moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponikad

Pamiętnik ogrodnika

moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponikad

Postprzez tybalt » 31 lip 2013, o 16:58

Czesc,
Chciałbym zaprezentować moj pierwszy raz :) z papryczkami.
Technika: Hydroponika - Kultury głębokowodne
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
tybalt

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 20:58
Papryki: De Cayenne

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez Polishteam » 31 lip 2013, o 18:25

Widzę, że uprawiasz metodą Bubbler, tylko coś mi się wydaje, że zbyt mało światła mają i mocno się wyciągają. Jest to fajna metoda bo rośliny bardzo szybką rosną, ja natomiast mam hydro typu EBB & FLOOD - viewtopic.php?f=24&t=2284.
Jak często uzupełniasz odżywkę i wodę i jakie stosujesz nawozy ?
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez czlapik » 31 lip 2013, o 21:02

kiedy sadziłeś?
jak wyglądają teraz?
ile masz sztuk?
ile wydałeś na hydro kasy łącznie z nawozami itp?
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez tybalt » 31 lip 2013, o 21:09

Używam GHE Flora NOVA, na początek było GROW teraz BLOOm i regultor pH Plagron min.... EC 2,2, pH 6,0....
Wode uzupełniam jak zaczyna brakować a pozywke wymieniam raz na 3 tygodnie...
Masz racje że troche za mało światła....mam tylko 2 świetlówki, które są dedykowane do roslin (sklep akwarystyczny) plus małe okienko....nie mam możliwosci podłączenia MH...a szkoda... w pewnym momencie ustawiłem inaczej świetlówki aby wyrównać swiatło słoneczne z okienka...
wrzuce jeszcze kilka zdjęć na ktorych bedzie widac jak urosły i jak mi owocuja :)))
mocno je przycinam aby papryczki mialy jak najwiekszy dostep do swiatła i nie przebiły mi sufitu :)))
Plus taki że czasem nie kontroluje ich przez tydzien i nic sie nie dzieje złego....zasługa wody....
Dzis próbowaliśmy jak smakują...czucie w jezyku odzyskałem po 20 minutach :)))))
Ostatnio edytowano 31 lip 2013, o 21:21 przez tybalt, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tybalt

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 20:58
Papryki: De Cayenne

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez Polishteam » 31 lip 2013, o 21:14

Te akwarystyczne też używałem, ale są one zbyt słabe (nadają się bardziej na początku), możesz zawsze dodać jakąś CFL o dużej mocy, poza tym polecam Ci używać jakiegoś stymulatora korzeni, to w hydro się przydaje.
Ja też nie poświęcam im za dużo czasu, wszystko podłączone pod timer, jedyny minus to taki, że w te gorące dni na balkonie bardzo szybko paruje woda. W przyszłym roku muszę zrobić nakrywkę.

A czym kontrolujesz EC ?
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez tybalt » 31 lip 2013, o 21:32

Zdjęcia z 26 czerwca 2013

-- 31 lip 2013, o 22:33 --

18 lipiec 2013

-- 31 lip 2013, o 22:35 --

czlapik napisał(a):kiedy sadziłeś?
jak wyglądają teraz?
ile masz sztuk?
ile wydałeś na hydro kasy łącznie z nawozami itp?


Odpowiem jutro jak dokładnie policze...zrobie dokładny opis :))

-- 31 lip 2013, o 22:48 --

Polishteam napisał(a):Te akwarystyczne też używałem, ale są one zbyt słabe (nadają się bardziej na początku), możesz zawsze dodać jakąś CFL o dużej mocy, poza tym polecam Ci używać jakiegoś stymulatora korzeni, to w hydro się przydaje.
Ja też nie poświęcam im za dużo czasu, wszystko podłączone pod timer, jedyny minus to taki, że w te gorące dni na balkonie bardzo szybko paruje woda. W przyszłym roku muszę zrobić nakrywkę.

A czym kontrolujesz EC ?


Masz racje na początek powinno byc 2 x Sylvania GRO-LUX, ew. 1 x Sylvania GRO-LUX plus jakas uzupełniająca spektrum, a potem MH na wzrost a nastepnie HPS na kwitnięcie... powinno sie mniej wiecej dawac:
70w - 0,1m2 - 0,18m2
150w - 0,2m2 - 0,35m2
250w - 0,4m2 - 0,6m2
400w - 0,8m2 - 1,2m2

Do badania EC mam elektrokonduktometr czyli EC-metr :) wydałem na niego jakies 150zł....nie pamietam teraz nazwy... oprócz tego pH-metr, of course....

-- 31 lip 2013, o 22:55 --

Jeżeli chodzi o stymulator korzeni to wypróbowałem ostatnio BIO ROOTS z GHE. Jak dla mnie Rewelacja...tylko oczywiście trzeba kontrolować pH....

-- 1 sie 2013, o 08:21 --

Mocno je przycinam od góry i usuwam dużo liści....

-- 1 sie 2013, o 08:23 --

Zdjęcie z dzisiaj

-- 1 sie 2013, o 08:24 --

Papryczki....te mniejsze... :))
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
tybalt

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 20:58
Papryki: De Cayenne

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez Polishteam » 1 sie 2013, o 08:03

A właśnie miałem zapytać, jak na początku sobie radziłeś, jeśli system korzeniowy nie był wykształcony.Bo widzę ze zdjęć, że koszyczki leżą do połowy w wodzie, a z tego co mi się kojarzy korzeń nie powinien być (jak jest jeszcze słabo rozwinięty) w wodzie, bo może zgnić.
I polecam Ci używać granulatu Ceramicznego a nie keramzytu, bo keramzyt zmienia EC a granulat jest obojętny (mimo iż praktytycznie jest to samo).

Na czym wysiewałeś?
Jakiej mocy masz pompkę oraz ile kosztowało Cię to urządzonko do napowietrzania?

Może zrobię sobie z jedną roślinę w tym systemie, tak z ciekawości.

EDIT:
Jak złączasz zdjęcia to nie używaj wyślij tylko dodaj plik, bo potem co chwila musisz edytować. Dobrym rozwiązaniem jest wrzucanie zdjęć do galerii a potem ich wklejanie do posta, bo jednorazowo dodajesz 10 zdjęć.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez tybalt » 1 sie 2013, o 11:12

Ukorzeniałem w wełnie Grodan. Proces gnilny zatrzymany jest przez napowietrzanie :) ewentualnie mozna dodac kilka kropel wody utlenionej co zabija tez patogeny... :) Keramzyt musiałem bardzo dobrze wypłukac bo wylatywała z niego masa syfu a i pH było do dupy. Jaki granulat ceramiczny polecasz? keramzyt jest robiony z gliny ale trzeba go właśnie płukać...
Pompke mam az za mocną...niemiecką...i za drogą (jakies 70 zl), kumpel kupil za jakies 20 zl i tez działa (wystarczy dostosowac do pojemnosci zbiornika).

Jak chcesz sprobowac na 1 roslince to kup:
- wiadro z przykrywka 10L(takie np. do fermentacji wina ) i bedziesz miał idealny zbiornik.
- 1 pomka napowietrzająca do akwarium , węzyk czarny, kamień napowietrzający
- 1 doniczka plastikowa (dziure wyciąć otwornica w denku, doniczke naciąć rozgrzanym np.nożem)
- 1 węzyk do sprawdzania poziomu wody (mocowany kolankiem u dołu wiadra, idący do samej góry wiadra)
- ew. 1 grzałkę z termostatem (teraz nie jest potrzebna :) )
- keramzyt, perlit itp do stabilizacji rośliny
- wełna mineralna do hodowli ew. można wykiełkować od razu w keramzycie (granulacie ceramicznym)ale wtedy nie w wiadrze...

Dobrze oprócz tego mieć urządzenia pomiarowe...niestety... albo chociaż akwarystyczny płyn do sprawdzania pH
Avatar użytkownika
tybalt

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 20:58
Papryki: De Cayenne

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez Polishteam » 1 sie 2013, o 11:25

Granulat ceramiczny jest tak samo wypalany jak keramzyt z tym,że ma regularne kształty ( w postaci kulek) i taką rdzawą otoczkę. Zdjęcia możesz zobaczyć w hodowli Hydro Zioła, bo w paprykowej mam mieszaninę keramzytu z granulatem (zgapiłem się i info o zmianie EC, miałem dopiero po użyciu keramzytu :(). Także musisz go płukać, ale zaletą jego jest to że nie masz ostrych krawędzi dzięki czemu w razie jakiś ruchów mniejsza szansa na uszkodzenia korzeni. Druga sprawa to to, że mimo, że jest to jak keramzyt nie zmienia EC, a w cenie praktycznie nie ma różnicy.

Ja tak samo ukorzeniałem w Grodanie, tylko się zgapiłem i za późno zacząłem dodawać nawozy.
Pompkę mam taką za 20 zł :)
Wiadro sobie kupię, doniczkę właśnie się zastanawiam tylko jaka pojemność, bo wiem że nie musi być zbyt duża.
Ile dałeś za to do napowietrzania (to zielone, jak kamień)?
mam miernik i płyn do pomiaru pH, ale nie stosuję, gdyż mimo wszystko mam w miarę pH stałe, więc nie ma z tym problemu, a na razie nie kupuję miernika do EC, bo mam inne wydatki (Budowa GrowRoomu).
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: moje pierwsze papryczki kultura głębokowodna hydroponika

Postprzez sobol » 1 sie 2013, o 11:42

O widzę kolega ma uprawę deep water culture :) i jak jesteś zadowolony z efektów ? Ja w tym roku posadziłem w tej technice pomidory i efekt jest mniej niż średni.
Obrazek
Avatar użytkownika
sobol

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 42
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:10
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości