xlukaszox 2014 ! [Zakończony]

Pamiętnik ogrodnika

xlukaszox 2014 ! [Zakończony]

Postprzez xlukaszox » 8 gru 2013, o 13:40

Obrazek Witam wszystkich pasowało by już trochę zaczynać z growlogiem na nowy sezon myślę że będzie udany jak ten 2013 i wam tego też życzę ;)
Zacznę od odmian które u mnie zagoszczą w tunelu:
5x Jalapeno
3x Datil
3x Numex Sunglo
3x Lemon Drop
2x Rocoto manzano yellow
Za nowe odmiany dziękuję użytkownikowi Syndi bardzo dobre nasionka polecam <chili>
+
Przezimowane Habanero Orange i 7 Pot Primo, 7 Pod White
Obrazek
7 Pod White zrzuca wszystkie liście zobaczymy czy da rade przezimować
Obrazek

<chili> Mam nadzieje że będę mógł na was liczyć w razie pomocy w uprawie, co to reszty typu nawozów i ziemi w następnym poście <chili> <salut>

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 27 paź 2014, o 19:29 przez xlukaszox, łącznie edytowano 9 razy
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez wlodizw » 8 gru 2013, o 18:10

Olej Lemona, bo to nic godnego uwagi a rośnie jak porąbane... szkoda miejsca, czasu, nawozów etc na tę lipną paprykę. Skóra i pechy, lekka ostrość, smak żaden.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez MPED » 8 gru 2013, o 18:13

Mnie osobiscie Lemon smakuje. Tak samo tez smakuja mi(fajne sa w smaku) Aji Cito i Aji Camba. Kwestia gustu :D Ale tak jak Wolodyjowski pisze skora i pestki ale i tak jest ich duzo duzo mniej niz np w Ravicie :) Niech zasadzi przekona sie sam :)
Ostatnio edytowano 8 gru 2013, o 19:06 przez MPED, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez 4ndrew » 8 gru 2013, o 18:44

Dla mniew Lemony sa zaje.... Swieze super smaczek a suszone nie traca na mocy i aromacie.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez sic » 8 gru 2013, o 18:53

lemony nie maja mocy! lemony maja smak! lemony są zaje-biste!!!…. ale w foliaku/szklarni, w domu ciężko uhodować krzaka zeby ładnie owocował, i strasznie długo sie wybarwiają i rosną potężne. Jak masz tunel/foliak to nawet sie nie zastanawiaj… lemony są mega do wszytkiego, a kanapki/tosty z lemonami…. omniomniom

nie słuchaj tych co pitolą ;) posadź sobie do tego cito, dla porównania! - moge ci nasiona podesłać


MPED -> żeby pomylić lemona z cito to trzeba być chyba pijanym i to ostro a z camba to mieć braki w kubkach smakowych, zupełnie inaczej smakują
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez wlodizw » 8 gru 2013, o 19:02

Smak???? Pestki obleczone skórą mają smak? Suszone to już w ogóle poracha, bo nic tam nie zostaje oprócz pestek. Co do wybarwiania to fakt, masakrycznie długo i rośnie jak pnącze jakieś. Nieprzycinane śmiga w każdą stronę bez skrupułów. Dlatego właśnie nic godnego uwagi. Annuumów jest tyle cudownych, szkoda miejsca na ten baccatum.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez MPED » 8 gru 2013, o 19:05

sic napisał(a):lemony nie maja mocy! lemony maja smak! lemony są zaje-biste!!!…. ale w foliaku/szklarni, w domu ciężko uhodować krzaka zeby ładnie owocował, i strasznie długo sie wybarwiają i rosną potężne. Jak masz tunel/foliak to nawet sie nie zastanawiaj… lemony są mega do wszytkiego, a kanapki/tosty z lemonami…. omniomniom

nie słuchaj tych co pitolą ;) posadź sobie do tego cito, dla porównania! - moge ci nasiona podesłać


MPED -> żeby pomylić lemona z cito to trzeba być chyba pijanym i to ostro a z camba to mieć braki w kubkach smakowych, zupełnie inaczej smakują


male przeklikanie a Ty raban robisz zaraz dostaniesz kelbase w zemby i bedzie cisza. MIalo byc smakuja mi tez ...
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez sic » 8 gru 2013, o 19:19

dupisz włodi jak potrzaskany albo porażony prądem, lemonki sa miesiste jak na swoją wielkość i kształt! - chyba że ci ciulate w boxie czy tam na parapecie urosły baaaaa w annumach masz sporo więcej "pestek obleczonych skórą" nawet de arbole ( moje ukochane ) są "chudsze" niż lemony! juz nie wspomne o ringach… chyba ze sie annumy bierze tylko z serii jalapeno, serano, czy innnych dupnych krów które smakują bardzo podobnie!
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez xlukaszox » 8 gru 2013, o 19:19

Posadzę co mam, z racji ze to nowe odmiany dla mnie to zobaczymy za rok chce zrobić sos Syndiego z lemonów bo jest po prostu mistrzowski <thumright> :)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: xlukaszox 2014 !

Postprzez Psyhe » 8 gru 2013, o 19:23

Lemon smakuje dość wyraźnie cytryną !

xlukaszox Ty miałeś konkret uprawę spokojnie sobie poradzisz :D <chili>
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości