźnie zdrowsze i bardziej produktywne.
    - Pięciolitrowe doniczki w zupełności wystarczają na hodowlę balkonową. Większe nie dały widocznie lepszych wyników.
    - Z drugiej strony, nie opłaca się używać doniczek mniejszych niż 3-litrowe, nawet dla "drobnych" odmian, może z wyjątkiem najmniejszych odmian ozdobnych. W małych doniczkach krzaki rosną mizerne i są o wiele bardziej wrażliwe na przesuszenie.
    - Ziemia do wysiewu musi być luźna i napowietrzona! Perlit i wermikulit powinny pomóc.
    - Wysiew w końcu lutego w zupełności wystarcza na osłonięty balkon wychodzący na południowy wschód. Zdecydowana większość zbiorów wybarwiła się do początku października.
    - Superhoty na balkonie? Bez problemów, ale trzeba wybrać mniej wymagające odmiany. Trudniejsze w uprawie nie dały prawie żadnych plonów.
    - Odmiany C. baccatum są bardzo przydatne na balkon mimo rozrastania się wzwyż - posadzone przy tylnej ścianie bardzo fajnie zagospodarowują "oś pionową", tylko trzeba podwiązać. I wysadzić wcześnie - długi okres wegetacji.
    - Jeśli przycinać stożek wzrostu, to albo wcześnie, albo wcale.
    - Na zewnątrz rośliny czuły się o wiele lepiej - różnica pomiędzy posadzonymi na parapecie zewnętrznym i wewnętrznym tego samego okna była bardzo duża. A na dodatek krzaki rosnące wewnątrz o wiele łatwiej łapały mszyce, nie wiedzieć dlaczego. Może wiatr im nie służy...
    - Kupić lupę na przyszły sezon! Przędziorki sukinkoty potrafią zniszczyć krzak zanim jeszcze staną się wyraźnie widoczne, opłaca się regularnie oglądać hodowlę.
    - Nie wierzyć zapewnieniom producenta że "podłoże zawiera wystarczającą ilość substancji odżywczych na pierwszy miesiąc życia rośliny". Zacząć nawozić wcześniej.
    - Nie zaniedbywać hartowania! Młode rośliny są bardzo wrażliwe na słońce.
    - Podeprzeć i podwiązać rośliny zanim będzie za późno. Gałązka z kilkoma owocami może się bardzo łatwo złamać na wietrze.

Jak widać, o błąd bardzo łatwo... :|
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron